Warmiński Klasyk Świątki 2018 – Artur Korc a za nim koalicja z Michelin Bloomnet

Fot. Sebastian Żelazowski/Artur Korc facebook

W niedzielę (3 czerwca) odbył się Warmiński Klasyk czyli IV Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Świątki. Rywalizowano na dwóch dystansach: 75 km i 50 km.. Na dłuższym triumfatorem w klasyfikacji open został Artur Korc z Olsztyna (Dedalo.pl). Bardzo dobrze pojechali kolarze olsztyńskiej grupy Michelin Bloomnet Team.

Miejsca na podium wyjeździli tam Jacek Sargalski (1. M2), Sebastian Żelazowski (3. OPEN i 3. M4), Sylwester Matusiak (1. M3), Radomir Chmiel (2. M3) . Na dystansie 50 km Kazimierz Mydło był pierwszy w M6 W tym wyścigu na medalowych miejscach uplasowali się także: 3 Paweł Senyszyn (Olsztyn) w M16/19,1 Henryk Dembiński (Iława) w M50, 2 Waldemar Suski (Iława) w M50 i 3 Dariusz Siemianowski (Morąg) w M50 Ponadto w M70 trzeci był Kazimierz Konopka (Olsztyn). Wśród pań trzecie miejsce w open zajęła Julia Szyszko (Olsztyn) – pierwsza w kat. K20, a Mieczysława Nieściór (Stękiny) zwyciężyła w kat. K40+

Dystans 75 km

Mężczyźni Open

1 Korc Artur Olsztyn dadelo.pl M40 01:49:03.93

2 Maciejewski Marek TTC Beretta Toruń Toruń M40 01:49:07.14

3 Żelazowski Sebastian Michelin Bloomnet Team Dywity M40 01:50:25.95

4 Matusiak Sylwester Michelin Bloomnet Team Radzymin M30 01:50:27.43

5 CHMIEL RADOMIR Michelin bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:27.52

6 Sargalski Jacek Michelin Bloomnet Team Brodnica M20 01:50:27.53

........................................

8 Nowak Tomasz Mostkowo M40 01:50:28.07

11 Badura Patryk Olsztyn Michelin Bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:28.70

12 Szepietowski Kamil Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:50:28.71

14 Nestorowicz Artur Kętrzyn Bike Team Ketrzyn M30 01:50:29.05

15 Skórka Pawe Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:50:29.10

17 Klejnowski Zbigniew Mapei Team Polska Zalewo M40 01:50:29.25

19 Trzeszczkowski Marek Michelin Bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:29.89

22 Kołodziejek Radosław Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn M30 01:50:32.46

27 Szepietowski Michał Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:53:18.75

Kategorie wiekowe

M20

1 Sargalski Jacek Michelin Bloomnet Team Brodnica M20 01:50:27.53

M30

1 Matusiak Sylwester Michelin Bloomnet Team Radzymin M30 01:50:27.43

2 Chmiel Radomir Michelin bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:27.52

4 Badura Patryk Olsztyn Michelin Bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:28.70

5 Szepietowski Kamil Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:50:28.71

6 Nestorowicz Artur Kętrzyn Bike Team Ketrzyn M30 01:50:29.05

7 Skórka Pawe Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:50:29.10

9 Trzeszczkowski Marek Michelin Bloomnet Team Olsztyn M30 01:50:29.89

11 Kołodziejek Radosław Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn M30 01:50:32.46

12 Szepietowski Michał Kętrzyn Bike Team Kętrzyn M30 01:53:18.75

M40

1 Korc Artur Olsztyn dadelo.pl M40 01:49:03.93

3 Żelazowski Sebastian Michelin Bloomnet Team Dywity M40 01:50:25.95

5 Nowak Tomasz Mostkowo M40 01:50:28.07

7 Klejnowski Zbigniew Mapei Team Polska Zalewo M40 01:50:29.25

Dystans 50 km

Mężczyźni Open

1 Średziński Jakub Wąbrzeźno Amatorzy(30-49lat) 01:13:49.22

2 Olszewski Karol Jeżewo Amatorzy(30-49lat) 01:13:49.64

3 Bączkowski Michał Polonia Bydgoszcz Koronowo Amatorzy(30-49lat) 01:13:49.80

4 Kufel Szymon LUKS OLIMP JEŻEWO K2 ŚWIECIEŚwiekatowo Amatorzy(16-29lat) 01:13:50.73

5 Zieliński Przemysław GRUPA KOLARSKA GRYF TCZEW Tczew Amatorzy(30-49lat) 01:13:51.20

6 Marzec Grzegorz Rant Bartoszyce Pruszcz Gd Amatorzy(30-49lat) 01:13:52.00

.........................................................

12 Senyszyn Paweł Olsztyn Amatorzy(16-29lat) 180 00:36:53.59 01:13:53.92

19 Łątkowski Sławek Orka Masters Iława Lubawa Amatorzy(30-49lat) 01:13:54.41

21 Borkowski Łukasz Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Amatorzy(30-49lat) 01:13:54.78

24 Mydło Kazimierz Michelin Bloomnet Team Olsztyn M60 01:13:55.73

27 Ościłowski Marcin Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:13:57.16

34 Dembiński Henryk Iława Amatorzy(50+) 01:19:04.70

35 Konopka Kazimierz Olsztyn M70+ 01:23:26.66

36 Suski Waldemar Iława Amatorzy(50+) 01:23:37.42

37 Siemianowski Dariusz Morąg Amatorzy(50+) 01:25:36.48

38 Zalewski Robert Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:26:02.46

40 Kressin Grzegorz Iława Amatorzy(50+) 01:26:02.83

41 Nieściór Jan Stękiny Amatorzy(50+) 01:29:19.12

43 Rynko Paweł Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:31:50.01

44 Jaromin Tomasz Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:33:37.89

Kategorie

M 16/29 lat

3 Senyszyn Paweł Olsztyn Amatorzy(16-29lat) 01:13:53.92

M 30/49 lat

5 Marzec Grzegorz Rant Bartoszyce Pruszcz Gd Amatorzy(30-49lat) 01:13:52.00

13 Łątkowski Sławek Orka Masters Iława Lubawa Amatorzy(30-49lat) 01:13:54.41

15 Borkowski Łukasz Rowerowy Lidzbark Lidzbark Warmiński Amatorzy(30-49lat) 01:13:54.78

19 Ościłowski Marcin Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:13:57.16

25 Zalewski Robert Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:26:02.46

28 Rynko Paweł Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:31:50.01

29 Jaromin Tomasz Olsztyn Amatorzy(30-49lat) 01:33:37.89

M 50+

1 Dembiński Henryk Iława Amatorzy(50+) 01:19:04.70

2 Suski Waldemar Iława Amatorzy(50+) 01:23:37.42

3 Siemianowski Dariusz Morąg Amatorzy(50+) 01:25:36.48

4 Kressin Grzegorz Iława Amatorzy(50+) 01:26:02.83

5 Nieściór Jan Stękiny Amatorzy(50+) 01:29:19.12

M60

1 Mydło Kazimierz Michelin Bloomnet Team Olsztyn M60 01:13:55.73

M70+

3 Konopka Kazimierz Olsztyn M70+ 01:23:26.66

Kobiety Open

1 Chebanenko Svitlana Mi-mi team Bydgoszcz K30 01:13:55.92

2 Bolshakova Viktoria 500 Watt Kaliningrad K30 01:13:56.23

3 Szyszka Julia Olsztyn K20 01:19:06.12

4 Daria AGROLOK SPORT TEAM Golub-Dobrzyń K30 01:19:08.08

5 Wioleta Gdynia K30 01:23:37.28

6 Pikuła-Konieczka Dorota LUKS Olimp Jęzewo K2 Świecie K40+ 01:25:37.03

...............................

8 Jachnowicz Asia Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn K30 01:26:04.58

9 Kołacińska Małgorzata Kętrzyn Bike Team Kętrzyn K30 01:26:05.31

11 Fijał Patrycja Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn K20 01:32:15.75

13 Jończyk Małgorzata Olsztyn K20 01:39:17.25

14 Nieściór Mieczysława Stękiny K40+ 01:39:46.13

Kategorie

K20

1 Szyszka Julia Olsztyn K20 01:19:06.12

3 Fijał Patrycja Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn K20 01:32:15.75

4 Jończyk Małgorzata Olsztyn K20 01:39:17.25

K30

5 Jachnowicz Asia Olsztyńskie Ustawki Szosowe Olsztyn K30 01:26:04.58

6 Kołacińska Małgorzata Kętrzyn Bike Team Kętrzyn K30 01:26:05.31

K40+

3 Nieściór Mieczysława Stękiny K40+ 01:39:46.13

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn