VI Maraton MTB po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich 2018 – Walka na każdym metrze, nie było pustych przebiegów

Fot. ilustracja

W sobotę (14 lipca) odbył się VI MTB Maraton „Po Ziemi Lubawskiej i Wzgórzach Dylewskich” Tegoroczna impreza przebiegała pod hasłem uczczenia 100-lecia Niepodległej Polski. W tej intencji w kościele w Sanktuarium odprawiono Mszę Świętą. Uczestnikom, a zjawiła się ich ponad setka, zaproponowano trzy dystanse: Mega ok. 55 km, FIT ok. 36 km i Hobby ok. 10 km.

Trasy były wymarzone, trudne technicznie i malownicze, ale z tego słyną te tereny. W najbardziej prestiżowym wyścigu Mega w open triumfował Paweł Kowalkowski (Olsztyn) przed Mariuszem Kowalkowskim i Michałem Wyżlicem (obaj Lubawa). Wśród pań najszybciej trasę pokonała Kasia Laskowska (Łomianki) przed Iwona Zaniewska (Olsztyn)

W wyścigu Fit wśród pań zwyciężyła Weronika Stapel (Bartoszyce), druga była Joanna Kwiatkowska, a trzecia Monika Kołatka (obie Iława). Wśród panów pierwszy na mecie był Bartłomiej Nalazek (Mrągowo) przed Marcinem Marchlewskim (Lubawa) i Mariuszem Kaczyńskim (Nowe Miasto Lubawskie). Zwycięzcy kategorii to M1: Marcin Marchlewski, M2 Bartłomiej Nalazek, M3: Mariusz Kaczyński, M4 Radosław Ruczyński (Elbląg), M5 Zbigniew Kołatka (Iława.

W Hobby wśród dziewcząt Monika Gruszewska (Lubawa) była trzecia za zawodniczkami z Rypina, wśród mężczyzn wygrał Tomasz Piątkowski (Lubawa), w wśród chłopców: Adrian Gruszewski (Mława) przed Olafem Soboczyńskim (Bratian) i Wojciechem Kowalkowski (Fijewo). W kategoriach zwyciężyli: w M1 Paweł Rafiński (Lubawa) i w M3 Olaf Soboczyński.

Wśród wszystkich uczestników wyścigu rozlosowano nagrody ufundowane przez: Libro, Constract, BS w Lubawie, SM Mlekovita, Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie, Zielony Zakątek, Sklep rowerowy "AGA". Każdy zawodnik otrzymał też pamiątkowy medal ufundowany przez Gminę Lubawa.

Mega

Kobiety

1 Laskowska Kasia Łomianki Kobiety(MEGA) 02:48:20.31

2 Zaniewska Iwona Cryospace Olsztyn Olsztyn Kobiety(MEGA) 02:58:46.85

Mężczyźni

1 Kowalkowski PAWEŁ Centrum Rowerowe Olsztyn M2(MEGA) 02:02:48.82

2 Kowalkowski Mariusz Cryospace Olsztyn Lubawa M3(MEGA) 02:04:52.75

3 Wyżlic Michał Komobike Scott Lubawa M2(MEGA) 02:08:09.32

4 Olender TomaszTerra Lubavia Lubawa M2(MEGA) 02:11:52.42

5 Gredziński Bartosz Kross Staff Team Mława M2(MEGA) 02:16:23.43

6 Łasiński Paweł VISOTEC Brodnica Brodnica M4(MEGA) 02:19:47.37

..............

7 Męziński Bartek Finisher.pl Olsztyn M3(MEGA) 02:26:12.90

12 Paradowski Grzegorz REM ELBLĄG Elbląg M5(MEGA) 02:36:54.89

13 Graszkiewicz Kamil Lubawa M2(MEGA) 02:38:02.97

17 Janus Dawid Zuzga Racingteam Kętrzyn M3(MEGA) 02:59:44.59

18 Jaroszewski Dawid brak Nowe Miasto Lub M3(MEGA) 03:04:16.38

Kategorie

M2

1 Kowalkowski PAWEŁ Centrum Rowerowe Olsztyn M2(MEGA) 02:02:48.82

2 Wyżlic Michał Komobike Scott Lubawa M2(MEGA) 02:08:09.32

3 Olender TomaszTerra Lubavia Lubawa M2(MEGA) 02:11:52.42

5Graszkiewicz Kamil Lubawa M2(MEGA) 02:38:02.97

M3

1 Kowalkowski Mariusz Cryospace Olsztyn Lubawa M3(MEGA) 02:04:52.75

2 Męziński Bartek Finisher.pl Olsztyn M3(MEGA) 02:26:12.90

6 Janus Dawid Zuzga Racingteam Kętrzyn M3(MEGA) 02:59:44.59

7 Jaroszewski Dawid brak Nowe Miasto Lub M3(MEGA) 03:04:16.38

M5

2 Paradowski Grzegorz REM ELBLĄG Elbląg M5(MEGA) 02:36:54.89

Fit

Kobiety

1 Stapel Weronika Bartoszyce Kobiety(FIT) 01:44:54.46

2 Kwiatkowska Joanna Iława Kobiety(FIT) 01:46:49.03

3 Kołatka Monika Orka Iława IŁAWA Kobiety(FIT) 01:47:18.37

4 Kalinowska Joanna Cykliści Rypin Rypin Kobiety(FIT) 01:51:03.25

5 Jakubowska Katarzyna KKS MASTERS Brodnica Brodnica Kobiety(FIT) 01:55:46.07

6 Lewandowska Izabela KKS MASTERS Brodnica Brodnica Kobiety(FIT) 02:01:28.49

.............................................................

8 Kołatka Danuta IŁAWA BIEGA Iława Kobiety(FIT) 02:04:34.12

Mężczyźni Open

1 Nalazek Bartłomiej PSP Mrągowo Rybno M2(FIT) 01:17:52.97

2 Marchlewski Marcin LUKK BICI DORO LUBAWA Lubawa M1(FIT) 01:17:58.14

3 Kaczyński Mariusz Nowe Miasto Lub M3(FIT) 01:19:35.12

4 Lewicki Łukasz KKS Masters Brodnica Brodnica M3(FIT) 01:20:58.23

5 Ruczyński Radosław Hydropress MTB Team Elbląg M4(FIT) 01:22:29.87

6 Furmanek Słowamir Mtb Start Trec Kartuzy Tczew M4(FIT) 01:22:35.03

..................

7 Marzec Piotr Rant Bartoszyce Bartoszyce M3(FIT) 01:23:52.31

8 Sobierajski Piotr Wtw-poland com Bartoszyce M4(FIT) 01:24:01.97

9 Ruczyński Arkadiusz Hydropress MTB Team Elbląg M4(FIT) 01:25:23.04

14 Siemienas Andrzej EUS Młynary M3(FIT) 01:32:01.37

15 Kołatka Zbigniew BRAK Iława M5(FIT) 01:34:35.43

16 Kosiński Radosław Tri NEGU Iława M4(FIT) 01:34:39.82

18 Lewandowski Paweł Spółdzielnia Rowerowa Iława M3(FIT) 01:34:55.81

22 Szauer Rafał LUKK BICI DORO LUBAWA Lubawa M3(FIT) 01:36:57.53

25 Drągowski Piotr Lubawa M1(FIT) 01:40:15.32

26 Lontkowski Karol Lubawa M3(FIT) 01:40:16.78

27 Rudowski Kacper Lubawa M1(FIT) 01:40:22.06

28 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska Iława M5(FIT) 01:40:43.61

29 Niesiobędzki Grzegorz Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M4(FIT) 01:41:00.19

30 Kłodawski Andrzej Nowe Miasto Lub M5(FIT) 01:44:02.06

32 Ewertowski Tomasz BRAK Lubawa M3(FIT) 01:44:19.87

33 Ostrowski RobertTerra Lubavia Lubawa M4(FIT) 01:44:26.56

34 Szczepanek Wojciech Niezrzeszony Lubawa M4(FIT) 01:44:49.08

36 Głowiak Krzysztof Lubawa M3(FIT) 01:46:59.15

37 Machnij Krzysztof LKK Ziemia Lubawska Lubawa M4(FIT) 01:47:49.91

39 Pryba Błażej Lubawa M2(FIT) 01:48:10.90

40 Ornowski Dawid ORKA MEBLE LUBAWA Lubawa M4(FIT) 01:48:12.09

41 Seroczyński Adam LodowacI Iława Iława M2(FIT) 01:51:13.86

42 Kwiatkowski Sebastian B Iława M4(FIT) 01:54:37.07

44 Palczewski Michał Grabowo M2 (FIT) 01:56.06.55

46 Gross Mateusz LUK Bicidoro Lubawa M2(FIT) 01:57:58.58

47 Niesiobędzki Adam Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M1(FIT) 01:58:21.75

48 Kaczorowski Sławomir Lubawa M4(FIT) 01:58:39.04

49 Drągowski Jacek Lubawa M4(FIT) 01:58:45.43

50 Kopański Szymon LUBAWA Lubawa M3(FIT) 02:01:00.82

51 GRABOWICKI ZENON Zeno Team IŁAWA M5(FIT) 02:02:04.24

52 Cybulski Łukasz Morąg M3(FIT) 02:05:01.21

54 Musiał Piotr Lubawa M3(FIT) 02:06:25.88

56 Wołoszczakiewicz Zenon Zeno Team Iława M5(FIT) 02:11:44.75

57 Szczepański Ryszard Lubawa M5(FIT) 02:13:21.94

58 Kuna Damian Lubawa M4(FIT) 02:24:15.12

Kategorie

M1

1 Marchlewski Marcin LUKK BICI DORO LUBAWA Lubawa M1(FIT) 01:17:58.14

2 Drągowski Piotr Lubawa M1(FIT) 01:40:15.32

3 Lontkowski Karol Lubawa M1(FIT) 01:40:16.78

4 Rudowski Kacper Lubawa M1(FIT) 01:40:22.06

5 Niesiobędzki Adam Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M1(FIT) 01:58:21.75

M2

1 Nalazek Bartłomiej PSP Mrągowo Rybno M2(FIT) 01:17:52.97

2 Pryba Błażej Lubawa M2(FIT) 01:48:10.90

3 Seroczyński Adam LodowacI Iława Iława M2(FIT) 01:51:13.86

4 Palczewski Michał Grabowo M2 (FIT) 01:56.06.55

5 Gross Mateusz LUK Bicidoro Lubawa M2(FIT) 01:57:58.58

M3

1 Kaczyński Mariusz Nowe Miasto Lub M3(FIT) 01:19:35.12

3 Marzec Piotr Rant Bartoszyce Bartoszyce M3(FIT) 01:23:52.31

6 Siemienas Andrzej EUS Młynary M3(FIT) 01:32:01.37

7 Lewandowski Paweł Spółdzielnia Rowerowa Iława M3(FIT) 01:34:55.81

10 Szauer Rafał LUKK BICI DORO LUBAWA Lubawa M3(FIT) 01:36:57.53

12 Ewertowski Tomasz BRAK Lubawa M3(FIT) 01:44:19.87

13 Głowiak Krzysztof Lubawa M3(FIT) 01:46:59.15

14 Kopański Szymon LUBAWA Lubawa M3(FIT) 02:01:00.82

15 Cybulski Łukasz Morąg M3(FIT) 02:05:01.21

16 Musiał Piotr Lubawa M3(FIT) 02:06:25.88

M4

1 Ruczyński Radosław Hydropress MTB Team Elbląg M4(FIT) 01:22:29.87

3 Sobierajski Piotr Wtw-poland com Bartoszyce M4(FIT) 01:24:01.97

4 Ruczyński Arkadiusz Hydropress MTB Team Elbląg M4(FIT) 01:25:23.04

7 Kosiński Radosław Tri NEGU Iława M4(FIT) 01:34:39.82

11 Niesiobędzki Grzegorz Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M4(FIT) 01:41:00.19

12 Ostrowski RobertTerra Lubavia Lubawa M4(FIT) 01:44:26.56

13 Szczepanek Wojciech Niezrzeszony Lubawa M4(FIT) 01:44:49.08

15 Machnij Krzysztof LKK Ziemia Lubawska Lubawa M4(FIT) 01:47:49.91

17 Ornowski Dawid ORKA MEBLE LUBAWA Lubawa M4(FIT) 01:48:12.09

18 Kwiatkowski Sebastian B Iława M4(FIT) 01:54:37.07

21 Kaczorowski Sławomir Lubawa M4(FIT) 01:58:39.04

22 Drągowski Jacek Lubawa M4(FIT) 01:58:45.43

24 Kuna Damian Lubawa M4(FIT) 02:24:15.12

M5

1 Kołatka Zbigniew BRAK Iława M5(FIT) 01:34:35.43

2 Dembiński Henryk LKK Ziemia Lubawska Iława M5(FIT) 01:40:43.61

3 Kłodawski Andrzej Nowe Miasto Lub M5(FIT) 01:44:02.06

5 GRABOWICKI ZENON Zeno Team IŁAWA M5(FIT) 02:02:04.24

6 Wołoszczakiewicz Zenon Zeno Team Iława M5(FIT) 02:11:44.75

7 Szczepański Ryszard Lubawa M5(FIT) 02:13:21.94

Hobby

Dziewczęta

1 Dykalska MartynaUKS Cykliści Rypin Rypin K3(HOBBY) 00:28:45.18

2 Podgórska Zuzanna UKS Cykliści Rypiun Rypin K2(HOBBY) 00:32:01.92

3 Guzowska Monika Lubawa K3(HOBBY) 00:35:27.45

4 Banacka Wiktoria Lubawa K3(HOBBY) 00:39:46.14

5 Guzowska Marta Lubawa K1(HOBBY) 00:40:28.86

6 Wiśniewska Zuzanna Grabowo K1(HOBBY) 00:42:31.70

Kategorie

K1

1 Guzowska Marta Lubawa K1(HOBBY) 00:40:28.86

2 Wiśniewska Zuzanna Grabowo K1(HOBBY) 00:42:31.70

K3

2 Guzowska Monika Lubawa K3(HOBBY) 00:35:27.45

3 Banacka Wiktoria Lubawa K3(HOBBY) 00:39:46.14

Mężczyźni

1 Piątkowski Tomasz Lubawa Mężczyźni(HOBBY) 00:32:19.28

2 Markowski Piotr Lubawa Mężczyźni(HOBBY) 00:34:50.52

3 Tomaszewski Stanisław Lubawa Mężczyźni(HOBBY) 00:37:26.59

4 Ewertowski Tomasz Lubawa Mężczyźni(HOBBY) 00:37:34.86

Chłopcy Open

1 Gruszewski Adrian Mława M2(HOBBY) 00:27:55.80

2 Soboczyński Olaf   Bratian M3(HOBBY) 00:27:55.81

3 Kowalkowski Wojciech Fijewo M3(HOBBY) 00:29:29.50

4 Rafiński Jakub Wiśniewo M3(HOBBY) 00:29:36.40

5 Rafiński Paweł Lubawa M1(HOBBY) 00:30:52.18

6 Machnij Wojciech LKK Ziemia Lubawska Lubawa M1(HOBBY) 00:32:26.84

............................

8 Marchlewski Szymon Grabowo M1(HOBBY) 00:39:07.70

10 Laskowski Jakub 102design pl Nowe Miasto Lub M1(HOBBY) 00:40:15.09

11 Bukowski Stanisław Lubawa M1(HOBBY) 00:42:45.18

12 Zabłotny Paweł Lubawa M2(HOBBY) 00:43:14.91

13 Mazurowski Paweł Lubawa M1(HOBBY) 00:54:13.84

14 Wiśniewski Karol Grabowo M1(HOBBY) 00:58:34.72

15 Biegajski Fabian Lubawa M1(HOBBY) 00:58:54.35

16 Wiśniewski Adam Grabowo M1(HOBBY) 00:59:02.79

17 Lontkowski Jerzy BRAK Lubawa M1(HOBBY) 01:23:36.26

Kategorie

M1

1 Rafiński Paweł Lubawa M1(HOBBY) 00:30:52.18

2 Machnij Wojciech LKK Ziemia Lubawska Lubawa M1(HOBBY) 00:32:26.84

3 Marchlewski Szymon Grabowo M1(HOBBY) 00:39:07.70

5 Laskowski Jakub 102design pl Nowe Miasto Lub M1(HOBBY) 00:40:15.09

6 Bukowski Stanisław Lubawa M1(HOBBY) 00:42:45.18

7 Mazurowski Paweł Lubawa M1(HOBBY) 00:54:13.84

8 Wiśniewski Karol Grabowo M1(HOBBY) 00:58:34.72

9 Biegajski Fabian Lubawa M1(HOBBY) 00:58:54.35

10 Wiśniewski Adam Grabowo M1(HOBBY) 00:59:02.79

11Lontkowski Jerzy BRAK Lubawa M1(HOBBY) 01:23:36.26

M2

2 Zabłotny Paweł Lubawa M2(HOBBY) 00:43:14.91

M3

1 Soboczyński Olaf   Bratian M3(HOBBY) 00:27:55.81

2 Kowalkowski Wojciech Fijewo M3(HOBBY) 00:29:29.50

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn