Małgorzata Jasińska piąta w MŚ – Piękna, odważna jazda, a nam serce rosło...

Fot. pzkol

Małgorzata Jasińska - mieszkanka Barczewa, od kilku sezonów zawodniczka profesjonalnych grup (obecnie Movistar) odniosła w sobotę (29 września) życiowy sukces. Zajęła piąte miejsce w wyścigu kolarskim kobiet o mistrzostwo świata w Innbsrucku. Walka na trasie zelektryzowała wszystkich , a jedną z bohaterek tych wydarzeń była właśnie nasza Gosia – wzór sportowca, skromna, ale ambitna dziewczyna, która walczy do końca.

Liderką 6-osobowej ekipy biało-czerwonych miała być Katarzyna Niewiadoma, która od dawna jest kreowana do tej roli. To trochę denerwujące, bowiem nie umniejszając talentu Pani Kasi, Małgorzata Jasińska udowodniła, nie raz, że jest zawodniczką licząca się w światowym peletonie i też powinna walczyć o najwyższe laury. Jest jednak na tyle skromna i zdyscyplinowana, że zawsze podporządkowała się taktycznym założeniom.

Przed sobotnim wyścigiem tez mówiło się przede wszystkim o Niewiadomej, ale sytuacja na trasie wykreowała niespodziewany układ, w którym główna rolę odegrała Małgorzata Jasińska. Ona zainicjowała akcję, która zadecydowała o późniejszych rozstrzygnięciach. Przez kilkadziesiąt kilometrów jechała w czołówce, która zmieniała swój skład, walczyła z determinacją z 8-kilometrowym podjazdem i choć na końcu zabrakło sił, by pokusić się o medal jej znakomity wynik, a przede wszystkim styl jazdy, przyniósł nam ogromna satysfakcję.

Należy pamiętać o jej całej karierze, jak wzięła los w swoje ręce, pojechała do Włoch by tam kontynuować karierę, bo w Polsce nie było na to szans. Swą pracowitością i odwagą zaimponowała menadżerom, którzy dali jej szansę, a ona ją w pełni wykorzystała i są nią zainteresowane najbardziej znane grupy zawodowe.

Wyścig był fascynujący. Wygrała w cudownym stylu Holenderka Anna nan der Beggen. która po solowej akcji o prawie cztery minuty wyprzedziła samotnie jadąca Australijkę Amandę Stratt. Trzecia też sama na metę wjechała Włoszka Tatiana Guderzo. Sześć minut za Holenderka finiszowała trójka z Gosią Jasińską, która jeszcze wyprzedziła tylko Szwedka Emilia Fahlin.

Klasyfikacja

1 van der BREGGEN Anna NED 4:11:04

2 SPRATT Amanda AUS + 3:42

3 GUDERZO Tatiana ITA + 5:26

4 FAHLIN Emilia SWE + 6:13

5 JASIŃSKA Małgorzata POL + 6:13

6 CANUEL Karol-Ann CAN + 6:17

7 van VLEUTEN Annemiek NED + 7:05

8 PIETERS Amy NED + 7:05

9 BRAND Lucinda NED + 7:17

10 WINDER Ruth USA + 7:17

11 LELEIVYTE Rasa LTU + 7:17

12 NIEWIADOMA Katarzyna POL + 7:17

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn