Krajowa Gimnazjada Lublin 2015 – Pisz dwunasty, ale brawa za walkę i...finezję

W turnieju koszykówki chłopców reprezentowali nas w Lublinie mistrzowie województwa SZS z Samorządowego Gimnazjum Publicznego  Pisz. Trafili do mocnej, wyrównanej grupy, w której zajęli 3 miejsce po porażkach z Bolesławcem 51:63 i Dąbrową Górniczą 53:76 oraz zwycięstwem nad Ostrowem 72:58. W II fazie przegrali Białymstokiem 67:76  i Kutnem 53:67 i ostatecznie wyladowali na 12 pozycji. Brawa za walke i finezję.

Skład Gimnazjum Pisz:

Trąbka Kamil, Żuliński Dawid Małecki Adam Kass Bruno, Trupacz Mateusz, Bessman Mateusz , Zapert Michał , Wilimczyk Adam , Krzywonos Ernest , Butrymowicz Mateusz . Trener Paweł Szary

Grupa C

G. Nr 1 Bolesławiec - Samorządowe Gimnazjum Publiczne Pisz 63:51 (22:11, 21:19, 7:12, 13:9)

Gimnazjum nr 5 Pisz: Trąbka Kamil-2, Żuliński Dawid-0, Małecki Adam-9, Kass Bruno-0, Trupacz Mateusz -17, Bessman Mateusz-19, Zapert Michał-0, Wilimczyk Adam-4, Krzywonos Ernest-0, Butrymowicz Mateusz-0. Trener Paweł Szary

Gimnazjaliści z Pisza źle weszli w to spotkanie i musieli odrabiać straty. Grali z minuty na minutę lepiej. W trzeciej kwarcie zbliżyli się do przeciwników i sprawa wyniku była jeszcze otwarta. W końcówce jednak zabrakło trochę sił i Bolesławiec wygrał dość pewnie.

G. Nr 3 Ostrów Wielkopolski - G. Dąbrowa Górnicza 58:65

G. Nr 1 Bolesławiec - G. Nr 3 Ostrów Wielkopolski 59:56

S. G. P. Pisz - G. Dąbrowa Górnicza 53:76 (9:18, 11:25, 13:23, 20:14)

Gimnazjum nr 5 Pisz: Trąbka Kamil-6, Małecki Adam-4, Trupacz Mateusz -7, Bessman Mateusz-20,  Zapert Michał-5, Wilimczyk Adam-4, Krzywonos Ernest-2, Butrymowicz Mateusz-4, Drewnik Dawid-1Trener Paweł Szary

Bardzo mocni fizycznie rywale wykorzystali swą przewagę wzrostu i siły. Trudno bylo się temu przeciwstawić. Piszanie robili co mogli. Ich finezyjne zagrania mogły się podobac, a celny rzut zza połowy boiska Michała Zaperta wzbudził podziw. Tchnął tez kolegów do walki w czwartej, zresztą wygranej kwarty. We wtorek rano gramy o 3 miejsce w grupie z Ostrowem Wielkopolskim.

G. Nr 1 Bolesławiec - G. Dąbrowa Górnicza 71:90

G. Nr 5 Pisz - G. Nr 3 Ostrów Wielkopolski 72:58 (12:16, 14:13, 26:17, 20:12)

Gimnazjum nr 5 Pisz: Trąbka Kamil-24, Małecki Adam-2, Trupacz Mateusz -9, Bessman Mateusz-26,  Zapert Michał-4, Wilimczyk Adam-2, Krzywonos Ernest-0, Butrymowicz Mateusz-5, Drewnik Dawid-0.Trener Paweł Szary

Pierwsze i w pełni zasłuzone zwycięstwo gimnazjalistów z Pisza. Zwłaszcza po przerwie osiągnęli wyraźna przewage. Wchodza do następnej fazy turnieju z jednym zwycięstwem, co zwiększa szanse gry nawet o 9 miejsce.

1 G. Dąbrowa Górnicza  3  6  231:182

2 D. Nr 1 Bolesławiec  3  5 193:197

3 S.G.P Pisz  3  4  176:197

4 G. Nr 3 Ostrów Wielkopolski 3  3  172:196

Strefa 9/12

P.G. Nr 19 Białystok - S.G.P. Pisz 76:67 (14:11, 16:21, 24:14, 22:21)

Nie znamy do końca systemu rozgrywek , ale ta porażka zamyka nam drogę do dziesiątki. Piszanie walczyli jak lwy, ale wyżsi przeciwnicy miali wiecej atutów i przede wszystkim sił.

o 11 miejsce

S.G.P. Pisz - G. Nr 1 Kutno 53:67 (24:14, 2:17, 15:15, 12:21)

Gimnazjum nr 5 Pisz: Trąbka Kamil-7, Małecki Adam-0, Trupacz Mateusz -8, Bessman Mateusz-21,  Wilimczyk Adam-7,  Butrymowicz Mateusz-10, Drewnik Dawid-0.Trener Paweł Szary

Gimnazjaliści z Pisza zajęli 12 miejsce. Turniej był bardzo mocno obsadzony i ciężko było we wszystkich meczach ze względu na przewagę fizyczną rywali. Ważne, że w każdym spotkaniu piszanie starali się nawiązać walkę, zaimponowali ambicja i techniką. Zabrakło siły, ale ta przyjdzie z czasem.