XXIV Międzynarodowe Kryterium - VII Memoriał Jerzego Kowalskiego Biskupiec 2018 (FOTO) – Szymon i Dawid nie zawiedli, a następcy rosną jak na drożdżach

Fot. biskupiec.pl

W niedzielę (1 lipca) w Biskupcu odbyło się XXIV Międzynarodowe Kryterium Kolarskie - VII Memoriał Jerzego Kowalskiego. Jak co roku jest to sportowe święto w mieście, gdzie wychowało się wielu zdolnych kolarzy. O ich wynikach kibice dowiadują się zazwyczaj z mediów, ale raz w roku maja okazje zobaczyć ich w akcji w Biskupcu i to w dobrym towarzystwie.

Atmosfera jest szczególna, z jednej strony podniosła, bowiem cała kolarska brać chce oddać hołd trenerowi Jerzemu Kowalskiemu, który kolarstwu w LKK Warmia poświęcił się bez reszty, z drugiej jest to spotkanie wszystkich zawodników i tych trenujących obecnie w biskupieckiej sekcji, ale również rasowych już zawodników reprezentujących profesjonalne grupy i najmocniejsze polskie kluby. Tradycji stało się za dość i na imprezę dotarli najbardziej znani wychowankowie: Szymon Rekita i Dawid Burczak. Byli oczywiście w centrum zainteresowania młodych kolarzy, także kibiców, ale przyjechali na kryterium by również się pościgać.

Na zaproszenie organizatorów w imprezie udział wzięli kolarze z Kaliningradu, Grodziska Mazowieckiego, Grudziądza, Ciechanowa i oczywiście reprezentanci sekcji warmińsko-mazurskich. Formuła kryterium, gdzie punktuje się na lotnych finiszach, jest ciekawa, szczególnie atrakcyjna dla publiczności. I to się w niedziele potwierdziło.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: żaki: Mariia Zhuravleva (Kaliningrad) i Adam Bronakowski (Szkółka Kolarska Olsztyn), młodzicy: Wiktoria Szczepańska (LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec) i Maciej Ciżowski (Szkółka Kolarska Bartoszyce), juniorzy młodsi: Nikola Szczepańska (LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec) i Radosław Lewandowski (Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz) , juniorzy: Patryk Dębski ( GKK OPTY-MAZOWSZE Grodzisk Mazowiecki), Elita: Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling / LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec). W klasyfikacji zespołowej triumfował LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec.

Wyniki

kat: Żakini    

1. Zhuravleva Mariia DUSSH No 8 Kaliningrad 0:21:05

2. Chertikhina Iuliia DUSSH No 8 0:21:53

3. Kosińska Kinga Szkółka Kolarska Bartoszyce 0:22:41

4. Rybkiewicz Kinga Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:00

5. Żuk Wiktoria Szkółka Kolarska Ełk 0:23:05

kat: Młodziczka    

1. Szczepańska Wiktoria LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 0:20:34

2. Rybkiewicz Laura LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 0:21:01

3. Szczęsna Martyna Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:01

4. Drgalska Marcela Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:39

5. Latko Natalia GKK OPTY-MAZOWSZE 0:22:12

6. Jóżwiak Sandra Szkółka Kolarska Ełk -2 okr.

kat: Żak    

1. Bronakowski Adam Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:18

2. Stankiewicz Jan Szkółka Kolarska Ełk 0:21:53

3. Goldan Kacper Szkółka Kolarska Olsztyn 0:21:59

4. Żelazowski Maciej Szkółka Kolarska Olsztyn 0:22:00

5. Sobczak Maciej Szkółka Kolarska Elbląg 0:22:01

6. Królicki Michał Szkółka Kolarska Biskupiec 0:22:06

7. Świder Wiktor Szkółka Kolarska Biskupiec 0:22:40

8. Jaczun Piotr Szkółka Kolarska Olsztyn 0:22:51

9. Leśniewski Cyprian Szkółka Kolarska Piaseczno 0:23:02

10. Bućko Wojciech Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:34

11. Ładziński Dawid Szkółka Kolarska Biskupiec 0:23:57

12. Kukielski Paweł Szkółka Kolarska Olsztyn 0:24:05

13. Wójcik Dacjan Szkółka Kolarska Ełk -1 okr.

14. Kocięcki Dawid Szkółka Kolarska Stawiguda -1 okr.

15. Stefański Leon Szkółka Kolarska Stawiguda -1 okr.

16. Zaręba Adrian Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.

17. Parobij Wojciech Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.

kat: Młodzik Czas: 0:29:07    

1.Ciżowski Maciej Szkółka Kolarska Bartoszyce 10

2. Więczkowski Paweł LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 10

3. Żelazowski Michał Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy 9

4. Shlenin Nikita DUSSH No 8 6

5. Bałdyga Dawid LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 5

6. Babynin Artem DUSSH No 8 Kaliningrad 2

7. Dmitrochenko Dmitrii DUSSH No 8 1

8. Sushin Andrei DUSSH No 8 Kaliningrad 1

9. Podmarkov Vladislav DUSSH No 8

10. Tulaev Stepan DUSSH No 8 Kaliningrad

11. Długosz Bartosz KKS Ciechanów

12. Siemianowski Mikołaj Szkółka Kolarska Olsztyn

13. Ciechomski Karol DAZAR Olimp Piaseczno

14. Wojciechowski Jerzy Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy

15. Sorokin Andrey DUSSH No 8

16. Gogol Vladislav DUSSH No 8

17. Egorov Egor Kaliningrad Russia

18. Segień Michał Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy

19. Mączyński Michał DAZAR Olimp Piaseczno

20. Oshkukov Denis DUSSH No 8 Kaliningrad -1 okr.

21. Giedziun Piotr Szkółka Kolarska Biskupiec -1 okr.

22. Vinnik Aleksandr DUSSH No 8 Kaliningrad -1 okr.

23. Staniszewski Wiktor KKS Ciechanów -1 okr.

24. Wąsik Jakub Szkółka Kolarska Piaseczno -1 okr.

kat: Juniorka młodsza Czas: 0:29:20    

1. Szczepańska Nikola LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec

2. Prusińska Sara LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec

3. Proskurovskaia Anna DUSSH No 8 Kaliningrad

kat: Junior młodszy Czas: 0:43:07    

1. LEWANDOWSKI RADOSŁAW ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 31

2. Orekhov Maksim MAU DO DUSSH No 8 19

3. Kozin Aleksandr GAU DO KO KSDUSSHOR 16

4. Kondratiuk Denis MAU DO DUSSH No 8 9

5. Rykowski Łukasz KKS Ciechanów 5

6. Dudin Danila MAU DO DUSSH No 8 2

7. RABIZO FILIP ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 2

8. WYRZYKOWSKI DOMINIK ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 1

9. Nowacki Mikołaj GKK OPTY-MAZOWSZE

10. Osik Miłosz KKS Ciechanów

11. Wadecki Mikołaj GKK OPTY-MAZOWSZE

12. Essik Artemii GAU DO KO KSDUSSHOR

13. CHUDZIŃSKI PHILIP ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

14. Zagrodzki Kacper KKS Ciechanów

15. Mikhalev Dmitrii DUSSH No 8 Kaliningrad

16. KUBACKI SEBASTIAN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

17. KRZAK JAKUB ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

18. Kowalczyk Adrian GKK OPTY-MAZOWSZE

19. KWIATKOWSKI DAMIAN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

20. SZYMAŃSKI MARCIN ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

21. Gołębiowski Konrad WADECKI BIKE ACADEMY Elbląg

22. DOBRZYŃSKI TOMASZ ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

23. RZĄCA MICHAŁ ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz

24. KWIATKOWSKI PATRYK ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -1 okr.

25. FĄK MACIEJ   ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -1 okr.

26. WELENS SZYMON ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz -2 okr.

27. Zielony Dominik DAZAR Olimp Piaseczno -2 okr.

28. Machaj Kacper DAZAR Olimp Piaseczno -2 okr.

68 Obojski Denis LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec DNS

44 * Matuszewska Kinga GKK OPTY-MAZOWSZE PK

kat: Junior Czas: 0:58:40    

1. Dąbski Patryk GKK OPTY-MAZOWSZE 9

2. Noceń Maciej GKK OPTY-MAZOWSZE 9

3. Soszka Jakub GKK OPTY-MAZOWSZE 3

4. Jurasz Dawid GKK OPTY-MAZOWSZE 3

5. Gryń Szymon LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 2

6. Łysak Dawid LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 1

7. Belniak Maciej ALKS „Stal- Intermax - HUGE „ Grudziądz 1

8. Tryc Jakub GKK OPTY-MAZOWSZE

9. Fiedorowicz Sebastian LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec

10. Jachimiak Michał DAZAR Olimp Piaseczno -1 okr.

11.Lemański Hubert LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec -1 okr.

12. Łazarczyk Adrian GKK OPTY-MAZOWSZE -1 okr.

kat: Elita Czas: 0:56:13    

1. Rekita Szymon Leopard Pro Cycling / LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 54

2. * Burczak Dawid KK Tarnovia Tarnowo Podgórne / LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 37

3. * Przybylski Dawid Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy -1 okr.

kat: Masters + AMATOR    

1. Pieślak Łukasz Biskupiec

Klasyfikacja drużynowa

1 LKK Zakłady Mięsne Warmia Biskupiec 46

2 Szkółka Kolarska Olsztyn   21

3 GKK OPTY-MAZOWSZE   21

4 DUSSH No 8 Kaliningrad   12

5 Szkółka Kolarska Bartoszyce   11

6 Warmińsko-Mazurski Klub Sportowy   8

7 Szkółka Kolarska Biskupiec   4

8 Szkółka Kolarska Ełk   8

Organizatorzy

- Warmińsko- Mazurskie Zrzeszenie LZS w Olsztynie,

- Starostwo Powiatowe w Olsztynie,

- Warmińsko-Mazurski Związek Kolarski,

- Urząd Marszałkowski w Olsztynie,

- Urząd Miejski w Biskupcu,

- Biskupiecka Federacja Sportu,

- Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu,

- Ludowy Klub Kolarski "WARMIA" w Biskupcu,

- Szkoła Podstawowa nr 2 w Biskupcu

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn