II Wielkanocny Turniej Dziewcząt (r.2001) Zambrów 2104 – Wysoki lot Sokoła Działdowo

W miniony weekend (4/6 kwietnia) w Zambrowie odbył się II Wielkanocny Turniej mini koszykówki dziewcząt rocznik 2001. W turnieju uczestniczyło osiem drużyn, w tym trzy z woj. warmińsko-mazurskiego. Najlepiej spisały się zawodniczki UKS Sokół Działdowo, zajmując drugie miejsce tuż za Basketem 47 Białystok – ubiegłorocznym wicemistrzem Polski szkół podstawowych. Trójka Nidzica była czwarta, a Trójka Ełk szósta.

Koszykarki UKS ”Basket 47” Białystok pod opieką Katarzyny Wensław zdobyły w tym roku tytuł Mistrza Podlasia i znów będą grały w rozgrywkach ogólnopolskich. Były to rywalki poza zasięgiem, dlatego drugą lokatę zespołu z Działdowa (wicemistrz województwa warmińsko-mazurskiego) trzeba ocenić bardzo wysoko. Zawodniczki Sylwii Raczyło wygrały z Nidzicą 40:39, Piasecznem I 40:32, Łapami 39:7, Piasecznem II 34:20, Ełkiem 49:26 i Zambrowem 32:23 oraz przegrały tylko z Białymstokiem 15:58. Nagrody indywidualne z zespołu „Sokoła” dostały: Matylda Marchlewska wybrana do zespołu ALL STARS oraz Zuzanna Jarecka jako najlepsza zawodniczka w naszym zespole.

Skład UKS „Sokół” Działdowo: Jarecka Maria, Jarecka Zuzanna, Kosobucka Weronika, Lewandowska Wiktoria, Marchlewska Matylda, Mazurek Joanna, Nąć Natalia, Szupieniuk Oliwia, Telus Kaja, Trąbińska Karolina, Żuralska Weronika – trener Raczyło Sylwia.

Wyniki spotkań:

Piątek, 4 kwietnia:

UKS Orkan Zambrów vs. UKS Trójka Ełk - 41:31

UKS Jedynka Łapy vs. UKS Basket 47 Białystok - 18:65

UKS Trójka Nidzica vs. UKS Sokół Działdowo – 39:40

MUKS Piaseczno I vs. MUKS Piaseczno II – 55:17

UKS Orkan Zambrów vs. UKS Jedynka Łapy – 41:34

UKS Trójka Nidzica vs. UKS Basket 47 Białystok – 19:48

UKS Trójka Ełk vs. MUKS Piaseczno II – 43:19

MUKS Piaseczno I vs. UKS Sokół Działdowo – 32:40

UKS Trójka Nidzica vs. UKS Jedynka Łapy – 38:18

UKS Basket 47 Białystok vs. MUKS Piaseczno II – 80:13

Sobota, 5 kwietnia:

UKS Trójka Nidzica vs. UKS Trójka Ełk – 47:29

UKS Orkan Zambrów vs. MUKS Piaseczno II – 17:13

UKS Basket 47 Białystok vs. MUKS Piaseczno I – 40:21

UKS Jedynka Łapy vs. UKS Sokół Działdowo – 7:39

UKS Orkan Zambrów vs. UKS Trójka Nidzica – 24:48

UKS Basket 47 Białystok vs. UKS Trójka Ełk – 59:12

UKS Sokół Działdowo vs. MUKS Piaseczno II – 34:20

UKS Jedynka Łapy vs. MUKS Piaseczno I – 14:23

UKS Trójka Ełk vs. UKS Sokół Działdowo – 26:49

UKS Orkan Zambrów vs. MUKS Piaseczno I – 30:26

MUKS Piaseczno II vs. UKS Trójka Nidzica – 11:45

Niedziela, 6 kwietnia:

UKS Jedynka Łapy vs. UKS Trójka Ełk - 14:23

UKS Orkan Zambrów vs. UKS Sokół Działdowo - 23:32

UKS Trójka Nidzica vs. MUKS Piaseczno I - 29:43

UKS Sokół Działdowo vs. UKS Basket 47 Białystok - 15:58

UKS Jedynka Łapy vs. MUKS Piaseczno II - 28:15

UKS Orkan Zambrów vs. UKS Basket 47 Białystok - 14:50

UKS Trójka Ełk vs. MUKS Piaseczno I - 23:37

Klasyfikacja końcowa:

1 UKS „Basket 47” Białystok

2 UKS „Sokół” Działdowo

3 MUKS Piaseczno I

4 UKS „Trójka” Nidzica

5 UKS „Orkan” Zambrów

6 UKS „Trójka” Ełk

7 UKS „Jedynka” Łapy

8 MUKS Piaseczno II

Najlepsza „piątka” Turnieju:

Natalia Kudziela - UKS Basket 47 Białystok

Matylda Marchlewska - UKS Sokół Działdowo

Zuzanna Morawska - UKS Trójka Nidzica

Aleksandra Kosowska - MUKS Piaseczno I

Adriana Rybicka - UKS Orkan Zambrów

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach:

Aleksandra Prokopiuk - UKS Basket 47 Białystok

Zuzanna Jarecka - UKS Sokół Działdowo

Karolina Jęda - MUKS Piaseczno I

Zuzanna Kowalska - UKS Trójka Nidzica

Karolina Bernadziuk - UKS Orkan Zambrów

Joanna Szczotko - UKS Trójka Ełk

Katarzyna Bagińska - UKS Jedynka Łapy

Dominika Flesińska - MUKS Piaseczno II

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn