Mazury MTB Bike Tour Węgorzewo 2018 – Strome wzgórza dodają tylko adrenaliny

Fot. Roobi Shot/mtb mazury facebook

Bike Tour Węgorzewo – pod takim hasłem odbywał się piąty etap cyklu MTB Mazury. Uczestników ulokowano w znakomicie wyposażonym ośrodku „Piękny Brzeg”, a wyznaczone trasy były nie mniej atrakcyjne. W sumie impreza udała się w pełni i nawet jeśli ktoś nie spełnił swych swoich oczekiwań sportowych czuł pełną satysfakcję, bo spędzony czas rekompensował wszystko.

A teraz trochę sportu. Wyścig Pro wygrał Krzysztof Łukasik (Renault Team), drugi był Litwin Sarunas Pacevius, a trzeci Krzysztof Krzywy Nexus Team. W najtrudniejszej próbie uczestniczyła tylko jedna zawodniczka Silvija Paceviciene. W kategoriach zwycięstwa odnieśli: ProM2 Krzysztof Łukasik, ProM3: Paweł Arciszewski (Renaukt Team), ProM4: Krzysztof Krzywy, ProM5: Sławomir Wawrzyniak (Cryospace Olsztyn).

W wyścigu Ekspert wśród mężczyzn trumfował Jarosław Wolcendorf (Brwinów), przed Jarosławem Wołosiukiem (Cryospace Olsztyn) i Łukaszem Łukaszewskim. W rywalizacji pań najszybsza okazała się Anna Ostrowska (T4B Bike Team – Chorzele) przed Anną Pietkiewicz (Suwałki) i Ewelina Bojdzińską. W kategoriach wygrali: EM1 Maksymilian Dawid (Olsztyn), EM2 Jarosław Wołosiuk, EM3: Jarosław Wolcendorf, EM4: Piotr Dusa, EM5: Grzegorz Ostrowski, EM6: Zenon Dobrzyn (Giżycko), EMJ: Szymon Gryn (Prostki), EK3: Anna Pietkiewicz, EK4 Anna Ostrowska.

W wyścigu Hobby pierwszy na mecie był Bartosz Samul (MSR Mrągowo) przed Bartoszem Ziębą (Rant Bartoszyce) i Adamem Nowakowskim (Hotel Krasicki Olsztyn). Wśród pań zwyciężyła Małgorzata Głogowska (MSR Mrągowo) przed Katarzyna Paszczyk (Ełk) i Małgorzatą Walendzewicz (Suwałki) Zwycięzcy kategorii: HMJ: Bartosz Samul, HM1 Bartosz Zięba, HM2: Adam Nowakowski, HM3: Julian Masłowski (Kombet Team), HM4: Piotr Wiśniewski (Ełk), HM5: Wojciech Sowa (Gizycko), HM6: Zenon Gołębiowski (Olikom Team), HKJ: Małgorzata Głogowska (MSR Mrągowo), HK1 Joanna Mackiewicz (Olsztyn), HK3; Katarzyna Wiszniewska, HK4 Katarzyna Paszczyk (Ełk).

W wyścigach młodzieżowych zwyciężyli: Strider Racing (1) Alicja Wolcendorf, (2): Julian Mateusiak, (3): Franciszek Czerepak, (4): Maria Osiecka, w Nickeloedon (1): Hubert Sokołowski, (2) Wiktor Jakubiak, (3): Maciej Głogowski.

Pro

Open

1 Krzysztof Łukasik Renault Team 02:55:47

2 Sarunas Pacevius Sprint-rowery.pl 02:58:01

3 Krzysztof Krzywy NEXUS Team 02:58:01

4 Andrzej Kaiser Eurobike Kaczmarek Electric Team 02:59:03

5 Arkadiusz Jusiński Renault Team 03:02:30

6 Paweł Arciszewski Renault Team 03:04:22

7 Piotr Car Mistral Grodno Radio Białystok 03:07:13

8 Paweł Ciunel Centrum Rowerowe Olsztyn Team 03:11:31

9 Marcin Mróz MTB EŁK- PROSTKI 03:12:35

10 Maciej Krysztoforski Velcredo 03:12:41

11 Marcin Zawadzki Sprint-rowery.pl 03:18:26

12 Witold Mikielski Bliska Team 03:25:06

13 Kamil Łopatek Cryospace Olsztyn 03:30:01

14 Mikhail Tumialevich MTB EŁK- PROSTKI 03:40:11

15 Mateusz Wiszniewski wtw-poland.com 03:43:47

16 Sławomir Masłowski Sprint-rowery.pl 03:44:04

17 Sławomir Wawrzyniak Cryospace Olsztyn 03:45:04

18 Marcin Siemieniuk Sprint-rowery.pl 03:47:22

19 Silvija Paceviciene Sprint-rowery.pl 03:50:19

Kobiety open

1 Silvija Paceviciene Sprint-rowery.pl 03:50:19

34446809 1926208947426071 2633693762886303744 n

Kategorie

ProM2

1 Krzysztof Łukasik Renault Team 02:55:47

2 Sarunas Pacevius Sprint-rowery.pl 02:58:01

3 Piotr Car Mistral Grodno Radio Białystok 03:07:13

ProM3

1 Paweł Arciszewski Renault Team 03:04:22

2 Maciej Krysztoforski Velcredo 03:12:41

3 Witold Mikielski Bliska Team 03:25:06

ProM4

1 Krzysztof Krzywy NEXUS Team 02:58:01

2 Andrzej Kaiser Eurobike Kaczmarek Electric Team 02:59:03

3 Arkadiusz Jusiński Renault Team 03:02:30

ProM5

1 Sławomir Wawrzyniak Cryospace Olsztyn 03:45:04

34675013 1926227627424203 2453444924754886656 n

Expert Open

1 Jarosław Wolcendorf Brwinowski Klub Kolarski Jakoobcycles 02:00:05

2 Jarosław Wołosiuk Cryospace Olsztyn 02:05:03

3 Łukasz Łukaszewski   02:05:21

4 Szymon Gryn MTB EŁK- PROSTKI 02:05:40

5 Krzysztof Żebrowski MTB Suwałki 02:05:40

6 Adam Płoski T4B BIKE TEAM   02:07:13

7 Paweł Lenkiewicz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 02:09:25

8 Maksymilian Dawid Cryospace Olsztyn 02:10:19

9 Piotr Duda   02:10:25

10 BartŁomiej Nalazek STRAŻ POŻARNA MRĄGOWO 02:11:06

11 Daniel Pepla Renault Team 02:11:55

12 Tomasz Skalski Renault Team 02:12:53

13 Przemysław Michalczyk Renault Team 02:12:57

14 Bartosz Karczmarski Renault Team 02:14:12

15 Kacper Taraszkiewicz MSR DCM Mrągowo 02:14:15

16 Jakub Niewiarowski Grupa Szalonych Rowerzystów 02:14:20

17 Tomek Dudziński Kętrzyn Bike Team 02:15:39

18 Krzysztof Kindrasz Giżyckie Ustawki Rowerowe 02:15:53

19 Mateusz Rochowiak Kross Staff Team 02:16:10

20 Damian Klimowicz Grupa Szalonych Rowerzystów 02:16:20

21 Maciej Karwowski KK24h 02:17:03

22 Marcin Lipiński OLIKOM TEAM 02:17:41

23 Rafał Skorobogaty Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:18:49

24 Piotr Kowalski KK24h 02:19:40

25 Andrzej Podpirko Agiz Team 02:19:47

26 Marcin Rogiński T4B BIKE TEAM   02:19:58

27 Bartosz Samborski Bliska Team 02:20:05

28 Zenon Dobrzyn Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 02:20:09

29 Grzegorz Ostrowski T4B BIKE TEAM   02:20:21

30 Rafał Banul Cryospace Olsztyn 02:20:33

31 Bartłomiej Klus   02:21:11

32 Wiesław Podeszwa KK24h 02:24:40

33 Arkadiusz Wyszkowski T4B BIKE TEAM   02:24:59

34 Mariusz Rynkiewicz KK24h 02:25:25

35 Łukasz Łubiński EuropeGAS SsangYong TEAM 02:25:50

36 Marcin Bielski GRUPETTO Mrągowo 02:27:23

37 Maciej Gęsicki   02:27:42

38 Paweł Jędrzejewski Renault Team 02:28:17

39 Tomasz Dodura MTB TEAM EŁK 02:28:18

40 Piotr Marzec RANT BARTOSZYCE 02:28:28

41 Wiesław Kamiński KK24h 02:28:29

42 Anna Ostrowska T4B BIKE TEAM   02:29:25

43 Martin Fedor T4B BIKE TEAM   02:30:16

44 Wojciech Namiotko Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:31:23

45 Zdzisław Piechowski PT MAZURY Team Ełk 02:32:24

46 Radosław Wróblewski RJB Korsze 02:33:11

47 Andrzej Sosna MPS Bike Team 02:33:24

48 Sławomir Sokolnicki T4B BIKE TEAM   02:34:08

49 Dariusz Zduńczyk PZU SPORT TEAM 02:34:36

50 Marcin Żuczkowski Centrum Rowerowe Olsztyn Team 02:35:05

51 Adam Bazydło OLIKOM TEAM 02:36:19

52 Anna Pietkiewicz MTB Suwałki 02:40:17

53 Michał Jurkowski   02:41:49

54 Karol Polewaczyk MSR DCM Mrągowo 02:44:04

55 Ewelina Bojdzińska Velcredo 02:44:05

56 Mariusz Morawski   02:44:06

57 Sebastian Szurgot Prorys Team 02:48:20

58 Antoni Wincza MTB Suwałki 02:49:11

59 Arkadiusz Hanas Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:50:24

60 Andrzej Piasecki Cryospace Olsztyn 02:52:39

61 Andrzej Wielga Michelin Team 02:54:18

62 Jerzy Klech   02:54:44

63 Mariusz Naruszewicz   02:54:59

64 Paweł Hogiel   02:55:49

65 Dawid Janus ZuzgaRacingTeam:P   02:56:09

66 Magda Chmielewska   02:56:17

67 Małgorzata Jakubowska Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:59:18

34484876 1926207937426172 5609897939129335808 n

Kategorie

EK3

1 Anna Pietkiewicz MTB Suwałki 02:40:17

2 Ewelina Bojdzińska Velcredo 02:44:05

3 Małgorzata Jakubowska Akademia Kolarstwa Olsztyn 02:59:18

EK4

1 Anna Ostrowska T4B BIKE TEAM   02:29:25

EM1

1 Maksymilian Dawid Cryospace Olsztyn 02:10:19

2 Jakub Niewiarowski Grupa Szalonych Rowerzystów 02:14:20

3 Maciej Gęsicki   02:27:42

EM2

1 Jarosław Wołosiuk Cryospace Olsztyn 02:05:03

2 Krzysztof Żebrowski MTB Suwałki 02:05:40

3 Paweł Lenkiewicz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana 02:09:25

EM3

1 Jarosław Wolcendorf Brwinowski Klub Kolarski Jakoobcycles 02:00:05

2 Łukasz Łukaszewski   02:05:21

3 Adam Płoski T4B BIKE TEAM   02:07:13

EM4

1 Piotr Duda   02:10:25

2 Daniel Pepla Renault Team 02:11:55

3 Tomasz Skalski Renault Team 02:12:53

EM5

1 Grzegorz Ostrowski T4B BIKE TEAM   02:20:21

2 Paweł Jędrzejewski Renault Team 02:28:17

3 Wiesław Kamiński KK24h 02:28:29

EM6

1 Zenon Dobrzyn Sklep Rowerowy Giżycko Zenon Dobrzyn 02:20:09

2 Wiesław Podeszwa KK24h 02:24:40

3 Andrzej Piasecki Cryospace Olsztyn 02:52:39

EMJ

1 Szymon Gryn MTB EŁK- PROSTKI 02:05:40

2 Kacper Taraszkiewicz MSR DCM Mrągowo 02:14:15

3 Karol Polewaczyk MSR DCM Mrągowo 02:44:04

34480255 1926224797424486 6542077645348143104 n

Hobby Open

1 Bartosz Samul MSR DCM Mrągowo 01:03:08

2 Kostas Kardelis Sprint-rowery.pl 01:03:29

3 Julian Masłowski Kambet Team 01:03:57

4 Piotr Wiśniewski   01:05:55

5 Adam Nowakowski Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:06:55

6 Tomasz Chabowski Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:06:56

7 Bartosz Zięba RANT BARTOSZYCE 01:07:24

8 Wojciech Kuszpa KK24h 01:08:12

9 Marcin Kierdelewicz Zabłudów Team 01:08:38

10 Szymon Kurdynowski SPORT MASTER ROWERY 01:09:09

11 Dariusz Aleksandrowicz KK24h 01:09:10

12 Jakub Budziński MTB Suwałki 01:09:33

13 Robert Żebrowski MTB Ostróda Team 01:10:24

14 Łukasz Bokuniewicz Auto-Rekin 01:10:42

15 Marek Ejzemberg Xtreme Sport Ostrołęka 01:10:45

16 Wojciech Nowalski   01:11:38

17 Mariusz Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:11:46

18 Wojciech Sowa Sowa Jacht Giżycko 01:11:52

19 Marek Markiewicz Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:11:59

20 Wiesław Zalewski GRUPETTO Mrągowo 01:12:00

21 Karol Ołdakowski   01:12:42

22 Zenon Gołębiowski OLIKOM TEAM 01:13:37

23 Sylwester Szymański MTB Suwałki 01:13:40

24 Marcin Nowociński Pasymskie Bractwo Sportowe 01:13:46

25 Konrad Panglisz   01:13:49

26 Grzegorz Zaranko OLIKOM TEAM 01:13:52

27 Zdzisław Szklarski KK24h 01:14:11

28 Paweł Antoniak OLIKOM TEAM 01:14:40

29 Tomasz Sternicki GRUPETTO Mrągowo 01:14:41

30 Małgorzata Głogowska MSR DCM Mrągowo 01:14:54

31 Piotr Bobrowski   01:15:37

32 Michał Rejzner Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:15:48

33 Radoslaw Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:16:23

34 Maciej Sztrom OLIKOM TEAM 01:17:02

35 Michał Celmerowski Kambet Team 01:17:26

36 Bartosz Smoługa   01:17:32

37 Mateusz Młyński Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:17:55

38 Marcin Lamowski MCP Bike team 01:18:00

39 Wojciech Górski MTB Suwałki 01:18:03

40 Robert Maszkowski MTB EŁK- PROSTKI 01:19:28

41 Kamil Filipczak Pasymskie Bractwo Sportowe 01:20:30

42 Marek Karczewski KK24h 01:20:51

43 Andrzej Postój Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:11

44 Kamil Ciborowski Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:33

45 Tomasz Gutowski Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:51

46 Hadrian Gruszewski   01:22:00

47 Paweł Martyniuk   01:22:13

48 Mirosław Walnicki TK Masters Giżycko 01:22:23

49 Michał Grotkowski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:22:30

50 Łukasz Nalewajk wtw-poland.com 01:22:42

51 Paweł Lachowicz MTB EŁK- PROSTKI 01:23:58

52 Andrzej Samborski Bliska Team 01:24:07

53 Michał Zaranko OLIKOM TEAM 01:24:11

54 Christrian Lampach Lampach TEAM 01:26:02

55 Mariusz Tomaszkiewicz   01:26:37

56 Tomasz Zaciek 11 Mazurski Pułk Artylerii 01:28:46

57 Katarzyna Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:28:52

58 Marek Sikora Warmia Biskupiec 01:29:02

59 Małgorzata Walendzewicz MTB Suwałki 01:29:04

60 Joanna Mackiewicz Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:29:05

61 Marcin Ruszczyk   01:30:11

62 Piotr Jankowski wtw-poland.com 01:32:23

63 Daniel Osiecki Kętrzyn Bike Team 01:32:57

64 Karol Tarkowian   01:33:40

65 Piotr Pawelec Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:34:24

66 RuciŃski Radek   01:35:42

67 Azuolas Butkus Sprint-rowery.pl 01:38:08

68 Marcin Banasiewicz   01:41:54

69 Wojciech Czajka   01:42:50

70 Łukasz Chołko   01:42:57

71 Arkadiusz Matwiejczyk   01:43:47

72 Edward Kowalewski OLIKOM TEAM 01:43:49

73 Czesław Gudan TK Masters Giżycko 01:44:50

74 Tomasz Raniszewski Pasymskie Bractwo Sportowe 01:46:10

75 Katarzyna Stypułkowska-Sosna MPS Bike Team 01:47:01

76 Maria Kamińska KK24h 01:48:31

77 Marcin Szczesny wtw-poland.com 01:49:22

78 Mirosława Żebrowska MTB Suwałki 01:50:22

79 Piotr Gasik   01:54:25

80 Katarzyna Wiszniewska wtw-poland.com 02:37:55

34717886 1926205904093042 819106853836292096 n

Kategorie

HMJ

1 Bartosz Samul MSR DCM Mrągowo 01:03:08

2 Kostas Kardelis Sprint-rowery.pl 01:03:29

3 Tomasz Chabowski Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:06:56

HM1

1 Bartosz Zięba RANT BARTOSZYCE 01:07:24

HM2

1 Adam Nowakowski Hotel Krasicki MTB Olsztyn Team 01:06:55

2 Wojciech Kuszpa KK24h 01:08:12

3 Paweł Antoniak OLIKOM TEAM 01:14:40

HM3

1 Julian Masłowski Kambet Team 01:03:57

2 Marcin Kierdelewicz Zabłudów Team 01:08:38

3 Szymon Kurdynowski SPORT MASTER ROWERY 01:09:09

HM4

1 Piotr Wiśniewski   01:05:55

2 Dariusz Aleksandrowicz KK24h 01:09:10

3 Robert Żebrowski MTB Ostróda Team 01:10:24

HM5

1 Wojciech Sowa Sowa Jacht Giżycko 01:11:52

2 Wiesław Zalewski GRUPETTO Mrągowo 01:12:00

3 Sylwester Szymański MTB Suwałki 01:13:40

HM6

1 Zenon Gołębiowski OLIKOM TEAM 01:13:37

2 Andrzej Postój Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:11

3 Tomasz Gutowski Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:21:51

HKJ

1 Małgorzata Głogowska MSR DCM Mrągowo 01:14:54

HK1

1 Joanna Mackiewicz Akademia Kolarstwa Olsztyn 01:29:05

HK3

1 Katarzyna Wiszniewska wtw-poland.com 02:37:55

HK4

1 Katarzyna Paszczyk PT MAZURY Team Ełk 01:28:52

2 Małgorzata Walendzewicz MTB Suwałki 01:29:04

3 Katarzyna Stypułkowska-Sosna MPS Bike Team 01:47:01

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn