Maratony Kresowe MTB Olecko 2018 – Na garbatych Mazurach jazda nie z tej ziemi

Fot.Marek Kulikowski

Olecko zadebiutowało w niedzielę (10 czerwca) w cyklu Maratonów Kresowych. Idealnie wpasowało się w ideę tego projektu, gdzie kontakt z naturą jest celem nadrzędnym. Tym razem pojawiło się wielu kolarzy z Warmii i Mazur, a rywalizowano aż na czterech dystansach. Odbyły się nawet wyścigi mini i makro, z których często się rezygnuje ze względu na brak chętnych.

W maratonie drugie miejsce w kat. M4 zajął Marcin Mróz (Ełk), w półmaratonie wśród pań Ewa Gabrylewicz (Ełk) zwyciężyła w kat. FitK5, a Jolanta Makarewicz (Olecko) była trzecia w kat. Kobiety Sport. Wyścig mężczyzn był najliczniej obsadzony, dlatego piąta pozycja w open (pierwsza w kat. M6) Zenona Dobrzyna (Giżycko) zasługuje na szczególne uznanie. W M5 drugi był Wiesław Grala (Mrągowo). W Mini w kat. hobby zwyciężył Szymon Orchowski (Olecko.).

Maraton

1 Pinaitis Marius 1991 Wilno Męźczyźni M2 02:15:40

2 Remeika Arturas 1978 Wilno Męźczyźni M4 02:15:54

3 Pacevicius Sarunas 1991 Kowno Męźczyźni M2 02:16:08

4 Mróz Marcin 1978 Ełk Męźczyźni M4 02:19:10

5 Kustinsky Victar 1991 Grodno Męźczyźni M2 02:19:15

6 Naujalis Zilvinas 1978 Vilnius Męźczyźni M4 02:19:17

................................

13 Mikielski Witold 1988 Olsztynek Męźczyźni M2 02:31:46

37 Gierszewski Cezary 1967 Olecko Męźczyźni M5 02:56:48

50 Paszkiewicz Arkadiusz 1975 Ełk Męźczyźni M4 03:28:24

Kategorie

M2

5 Mikielski Witold 1988 Olsztynek Męźczyźni M2 02:31:46

M4

2 Mróz Marcin 1978 Ełk Męźczyźni M4 02:19:10

15 Paszkiewicz Arkadiusz 1975 Ełk Męźczyźni M4 03:28:24

M5

6 Gierszewski Cezary 1967 Olecko Męźczyźni M5 02:56:48

Półmaraton

Kobiety

1 Citko Katarzyna 1980 Białystok Kobiety Fit K3 01:29:57

2 Pomian Agnieszka 1974 Białystok Kobiety Fit K4 01:33:16

3 Kamińska Ewelina 1987 Białystok Kobiety Fit K3 01:35:26

4 Sieńko Katarzyna 1979 Białystok Kobiety Fit K3 01:40:09

5 Khitrushko Aleksandra 2004 Grodno Kobiety Junior 01:40:57

6 Siamashka Alesia 1990 Grodno Kobiety Sport 01:41:13

................

10 Gabrylewicz Ewa 1968   Ełk Kobiety Fit K5   01:45:15

18 Torebko Barbara 1980   Olecko Kobiety Fit K3   02:01:5

26 Makarewicz Jolanta 1990 Olecko Kobiety Sport   02:50:47

27 Kozłowska Małgorzata 1970 Olecko Kobiety Fit K4   02:58:07

28 Wysocka Ewa 1988 Olecko Kobiety Sport   02:58:07

Kategorie

Kobiety Sport

3 Makarewicz Jolanta 1990 Olecko Kobiety Sport   02:50:47

4 Wysocka Ewa 1988 Olecko Kobiety Sport   02:58:07

Kobiety Fit K3  

9 Torebko Barbara 1980   Olecko Kobiety Fit K3   02:01:5

Kobiety Fit K4  

9 Kozłowska Małgorzata 1970 Olecko Kobiety Fit K4   02:58:07

Kobiety Fit K5  

1 Gabrylewicz Ewa 1968   Ełk Kobiety Fit K5   01:45:15

Mężczyźni

1 Arciszewski Paweł 1986 Białystok Męźczyźni M2 01:11:24

2 Demianiuk Mariusz 1984 Bielsk Podlaski Męźczyźni M3 01:19:31

3 Piotrowski Paweł 1979 Białystok Męźczyźni M3 01:19:32

4 Kościelny Paweł 1972 Warszawa Męźczyźni M4 01:19:56

5 Dobrzyn Zenon 1957 Giżycko Męźczyźni M6 01:20:04

6 Kamiński Krystian 1985 Wasilków Męźczyźni M3 01:20:10

..............................

19 Lange Grzegorz 1937 M 1978 Gołdap Męźczyźni M4 01:25:52

37 Grala Wiesław 68 M 1961 Mrągowo Męźczyźni M5 01:27:15

44 Wittlieb Robert 1433 M 1973 Ełk Męźczyźni M4 01:28:24

46 Famulski Mariusz 2031 M 1978 Gołdap Męźczyźni M4 01:29:31

48 Morawski Mariusz 772 M 1970 Olecko Męźczyźni M4 01:29:39

66 Gajdziński Dariusz 156 M 1968 Prostki Męźczyźni M5 01:32:43

72 Bernat Dawid 1990 M 1981 Ełk Męźczyźni M3 01:33:36

81 Brochacki Lech 1961 Ełk Męźczyźni M5 01:34:10

82 Naruszewicz Mariusz 1979 Olecko Męźczyźni M3 01:34:11

83 Supiński Janusz 1959 Prostki Męźczyźni M5 01:34:16

105 Szukieć Arkadiusz 1978 Ełk Męźczyźni M4 01:37:50

106 Szurgot Sebastian 1988 Olecko Męźczyźni M2 01:37:54

108 Maszkowski Robert 1979 Ełk Męźczyźni M3 01:38:26

110 Buraczewski Grzegorz 1972 Ełk Męźczyźni M4 01:39:17

116 Lenkiewicz Ryszard 1962   Wydminy Męźczyźni M5 01:39:52

123 Saniuk Sebastian 1975   Gołdap Męźczyźni M4 01:40:53

128 Omilian Przemysław 1979   Olecko Męźczyźni M3   01:41:48

153 Chmielewski Mateusz 1991 Ełk Męźczyźni M2   01:45:12

154 Wyrzykowski Arkadiusz 1984 Ełk Męźczyźni M3   01:45:13

168 Zieliński Paweł 1982 Olecko Męźczyźni M3 01:47:59

172 Suchocki Tomasz 1979 Olecko Męźczyźni M3 01:48:59

177 Mierzejewski Andrzej 1968 Ełk Męźczyźni M5 01:50:50

180 Nawrocki Sławomir 1964 Gołdap Męźczyźni M5 01:55:19

183 Kozłowski Arkadiusz 1960 Olecko Męźczyźni M5 01:56:07

193 Kotek Paweł 1988 Giżycko Męźczyźni M2 01:59:42

199 Jeżewski Dariusz 1980 Ełk Męźczyźni M3 02:00:24

202 Wiszniewski Michał 1981 Olecko Męźczyźni M3 02:00:35

203 Chomiczewski Jacek 1970 Gołdap Męźczyźni M4 02:00:39

207 Matwiejczyk Arkadiusz 1971 Ełk Męźczyźni M4 02:01:02

209 Kudosz Tadeusz 1957 Gołdap Męźczyźni M6 02:01:13

211 Malinowski Michał 1979 Gołdap Męźczyźni M3 02:01:57

215 Uździło Przemysław 1980 Olecko Męźczyźni M3 02:03:11

222 Torebko Sebastian 1999 Olecko Orlik 02:05:00

224 Budka Dariusz 1970 Olecko Męźczyźni M4 02:05:53

228 Makarewicz Michał 1988 Olecko Męźczyźni M2 02:10:48

231 Barszczewski Michał 1997   Olecko Orlik   02:22:30

232 Sienkiewicz Sławomir 1971   Olecko Męźczyźni M4   02:22:35

Kategorie

Orlik

7 Torebko Sebastian 1999 Olecko Orlik 02:05:00

8 Barszczewski Michał 1997   Olecko Orlik   02:22:30

M2

16 Szurgot Sebastian 1988 Olecko Męźczyźni M2 01:37:54

19 Chmielewski Mateusz 1991 Ełk Męźczyźni M2   01:45:12

25 Kotek Paweł 1988 Giżycko Męźczyźni M2 01:59:42

28 Makarewicz Michał 1988 Olecko Męźczyźni M2 02:10:48

M3

17 Bernat Dawid 1990 M 1981 Ełk Męźczyźni M3 01:33:36

22 Naruszewicz Mariusz 1979 Olecko Męźczyźni M3 01:34:11

31 Maszkowski Robert 1979 Ełk Męźczyźni M3 01:38:26

35 Omilian Przemysław 1979   Olecko Męźczyźni M3   01:41:48

42 Wyrzykowski Arkadiusz 1984 Ełk Męźczyźni M3   01:45:13

45 Zieliński Paweł 1982 Olecko Męźczyźni M3 01:47:59

48 Suchocki Tomasz 1979 Olecko Męźczyźni M3 01:48:59

54 Jeżewski Dariusz 1980 Ełk Męźczyźni M3 02:00:24

55 Wiszniewski Michał 1981 Olecko Męźczyźni M3 02:00:35

58 Malinowski Michał 1979 Gołdap Męźczyźni M3 02:01:57

59 Uździło Przemysław 1980 Olecko Męźczyźni M3 02:03:11

M4

4 Lange Grzegorz 1937 M 1978 Gołdap Męźczyźni M4 01:25:52

13 Wittlieb Robert 1433 M 1973 Ełk Męźczyźni M4 01:28:24

14 Famulski Mariusz 2031 M 1978 Gołdap Męźczyźni M4 01:29:31

15 Morawski Mariusz 772 M 1970 Olecko Męźczyźni M4 01:29:39

27   Szukieć Arkadiusz 1978 Ełk Męźczyźni M4 01:37:50

29 Buraczewski Grzegorz 1972 Ełk Męźczyźni M4 01:39:17

34 Saniuk Sebastian 1975   Gołdap Męźczyźni M4 01:40:53

55 Chomiczewski Jacek 1970 Gołdap Męźczyźni M4 02:00:39

56 Matwiejczyk Arkadiusz 1971 Ełk Męźczyźni M4 02:01:02

61 Budka Dariusz 1970 Olecko Męźczyźni M4 02:05:53

63 Sienkiewicz Sławomir 1971   Olecko Męźczyźni M4   02:22:35

M5

2Grala Wiesław 68 M 1961 Mrągowo Męźczyźni M5 01:27:15

5 Gajdziński Dariusz 156 M 1968 Prostki Męźczyźni M5 01:32:43

7 Brochacki Lech 1961 Ełk Męźczyźni M5 01:34:10

8 Supiński Janusz 1959 Prostki Męźczyźni M5 01:34:16

11 Lenkiewicz Ryszard 1962   Wydminy Męźczyźni M5 01:39:52

19Mierzejewski Andrzej 1968 Ełk Męźczyźni M5 01:50:50

21 Nawrocki Sławomir 1964 Gołdap Męźczyźni M5 01:55:19

22 Kozłowski Arkadiusz 1960 Olecko Męźczyźni M5 01:56:07

M6

1 Dobrzyn Zenon 1957 Giżycko Męźczyźni M6 01:20:04

7 Kudosz Tadeusz 1957 Gołdap Męźczyźni M6 02:01:13

Mini

Kobiety

1 Gliniecka Nikola 2007 Augustów Żak Dziewczynki 00:19:51

2 Żynel Adrianna 2005 Białystok Młodziczka 00:21:14

3 Aiste Butautaite 2006 Kowno Żak Dziewczynki 00:21:55

4 Rowińska Zofia 2005 Szczebra Młodziczka 00:21:55

5 Mieleszko Klaudia 2006 Gródek Żak Dziewczynki 00:22:28

6 Szlegier Gaja 2004 Sejny Młodziczka 00:22:32

.............................

19 Wysocka Zosia 2009   Olecko Dziewczynki do lat 10   00:45:49

Dziewczynki do lat 10

5 Wysocka Zosia 2009   Olecko Dziewczynki do lat 10   00:45:49

Mężczyźni

1 Trochim Kacper 2006 Sokółka Żak 00:18:08

2 Lepesha Aliaksandr 2006 Grodno Żak 00:18:23

3 Orchowski Szymon 2003 Olecko Hobby 00:18:31

4 Łazarczyk Aleks 2006 Ogrodniczki Żak 00:18:40

5 Vilunas Vytautas 2005 Wilno Hobby 00:18:42

6 Malisz Filip 2005 Ogrodniczki Hobby 00:18:45

.....................

11 Lachowicz Paweł 2004   Prostki Hobby   00:19:58

24 Daniłowicz Filip 2008   Olecko Chłopcy 9 - 10 lat   00:23:15

30 Kozłowski Oskar 2008   Gołdap Chłopcy 9 - 10 lat 00:24:22

34 Świętoń Maciej 2007 Gołdap Żak   00:26:18

40 Kłos Juliusz 2008 Olecko Chłopcy 9 - 10 lat   00:28:28

42 Naruszewicz Jakub 2007 Olecko Żak   00:28:40

47 Karniłowicz Emmanuel 2009 Gołdap Chłopcy 9 - 10 lat   00:34:45

Kategorie

Chłopcy 9/10 lat

6 Daniłowicz Filip 2008   Olecko Chłopcy 9 - 10 lat   00:23:15

9 Kozłowski Oskar 2008   Gołdap Chłopcy 9 - 10 lat 00:24:22

13 Kłos Juliusz 2008 Olecko Chłopcy 9 - 10 lat   00:28:28

16 Karniłowicz Emmanuel 2009 Gołdap Chłopcy 9 - 10 lat   00:34:45

Żak

11 Świętoń Maciej 2007 Gołdap Żak   00:26:18

13 Naruszewicz Jakub 2007 Olecko Żak   00:28:40

Hobby

1 Orchowski Szymon 2003 Olecko Hobby 00:18:31

6 Lachowicz Paweł 2004   Prostki Hobby   00:19:58

Mikro

Kobiety

1 Kozłowska Laura 2011 Gołdap Dziewczynki 7 lat 00:01:12

2 Chłodowska Antonina 2013 Białystok Dziewczynki 5 lat 00:01:30

3 Kurlaviciute Rusne 2013 Kowno Dziewczynki 5 lat 00:02:05

4 Antanaityte Elze 2014 Kaunas Dziewczynki do lat 4 00:02:15

5 Aleksiejuk Aleksandra 2011 Białystok Dziewczynki 7 lat 00:02:25

6 Prasvirina Vaskisa 2015 Grodno Dziewczynki do lat 4 00:03:05

7 Karniłowicz Eunnika 2015 Gołdap Dziewczynki do lat 4 00:04:00

Chłopcy

1 Szałkowski Aleksander 2012   Chłopcy 6 lat 00:01:10

2 Chim Michał 2012 Białystok Chłopcy 6 lat 00:01:15

3 Dominiuk Szymon 2011 Suwałki Chłopcy 7 lat 00:01:25

4 Złotorzyński Maciej 2012 Suwałki Chłopcy 6 lat 00:01:40

5 Prasviryn Fedor 2013 Grodno Chłopcy 5 lat 00:01:45

6 Wnuszyński Adam 2013 Białystok Chłopcy 5 lat 00:01:50

.........................

7 Karniłowicz Elliott 2013 Gołdap Chłopcy 5 lat   00:01:55

12 Naruszewicz Miłosz 2015 Olecko Chłopcy do 4 lat   00:02:55

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn