Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę” – Olsztynecki finał

Fot. rajdy dla frajdy facebook

Rajdem w Olsztynku zakończył się w niedzielę (9 września) cykl kolarski Grand Prix Amatorów na Szosie „Rowerem przez Polskę”, Rywalizacja trwała pięć miesięcy podczas których przejechano w sumie 1823 kilometry, a gospodarzem każdego z 16 etapów były miejscowości wszystkich województw. Brawa należą się nie tylko niezłomnym uczestnikom, ale organizatorom, którzy mieli wparcie w lokalnych samorządach.

Triumfatorem całego cyklu został Dawid Koza (Kochanowice), drugie miejsce zajął Darek Godlewski (Kobyłka), a trzecie Ryszard Bednarczyk (Nałęczów). Na 53 pozycji sklasyfikowano Mirosława Czaplińskiego (Dywity). Wśród pań najwięcej punktów zgromadziły: Katarzyna Borkowska-Dudman (Warszawa) i Agnieszka Oskroba (Warszawa).

W ostatnim etapie w Olsztynku wystartowało wielu kolarzy-amatorów z Warmii i Mazur. Nie zdołali zmieścić się w czołowej dziesiątce, ale drugą otworzył Adam Kałużny (Olsztyn), a za nim finiszowali: Adam Wieczorek (Olsztyn). Marcin Lipiński (Pisz) i Paweł Senyszyn (Olsztyn).

Pomysł rozegrania takiej imprezy – znakomity. Etapy różnorodne, trudniejsze i łatwiejsze, ale przede wszystkim aktywujące całe środowisko.

Wyniki

16 etap Olsztynek

1 Grzegorz Zawistowski (Warszawa) 3.00.54

2 Mirosław Szraucner (Lubliniec) 3.02.40

3 Dawid Koza (Kochanowice) 3.02,40

4 Piotr Jarząbek (Sadów) 3.02.40

5 Marcin Jaworski (Mały Rudnik) 3.02.40

6 Ireneusz Pyszora (Grudziądz) 3.07.14

................

11 Adam Kałużny (Olsztyn) 3.07.42

12 Adam Wieczorek (Olsztyn) 3.11.50

13 Marcin Lipiński (Pisz) 3.11.56

14 Paweł Senyszyn (Olsztyn) 3.12.32

17 Sylwester Wierzbowski (Morąg) 3.12.34

18 Witold Skwarski (Olsztyn) 3.12.37

19 Bogdan Cienki (Morąg) 3.12.45

21 Tomasz Damięcki (Olsztyn) 3.12.49

23 Romuald Zawierucha (Olsztynek) 3.22.10

25 Jacek Rochoń (Górowo Iławeckie) 3.25.45

27 Paweł Koper (Ostróda) 3.34.28

28 Zbigniew Tyszer (Morliny) 3.34.28

29 Wiesław Wiśniewski (Iława) 3.42.20

31 Piotr Wyrzykowski (osztyn) 3.44.18

32 Rafał Czerwiński (Osztyn) 3.45.54

33 Grzegorz Stawiarski (Ruś) 3.46.00

34 Piotr Jakubowski (Olsztyn) 3.46.13

35 Marek Remiszewski (Pisz) 3.46.23

36 Wojciech Moskal (Morąg) 3.51.19

37 Marcin Moskal (Morąg) 3.51.19

39 Anna Murdzek (Iława) 3.55.19

40 Tomasz Szydziński (Olsztyn) 3.56.10

41 Artur Bal (Olsztyn) 4.04.33

42 Adam Zając (Olsztyn) 4.07.34

44 Andrzej Rzeszutek (Olsztyn) 4.14.44

45 Dariusz Skoneczny (Olsztyn) 4.14.50

46 Jacek Jaworski (Olsztyn) 4.17.32

47 Szymon Sawicki (Olsztyn) 4.19.25

48 Tomasz Łukasiewicz (Świętajny) 4.21.15

51 Grzegorz Kowalski (Olsztyn) 4.54.00

52 Bogdan Kowalski (Olsztyn) 4.54.00

Klasyfikacja generalna

1 Dawid Koza (Kochanowice) 870

2 Darek Godlewski (Kobyłka) 835

3 Ryszard Bednarczyk (Nałęczów) 790

4 Grzegorz Zawistowski (Warszawa) 735

5 Sławek Niziołek (Warszawa) 685

6 Sebastian Gruszka (Gdańsk) 655

.................

53 Mirosław Czapliński (Dywity) 170

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn