Gwiazda Południa MTB 2018 – To przedsmak, niebawem przenosimy się na Północ

Fot. Sławomir Dłoniak facebook

W dniach 12/15 lipca odbyła się Gwiazda Południa MTB – wieloetapowy maraton rowerowy o charakterze sportowo-rekreacyjnym. Impreza przebiegała atrakcyjnymi trasami województwa małopolskiego (Stryszawa, Maków Podhalański, Zawoja), a uczestnicy startowali w kategoriach Pro i 1/2 Pro. Nie zabrakło reprezentantów Warmii i Mazur, a kilku z nich odegrało czołowe role w swoich grupach wiekowych.

W klasyfikacji generalnej Pro Sławomir Dłoniak (Bogdany) znalazł się na trzeciej pozycji w kat. GM5. W rywalizacji 1/2 Pro Mateusz Wiszniewski (Mrągowo) wywalczył druga lokatę w MM2, a Dariusz Tumaniec (Olsztyn) też był drugi w MM4. Bardzo blisko podium był w MM2 Wojciech Krom (Olsztyn) – czwarta lokata.

Na poszczególnych etapach Sławomir Dłoniak na każdym etapie meldował się na podium. W ostatniej próbie wystartował w 1/2 Pro, co odbiło się na ostatecznym wyniku w rywalizacji Pro. W czołówce na poszczególnych odcinkach meldowali się: Mateusz Wiszniewski i Dariusz Tumaniec.

Niebawem czekają nas jeszcze większe emocje bowiem w dniach 12/15 sierpnia odbędzie się Gwiazda Północy MTB. Rywalizacja przebiegać będzie po terenach warmińsko-mazurskich, a na miejscowości etapowe wyznaczono: Ełk, Prostki, Sypitki i Stare Juchy. To z pewnością udział kolarzy-amatorów z naszego regionu będzie gremialny.

Klasyfikacja generalna ogólna (Pro)

1 Mazur Grzegorz Lublin MetroBikes.pl 08:39:07 1 GM2 1

2 Ścierski Maciej Tychy TOMAZI BIKE Jastrzębie Zdrój 08:44:41 2 GM1 1

3 Karwat Kamil Józefów świat rowerów Merida Team 08:49:04 3 GM2 2

4 Reczyński Marcin Karniowice Cyclo Trener Team 08:59:04 4 GM4 1

5 Skrobol Robert Pawłowice TOMAZI BIKE Jastrzębie Zdrój 09:00:07 5 GM2 3

6 Gaca Paweł Bydgoszcz Metro Nieruchomości 09:03:39 6 GM4 2

................................

25 Kruba Emil Dobre Miasto Cryospace Olsztyn 10:32:18 25 GM3 7

55 Dłoniak Sławomir Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 12:31:00 54 GM5 3

Klasyfikacja generalna 1/2 Pro

1 Boruta Adrian Żory TOMAZI BIKE Jastrzębie Zdrój 04:54:51 1 MM3 1

2 Maciążka Mateusz Zemrzyce UKS ZAWOJAK 04:57:17 2 MM1 1

3 Atłas Filip Sosnowiec 72D Windsport Oshee Team 05:01:48 3 MM1 2

4 Boruta Szymon Pruchna Sports Coaching 05:10:14 4 MM2 1

5 Janowicz Eryk Nowa ROMET FACTORY TEAM 05:14:20 5 MM1 3

6 Łopatecki Rafał Bielsko-biała Sports Coaching 05:14:51 6 MM3 2

........................

14 Wiszniewski Mateusz Mrągowo wtw-poland.com 05:31:44 14 MM2 2

18 Krom Wojciech Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 05:43:52 18 MM2 4

19 Tumaniec Dariusz Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 05:44:51 19 MM4 2

43 Guzewicz Artur Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 06:14:37 43 MM2 10

107 Sosnowska-Dłoniak Jolanta Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 08:53:54 9 MK3 6

114 Włodarczyk Mariusz Klonowy Dwór HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 10:40:55 104 MM3 35

115 Ochrymczuk Anna Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 10:41:58 11 MK3 7

116 Kowalski Mariusz Olsztyn Warmińsko-Mazurski Urząd Woj 10:51:17 105 MM3 36

37570507 1789276761162558 8246941669132337152 n

I etap (jazda na czas 7 km)

30 Tumaniec Dariusz Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 00:27:48 30 MM4 5

57 Wiszniewski Mateusz Mrągowo wtw-poland.com 00:29:43 56 MM2 20

62 Kruba Emil Dobre Miasto Cryospace Olsztyn 00:30:02 61 MM3 19

89 Zieliński Krzysztof Olsztyn WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 00:31:25 87 MM4 18

97 Guzewicz Artur Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 00:32:23 95 MM2 24

98 Krom Wojciech Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 00:32:34 96 MM2 25

114 Dłoniak Sławomir Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 00:33:32 110 MM6 1

169 Włodarczyk Mariusz Klonowy Dwór HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 00:37:47 162 MM3 57

187 Kowalski Mariusz Olsztyn Warmińsko-Mazurski Urząd Woj 00:40:12 176 MM3 62

200 Sosnowska-dłoniak Jola Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 00:43:42 14 MK3 8

208 Ochrymczuk Anna Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 00:47:25 17 MK3 11

37324719 1789260307830870 911189290510188544 n

II etap start wspólny

Pro (54 km)

28 Kruba Emil Dobre Miasto Cryospace Olsztyn 03:45:53 28 GM3 8

39 Dłoniak Sławomir Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 03:57:50 38 GM5 2

1/2 Pro (33 km)

14 Wiszniewski Mateusz Mrągowo wtw-poland.com 01:52:42 14 MM2 4

19 Krom Wojciech Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:55:56 19 MM2 6

23 Tumaniec Dariusz Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:58:19 23 MM4 2

51 Guzewicz Artur Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 02:09:19 50 MM2 11

120 Sosnowska-dłoniak Jola Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 03:04:10 9 MK3 6

128 Kowalski Mariusz Olsztyn Warmińsko-Mazurski Urząd Woj 03:39:38 116 MM3 37

129 Ochrymczuk Anna Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 03:54:04 13 MK3 9

130 Włodarczyk Mariusz Klonowy Dwór HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 03:54:04 117 MM3 38

37308860 1789270057829895 5928814220228427776 n

III etap start wspólny

Pro (54 km)

28 Kruba Emil Dobre Miasto Cryospace Olsztyn 03:45:53 28 GM3 8

39 Dłoniak Sławomir Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 03:57:50 38 GM5 2

1/2 Pro (28 km)

14 Wiszniewski Mateusz Mrągowo wtw-poland.com 01:25:24 14 MM2 4

23 Krom Wojciech Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:29:00 23 MM2 7

26 Tumaniec Dariusz Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:30:37 26 MM4 3

41 Guzewicz Artur Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 01:36:43 41 MM2 10

46 Zieliński Krzysztof Olsztyn WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 01:37:20 46 MM4 8

124 Sosnowska-dłoniak Jola Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 02:17:22 9 MK3 6

131 Ochrymczuk Anna Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 02:38:51 11 MK3 7

133 Włodarczyk Mariusz Klonowy Dwór HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 02:47:27 122 MM3 40

135 Kowalski Mariusz Olsztyn Warmińsko-Mazurski Urząd Woj 03:05:18 124 MM3 41

37557621 1789262144497353 6018052207436365824 n

IV etap start wspólny

Pro (45 km)

26 Kruba Emil Dobre Miasto Cryospace Olsztyn 03:14:40 26 GM3 8

1/2 Pro (32 km)

13 Wiszniewski Mateusz Mrągowo wtw-poland.com 01:43:55 13 MM2 2

16 Krom Wojciech Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:46:22 16 MM2 5

20 Tumaniec Dariusz Olsztyn Centrum Rowerowe Olsztyn Tea 01:48:07 20 MM4 2

30 Zieliński Krzysztof Olsztyn WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 01:54:35 30 MM4 5

39 Guzewicz Artur Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 01:56:12 39 MM2 8

53 Dłoniak Sławomir Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 02:00:34 52 MM6 1

116 Sosnowska-dłoniak Jola Bogdany WSKG Rowery Jamróz MONTIP Te 02:48:40 9 MK3 6

126 Włodarczyk Mariusz Klonowy Dwór HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 03:21:37 116 MM3 41

127 Ochrymczuk Anna Olsztyn HOTEL KRASICKI MTB OLSZTYN T 03:21:38 11 MK3 7

128 Kowalski Mariusz Olsztyn Warmińsko-Mazurski Urząd Woj 03:26:09 117 MM3 42

Fot. gwiazda południa facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn