Weltrack MTB Maraton Lidzbark 2018 – Artur Korc i Mariusz Kaczyński dyktowali tempo

Fot. Artur Korc facebook

Niedzielny (23 września) Weltrack MTB Maraton w Lidzbarku Welskim był kolejna bardzo interesująca ofertą dla miłośników kolarstwa górskiego na Warmii i Mazurach, z której wielu skwapliwie skorzystało i nie zawiodło się. Interesująca trasa i kameralna atmosfera były poważnymi atutami, nie wszyscy są entuzjastami wielkich imprez. Organizatorzy zaproponowali na dystansie

Na dłuższym (40 km) dominowali faworyci. Ostatecznie wygrał Artur Korc (Centrum Rowerowe Olsztyn), którzy uzyskał na finiszu przewaga nad dwójką: Michał Wyżlic (Lubawa) , Kacper Danielewski (Nowe Miasto Lubawskie). Korc i Wyżlic podzielili się zwycięstwami w kategoriach wiekowych.

Na krótkim dystansie (26 km) najlepszy okazał się Mariusz Kaczyński ( Nowe Miasto Lubawskie) przed Sebastianem Rogalskim (Działdowo) i Krystianem Gurba (Elbląg). W kategoriach wygrali: w kat. junior Jędrzej Żebrowski (Ostróda), M1 Mariusz Kaczyński, M2 Sebastian Rogalski i w M3 Wiesław Burzacki (Lidzbark). Wyścig pań zakończyła zwycięsko Marta Białkowska (Elbląg), a w kat 40+ triumfowała Anna Kruszyńska (Lubawa)

Wyniki

Dystans 40 km

1 Korc Artur Centrum Rowerowe Olsztyn OTlesazmtyn M2(40-59lat) 01:40:06.41

2 Wyżlic Michał Komobike Scott Lubawa M1(19-39lat) 01:40:47.40

3 Danielewski Kacper Copernicus SMS Toruń Nowe Miasto Lub M1(19-39lat) 01:40:47.79

4 Grfędziński Bartosz Retro Duda Rowery Team Mława M1(19-39lat) 01:40:51.02

5 Olender Tomasz Terra Lubavia Lubawa M1(19-39lat) 01:43:19.48

6 Krynicki Przemysław SISU-OWB team Zielona M1(19-39lat) 01:44:22.13

7 Dąbrowski Tomasz Xbox Bike Team Warszawa M1(19-39lat) 01:48:51.31

8 Rawdanowicz Paweł MTB Ostróda team Ostróda M2(40-59lat) 01:51:34.14

9 Brodzik Marcin Prywatnie Nowe Miasto Lub M2(40-59lat) 02:03:10.30

Kategorie

19/39 lat

1 Wyżlic Michał Komobike Scott Lubawa M1(19-39lat) 01:40:47.40

2 Danielewski Kacper Copernicus SMS Toruń Nowe Miasto Lub M1(19-39lat) 01:40:47.79

3 Grfędziński Bartosz Retro Duda Rowery Team Mława M1(19-39lat) 01:40:51.02

4 Olender Tomasz Terra Lubavia Lubawa M1(19-39lat) 01:43:19.48

5 Krynicki Przemysław SISU-OWB team Zielona M1(19-39lat) 01:44:22.13

6 Dąbrowski Tomasz Xbox Bike Team Warszawa M1(19-39lat) 01:48:51.31

40/50 lat

1 Korc Artur Centrum Rowerowe Olsztyn OTlesazmtyn M2(40-59lat) 01:40:06.41

2 Rawdanowicz Paweł MTB Ostróda team Ostróda M2(40-59lat) 01:51:34.14

3 Brodzik Marcin Prywatnie Nowe Miasto Lub M2(40-59lat) 02:03:10.30

Dystans 26 km

1 Kaczyński Mariusz NML Nowe Miasto Lub M1(19-39lat) 01:10:20.27

2 Rogalski Sebastian SKLEP RYBNY DZIAŁDOWO Działdowo M2(40-59lat) 01:12:33.37

3 Gurba Krystian UNIPRO-BUD Elbląg M1(19-39lat) 01:13:53.73

4 Kordas Jędrzej Lidzbark M1(19-39lat) 01:14:12.69

5 Żebrowski Jędrzej MTB Ostróda team Ostróda Junior(14-18lat) 01:14:13.40

6 Żebrowski Robert MTB Ostróda team Ostróda M2(40-59lat) 01:18:15.25

7 Lewandowski Rafał Bike Sport Działdowo Działdowo M1(19-39lat) 01:18:18.91

8 Balewski Błażej Lubawa M1(19-39lat) 01:18:25.51

9 Dobrowolski Tomasz BIKE SPORT DZIAŁDOWO Kurki M1(19-39lat) 01:19:43.43

10 Czapliński Patryk Lidzbark M1(19-39lat) 01:23:11.64

11 Kościński Bartłomiej Lidzbark M1(19-39lat) 01:25:42.92

12 Kisicki Tomek Radomno M1(19-39lat) 01:26:38.48

13 Szczepanek Wojciech OSiR Lubawa Lubawa M2(40-59lat) 01:26:42.75

14 Rostkowski Marcin Haftomaniak.pl Działdowo M1(19-39lat) 01:29:04.17

15 Marulski Łukasz Lidzbark M1(19-39lat) 01:29:58.45

16 BURZACKI WIESŁAW Lidzbark M3(60lat+) 01:32:08.55

17 Głowiak Krzysztof Lubawa M1(19-39lat) 01:32:41.56

18 Ornowski Dawid ORKA MEBLE LUBAWA Lubawa M2(40-59lat) 01:33:48.70

19 Gawrisch Bruno Lidzbark Junior(14-18lat) 01:34:18.67

20 Mówiński Adam Nowe Miasto Lub M2(40-59lat) 01:35:53.31

21 Materski Lech Lidzbark M3(60lat+) 01:35:53.56

22 Kwiatkowski Sebastian Iława M2(40-59lat) 01:36:27.72

23 Chyliński Marcin Lidzbark M1(19-39lat) 01:37:00.58

24 Karczewski Sławomir Działdowo M2(40-59lat) 01:37:09.06

25 Niesiobędzki Grzegorz Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M2(40-59lat) 01:37:44.34

26 Siedlikowski Krzysztof Masters Brodnica Radoszki M2(40-59lat) 01:38:14.70

27 Gawrisch Hugo Lidzbark Junior(14-18lat) 01:38:50.05

28 Oleksiak Paweł Lidzbark M2(40-59lat) 01:40:04.12

29 Żelazny Krzysztof KS MROCZNO Mroczno M2(40-59lat) 01:45:14.73

30 Pedynkowski Radosław Grodziczno M2(40-59lat) 01:45:34.15

31 Chojak Marcin Lidzbark M1(19-39lat) 01:45:46.01

32 Seroczyński Adam Lodowaci Iława Iława M1(19-39lat) 01:48:19.77

33 Michalak Filip Lidzbark M1(19-39lat) 01:51:51.68

34 Wyżlic Tomasz TERRA LUBAVIA Lubawa M2(40-59lat) 02:17:20.60

Kategorie

Junior (14/18 lat)

1 Żebrowski Jędrzej MTB Ostróda team Ostróda Junior(14-18lat) 01:14:13.40       

2 Gawrisch Bruno Lidzbark Junior(14-18lat) 01:34:18.67

3 Gawrisch Hugo Lidzbark Junior(14-18lat) 01:38:50.05

M1 (19/39 lat)

1 Kaczyński Mariusz NML Nowe Miasto Lub M1(19-39lat) 01:10:20.27

2 Gurba Krystian UNIPRO-BUD Elbląg M1(19-39lat) 01:13:53.73

3 Kordas Jędrzej Lidzbark M1(19-39lat) 01:14:12.69

4 Lewandowski Rafał Bike Sport Działdowo Działdowo M1(19-39lat) 01:18:18.91

5 Balewski Błażej Lubawa M1(19-39lat) 01:18:25.51

6 Dobrowolski Tomasz BIKE SPORT DZIAŁDOWO Kurki M1(19-39lat) 01:19:43.43

7 Czapliński Patryk Lidzbark M1(19-39lat) 01:23:11.64

8 Kościński Bartłomiej Lidzbark M1(19-39lat) 01:25:42.92

9 Kisicki Tomek Radomno M1(19-39lat) 01:26:38.48

10 Rostkowski Marcin Haftomaniak.pl Działdowo M1(19-39lat) 01:29:04.17

11 Marulski Łukasz Lidzbark M1(19-39lat) 01:29:58.45

12 Głowiak Krzysztof Lubawa M1(19-39lat) 01:32:41.56

13 Chyliński Marcin Lidzbark M1(19-39lat) 01:37:00.58

14 Chojak Marcin Lidzbark M1(19-39lat) 01:45:46.01

15 Seroczyński Adam Lodowaci Iława Iława M1(19-39lat) 01:48:19.77

16 Michalak Filip Lidzbark M1(19-39lat) 01:51:51.68

M2 (40/59 lat)

1 Rogalski Sebastian SKLEP RYBNY DZIAŁDOWO Działdowo M2(40-59lat) 01:12:33.37

2 Żebrowski Robert MTB Ostróda team Ostróda M2(40-59lat) 01:18:15.25

3 Szczepanek Wojciech OSiR Lubawa Lubawa M2(40-59lat) 01:26:42.75

4 Ornowski Dawid ORKA MEBLE LUBAWA Lubawa M2(40-59lat) 01:33:48.70

5 Mówiński Adam Nowe Miasto Lub M2(40-59lat) 01:35:53.31

6 Kwiatkowski Sebastian Iława M2(40-59lat) 01:36:27.72

7 Karczewski Sławomir Działdowo M2(40-59lat) 01:37:09.06

8 Niesiobędzki Grzegorz Cukiernia przy Gdańskiej Lubawa M2(40-59lat) 01:37:44.34

9 Siedlikowski Krzysztof Masters Brodnica Radoszki M2(40-59lat) 01:38:14.70

10 Oleksiak Paweł Lidzbark M2(40-59lat)ŚREDNI 01:40:04.12

11 Żelazny Krzysztof KS MROCZNO Mroczno M2(40-59lat) 01:45:14.73

12 Pedynkowski Radosław Grodziczno M2(40-59lat) 01:45:34.15

13 Wyżlic Tomasz TERRA LUBAVIA Lubawa M2(40-59lat) 02:17:20.60

M3 (60 lat+)

1 BURZACKI WIESŁAW Lidzbark M3(60lat+) 01:32:08.55

2 Materski Lech Lidzbark M3(60lat+) 01:35:53.56

Kobiety

1 Białkowska Marta Elbląg K1(19-39lat) 01:27:28.93

2 Kwiatkowska Joanna Mundur na Rowerze Iława K1(19-39lat) 01:34:08.39

3 Kruszyńska Anna Orka Masters Iława Lubawa K2(40+) 01:37:44.71

4 Chojak Agnieszka Lidzbark K1(19-39lat) 02:01:10.62

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn