XII Wielkanocny Turniej Minikoszykówki (r. 2004) Warszawa 2015 – Nenufar Ełk tym razem zadziwił stolicę

W Warszawie odbył się Wielkanocny Turniej Minikoszykówki (rocznik 2004). Wystąpiło aż 18 zespołów, w tym trzy z Warmii i Mazur:UKS Nenufar Ełk, TSK Roś Pisz i KS AS Mrągowo. Zespoły najpierw grały w grupach, a to ustawiło dalszą „drabinkę”. Znów rewelacyjnie spisali się zawodnicy Nenufaru, którzy pod kierunkiem trenera Edwarda Traskowskiego zajęli drugie miejsce. Przegrali dopiero w finale.

Biorąc pod uwagę, że w drużynie z Ełku grało zaledwie trzech koszykarzy rocznika 2004 (poza tym czterech było urodzonych w 2005 r i aż sześciu z 2006 r) jest to niebywały sukces. Młodzi ełczanie ustępowali rywalom wzrostem, ale umiejętnościami i determinacją zaimponowali wszystkim. W spotkaniu finałowym ze znacznie wyższymi i silniejszymi fizycznie przeciwnikami nie dali rady (porażka z Niedźwiadkami Przemyśl 16:36), ale zdobyli serca kibiców i obserwatorów.

Dodatkowym bonusem jest fakt, że dwóch zawodników Nenufara: Brajan Mroczkowski i Filip Półbratek zostało wybranych do piątki „All Stars”

Ambitnie walczyły również dwaj inni nasi reprezentanci i znaleźli się w dziesiątce: TSK Roś Pisz na siódmym, a KS AS Mrągowo na dziesiątym miejscu.

Kolejność w turnieju

1.NIEDŹWIADKI HENSFORT Przemyśl

2.UKS NENUFAR Ełk

3.MKS Grójec

4.UKS Komorów I

5.MKS POLONIA Warszawa

6.UKS BIAŁOŁĘKA Warszawa

7.TSK ROŚ Pisz

8.MKS Pruszków

9.KS LEGION Legionowo

10.KS AS Mrągowo

11.MKS OCHOTA Warszawa

12.UKS Komorów II

13.UKS LA BASKET Warszawa

14.UKS Żak Koszalin

15.UKS 2 Wołomin

16.UKS LAYUP Warszawa

17.SP 220 Warszawa

18.UKS PROBASKET Mińsk Mazowiecki

Wyniki

Grupa A

KS LEGION LEGIONOWO -SP 220 WARSZAWA 28:12

SP 220 WARSZAWA -MKS GRÓJEC 20:42

KS LEGION LEGIONOWO-TSK ROŚ PISZ 35:43

MKS GRÓJEC -KS LEGION LEGIONOWO 58:26

SP 17 „ŻAK” KOSZALIN -MKS GRÓJEC 9:53

TSK ROŚ PISZ -SP 17 „ŻAK” KOSZALIN 32:24

MKS GRÓJEC -TSK ROŚ PISZ 32 : 11

KS LEGION LEGIONOWO –SP 17 „ŻAK” KOSZALIN 24 : 14

SP 220 WARSZAWA –TSK ROŚ PISZ 18 : 31

SP 220 WARSZAWA –SP 17”ŻAK” KOSZALIN 14 :27

Tabela

1 MKS GRÓJEC 4 8 185:66

2 TSK ROŚ PISZ 4 7 117:119

3 KS LEGION LEGIONOWO   4 6 113:127

4 SP 17 „ŻAK” KOSZALIN 4 5 74:123

5 SP 220 WARSZAWA 4 4 64:128

Grupa C

MKS POLONIA WARSZAWA -UKS LAY –UP WARSZAWA 79:8

UKS NENUFAR EŁK -UKS LAY –UP WARSZAWA 77:11

MKS OCHOTA WARSZAWA -MKS POLONIA WARSZAWA 16:36

UKS NENUFAR EŁK -MKS OCHOTA WARSZAWA 40 : 13

MKS POLONIA WARSZAWA-UKS NENUFAR EŁK 12:40

UKS LAY-UP WARSZAWA -MKS OCHOTA WARSZAWA 15 : 50

Tabela

1 UKS NENUFAR EŁK 3 6 157:36

2 MKS POLONIA WARSZAWA 3 5 127:64

3 MKS OCHOTA WARSZAWA   3 4 79:71

4 UKS LAY –UP WARSZAWA 3 3 34:206

Grupa D

UKS LA BASKET WARSZAWA –UKS KOMORÓW I 12:30

UKS PROBASKET MIŃSK MAZ.-MKS PRUSZKÓW 19:28

KS AS MRĄGOWO -UKS KOMORÓW I 13:32

UKS LA BASKET WARSZAWA -UKS PROBASKET MIŃSK MAZ. 23:12

UKS PROBASKET MIŃSK MAZ. –KS AS MRĄGOWO 16:21

UKS LA BASKET WARSZAWA –MKS PRUSZKÓW 13:27

UKS PROBASKET MIŃSK MAZ . -UKS I KOMORÓW 12 : 24

MKS PRUSZKÓW -KS AS MRĄGOWO 13 : 10

UKS KOMORÓW I -MKS PRUSZKÓW 28 : 12

UKS LA BASKET WARSZAWA –KS ASMRĄGOWO 27 : 32

Tabela

1 UKS KOMORÓW I 4 8 114:49

2 MKS PRUSZKÓW 4 7 80:70

3 KS AS MRĄGOWO 4 6 46:88

4 UKS LA BASKET WARSZAWA 4 5 75:101

5 UKS PROBASKET MIŃSK MAZ 4 4 59:96

Półfinały

Strefa 13/18

SP 17 „ ŻAK” KOSZALIN -UKS 2 WOŁOMIN 30 : 8            

UKS LAY-UP WARSZAWA -UKS LA BASKET WARSZAWA 11 : 50

KS LEGION LEGIONOWO -UKS II KOMORÓW 44 : 15

Strefa 1/12

MKS OCHOTA WARSZAWA– MRĄGOWO 10 : 17

TSK ROŚ PISZ -UKS BIAŁOŁEKA   31 : 49

MKS POLONIA   WARSZAWA-MKS PRUSZKÓW 32 : 19

MKS GRÓJEC - NIEDZWIADKI HENSFORT PRZEMYŚL 30 : 38

UKS NENUFAR EŁK -UKS KOMORÓW I 41 : 14

FINAŁY

o 17 miejsce

SP 220 WARSZAWA –UKS PROBASKET 17 : 8

o 15 miejsce

UKS 2 WOŁOMIN –UKS LAY-UP WARSZAWA 34 : 22

o 13 miejsce

SP 17 „ ŻAK” KOSZALIN -UKS LA BASKET0 0 : 20

o 11 miejsce

MKS OCHOTA -UKS II KOMORÓW 49 : 11

o 9 miejsce

KS LEGION LEGIONOWO-MRĄGOWO 26 : 12

o 7 miejsce

TSK ROŚ Pisz -MKS PRUSZKÓW 19 : 13

o 5 miejsce

UKS Białołęka –MKS POLONIA   WARSZAWA 17 : 26

o 3 miejsce

MKS Grójec –UKS KOMORÓW I 25 : 12

Finał

NIEDŹWIADKI HENSFORT-UKS NENUFAR EŁK 36 : 16

All Stars

Juraszewski Antoni (MKS Grójec)

Wrześniowski Mateusz (Niedźwiadki)

Mroczkowski Brain (Nenufar)

Puchalski Maciej (Niedźwiadki)

Półbratek Filip (Nenufar)

MVP: Complak Karol (Niedźwiadki Przemyśl)

Skład Nenufaru Ełk i punkty

Chrzanowski Oskar - 62, Półbratek Filip - 46, Nitkowsk Dawid - 31, Mroczkowski Brajan - 25, Mońko Bartosz - 13, Kujawa Kacper - 10, Gąsiorek Bartosz - 6, Radzikowski Wiktor - 5, Wilczewski Maksymilian - 4.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn