XXVII Turniej Przedwiośnia Działdowo 2014 –UKS „Trójka” dwa razy na podium

W Działdowie zakończył się Ogólnopolski - 27 już Turniej Przedwiośnia w Koszykówce dziewcząt i Chłopców (rocznik 2001). Jak zwykle organizatorzy zaprosili kilka interesujących zespołów, które postawiły zespołom miejscowym i regionu wysokie wymagania. Główne nagrody trafiły do Białołęki (chłopcy) i Białegostoku (dziewczęta). Dzielnie walczyły oba zespoły UKS „Trójka” Działdowo, zajmując miejsca na podium.

Rywalizacja przebiegała systemem każdy z każdym. Triumfatorzy odnieśli komplet zwycięstw i ich supremacja była bezdyskusyjna. Za ich plecami toczyła się zacięta walka o każdy kosz. Koszykarze Trójki stanęli na podium (brąz), bo mieli lepszy bezpośredni bilans z dwoma innymi przeciwnikami.

W tabeli turnieju dziewcząt punkty rozłożyły się już proporcjonalnie, Trójka przegrała tylko z triumfatorkami z Białegostoku.

Do zawodników z drużyn Warmii i Mazur trafiło kilka nagród indywidualnych.

Wśród dziewcząt najlepsza rozgrywającą została Roksana Sobotka (Trójka Działdowo), do teamu All Stars wybrano: Zuzanne Krupę (Trójka Działdowo), Weronike Kosobucką (Sokół Działdowo) i Justynę Różańską (Nenufar Ełk)

Najlepszym obrońcą w turnieju chłopców został Szymon Bońkowski (Trójka Działdowo), a w zespołe All Stars znaleźli się: Hubert Anczewski (Trójka Działdowo) i Piotr Szulczak (Trójka Nidzica)

Wyniki turnieju chłopców – rocznik 2001

Działdowo Trójka - Nidzica 35 : 23

Działdowo Sokół - Warszawa 14 : 45

Bielsk Podlaski - Łomża 29 : 28

Nidzica - Łomża 40 : 38

Warszawa - Bielsk Podlaski 50 : 20

Działdowo Trójka - Działdowo Sokół 46 : 24

Warszawa - Nidzica 49 : 11

Łomża - Działdowo Trójka 52 : 48

Działdowo Sokół - Nidzica 51 : 23

Działdowo Trójka - Bielsk Podlaski 26 : 45

Warszawa - Łomża 60 : 8

Bielsk Podlaski - Działdowo Sokół 37 : 27

Łomża - Działdowo Sokół 47 : 37

Bielsk Podlaski - Nidzica 30 : 38

Warszawa - Działdowo Trójka 45 : 17

TABELA

1. UKS „Białołęka” Warszawa 5 10 249:70

2. MOSiR Bielsk Podlaski 5 8 161:169

3. UKS „Trójka” Działdowo 5 7 172:189

4 UKS „Dziewiątka” Łomża 5 7 p173:214

5. UKS „Trójka” Nidzica 5 7 135:203

6. UKS „Sokół” Działdowo 5  6 153:198

MVP turnieju - najlepszy zawodnik

Skowroński Damian - UKS „Białołęka” Warszawa

Najlepszy rozgrywający turnieju

Żero Damian - MOSiR Bielsk Podlaski

Najlepszy obrońca turnieju

Bońkowski Szymon - UKS „Trójka” Działdowo

ALL STARS - Najlepsza piątka turnieju

Rogalski Tymoteusz - UKS „Białołęka” Warszawa

Sawicki Sebastian - MOSiR Bielsk Podlaski

Anczewski Hubert - UKS „Trójka” Działdowo

Szmitko Mateusz - UKS „Dziewiątka” Łomża

Szulczak Piotr - UKS „Trójka” Nidzica

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach

Piechowicz Kacper - UKS „Białołęka” Warszawa

Czyżewski Wojciech - MOSiR Bielsk Podlaski

Witkowski Dawid - UKS „Trójka” Działdowo

Figiel Mateusz - UKS „Dziewiątka Łomża

Wdowiak Kacper - UKS „Trójka” Nidzica

Pietrowicz Miłosz - UKS „Sokół” Działdowo

Najmłodszy zawodnik turnieju

Brzozowski Antoni - UKS „Sokół” Działdowo

Skład UKS „Sokół” Działdowo:

Brzozowski Antoni, Brzozowski Julian, Banaś Jakub, Busk Dominik, Chodzyński Jakub, Gocławski Daniel, Grzela Wiktor, Lipowski Kacper, Ludwiński Dominik, Malulu Aleksander, Pietrowicz Miłosz, Rogoziński Michał, Stocki Dominik, Śledziewski Oskar – trener: Pietrzak Mariusz.

Skład UKS „Trójka” Działdowo:

Anczewski Hubert, Bąbalicki Kacper, Bońkowski Szymon, Ezman Jakub, Jaroszewski Jakub, Kocięba Patryk, Kopyciński Kacper, Kurt Sebastian, Malikowski Mateusz, Michalski Wojciech, Naworski Mateusz, Piotrowski

Jakub, Rojewski Mikołaj, Spychalski Patryk, Urbański Norbert, Witkowski Dawid – trener: Szczurewski Paweł.

Skład UKS „Trójka” Nidzica:

Jastrzębowski Patryk, Karabin Karol, Kępski Jakub, Leśniewski Sebastian, Ojdana Łukasz, Pokropiński Mateusz, Powrożnik Paweł, Ruś Michał, Siemek Jakub, Szulczak Piotr, Uzdowski Kamil, Wdowiak Kacper – trener: Kosobucki Jarosław.

Wyniki turnieju dziewcząt - rocznik 2001

Ełk - Działdowo Trójka 17 : 43

Warszawa - Działdowo Sokół 25 : 40

Bydgoszcz - Białystok 19 : 37

Ełk - Białystok 25 : 55

Warszawa - Bydgoszcz 16 : 36

Działdowo Trójka - Działdowo Sokół 42 : 17

Warszawa - Ełk 16 : 38

Białystok - Działdowo Trójka 48 : 23

Działdowo Sokół - Ełk 43 : 33

Działdowo Trójka - Bydgoszcz 33 : 22

Bydgoszcz - Działdowo Sokół 32 : 29

Warszawa - Białystok 17 : 57

Bydgoszcz - Ełk 35 : 30

Białystok - Działdowo Sokół 44 : 34

Warszawa - Działdowo Trójka 16 : 32

TABELA

1. UKS „Basket 47” Białystok 5 10 241:118

2. UKS „Trójka „ Działdowo 5 9 173:120

3. UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz 5 8 144:145

4. UKS „Sokół” Działdowo 5 7 163:176

5. UKS „Nenufar 5” Ełk 5 6 133:192

6. UKS „4 Ursus” Warszawa 5 5 90:193

MVP turnieju - najlepsza zawodniczka

Godlewska Natalia - UKS „Basket 47” Białystok

Najlepsza rozgrywająca turnieju

Sobotka Roksana - UKS „Trójka” Działdowo

Najlepsza obrończyni turnieju

Maciak Dominika - UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz

ALL STARS - najlepsza piątka turnieju

Biryło Wiktoria - UKS „Basket 47” Białystok

Krupa Zuzanna - UKS „Trójka” Działdowo

Nowak Monika - UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz

Kosobucka Weronika - UKS „Sokół” Działdowo

Różańska Justyna - UKS „Nenufar 5” Ełk

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach

Charyton Angelika - UKS „Basket 47” Białystok

Komoszyńska Weronika - UKS „Trójka” Działdowo

Iwińska Joanna - UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz

Mazurek Joanna - UKS „Sokół” Działdowo

Lisek Natalia - UKS „Nenufar 5” Ełk

Szczerba Natalia - UKS „4 Ursus” Warszawa

Najmłodsza zawodniczka turnieju

Hasek Paulina - UKS „Błękitny Delfin” Bydgoszcz

Skład UKS „Trójka” Działdowo:

Cybulska Katarzyna, Czeczot Magdalena, Dramińska Oliwia, Gorzkiewicz Aleksandra, Gromke Alicja, Jankowska Kornelia, Komoszyńska Weronika, Kotulska Zuzanna, Kozłowska Julia, Krupa Zuzanna, Kucka Natalia, Leman Kinga, Piekarska Patrycja, Piórek Zuzanna, Przybyszewska Zuzanna, Sobotka Roksana, Walencik Karina – trener: Cierkowski Wiesław, Małgorzaciak-Niedzielska Iwona.

Skład UKS „Sokół” Działdowo:

Bartkowska Weronika, Groszek Oliwia, Jarecka Maria, Jarecka Zuzanna, Józefowicz Zuzanna, Kosobucka Weronika, Lewandowska Wiktoria, Marchlewska Matylda, Mazurek Joanna, Nąć Natalia, Przasnyska Karolina, Stańczak Emila, Szupieniuk Oliwia, Śliwka Julia, Telus Kaja, Trąbińska Karolina, Żuralska Weronika – trener: Raczyło Sylwia.

Skład UKS „Nenufar 5” Ełk:

Glińska Patrycja, Kowalewska Aleksandra, Lisek Natalia, Łepkowska Katarzyna, Łepkowska Izabela, Niedźwiedzka Martyna, Pokropska Zuzanna, Prokuda Alicja, Prokuda Ewa, Rosiak Kamila, Różańska Justyna, Węgrzyn Natalia – trener: Wąsikiewicz Maria.

Sekretarz Turnieju : KOWALSKI JERZY

Organizatorzy Turnieju SZCZUREWSKI PAWEŁ, CIERKOWSKI WIESŁAW

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn