W Lubelskiej Vuelcie odważna akcja Łukasza Dudko – Na Podhlalu błysnął Marcin Wojtal

Fot. nadesłane

Kolarze olsztyńskieju grupy Michelin Bloomnet Team wystartowali w miniony weekend (2/3 czerwca) nie tylko w Warmińskim Klasyku w Świątkach, ale mieli swych przedstawicieli w krajowych wyścigach: Lubelskiej Vuelcie i Nowy Targ Road ChallengeŁukasz Dudko w tym sezonie zajmował już miejsca na podium, ale to wywalczone w Parczewie w woj. lubelskim było najcenniejsze.

Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Lubelskiej Vuelty dało mu przede wszystkim zwycięstwo na drugim etapie liczącym 94 km.

- Wyścig był ułożony pod specjalistów od jazdy na czas, a ja niestety do takich nie należę. Gdy jednak na drugim etapie jechałem w 13-osobowej ucieczce, a ówczesny lider został z tyłu, wiedziałem, że to jedyny moment na odrobienie strat w generalce. Dlatego 15 km przed metą zdecydowałem się na samodzielną akcję – mówi Dudko, który na pozostałych trzech etapach był 8. 10. i 11. W Parczewie najlepszy był Artur Staniec z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

wij2

Olsztyński team miał też swojego reprezentanta podczas górskiej etapówki Nowy Targ Road Challenge. W klasyfikacji generalnej, która uwzględniała blisko 200 zawodników, ósmy był Marcin Wojtal (jednocześnie piąty w kategorii M3).

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn