Półfinał MP Młodzików (U14) Radom 2018 – TKS Roś Pisz bez zwycięstwa, ale z bagażem doświadczeń

W Radomiu odbywał się w weekend (25/27 maja) półfinałowy turniej Mistrzostw Polski młodzików (U14) w koszykówce. W gronie 16 najlepszych zespołów kraju byli zawodnicy TSK Roś Pisz, którzy już odnieśli wielki sukces, ale rywalizacja z czołówką krajową przerosła ich mozliwości. Przegrali z MKS Start SA Lublin 43:60Śląskiem Wrocław 50:67 i Piotrówka Radom 59:92.

Piątek (25 maja)

MKS Piotrówka Radom - Exact Systems Śląsk Wrocław 95:38 (29:9, 13:10, 27:9, 26:10)

MKS Start SA Lublin - TSK Roś Pisz 60:43 (19:11, 13:9, 14:12, 14:12)

TSK Roś Pisz: Eryk Szczech-0 Julek Lebiedziński-0, Robert Stypiński-0, Piotr Wróblewski-0, Jan Romanowski-1, Maciej Milewski-2, Maksymilian Turski-0, Oliwier Duchnowski-20 Konrad Wojtowicz-2, Aleksander Rutkowski-11, Jakub Jabłoński-0, Jakub Piotrowski-7, Trener Zbigniew Wykowski

Pisanie trafili na wyjątkowo renomowanych rywali. Gdy się patrzy na osiągnięcia tych klubów polskim baskecie można nabawić się kompleksów. Drużyna z Warmii i Mazur rozpoczęła spotkanie mocno stremowana i po niespełna czterech minutach przegrywała 0:11. Ale pierwsze zdobyte punkty jakby dodały wiary. Piszanie nawiązali walkę i już w pierwszej kwarcie nie dawali się bezkarnie obijać. Potem toczyli w miarę równy bój, choć oczywiście rywale cały czas utrzymywali bezpieczny dystans. Pozostałe kwarty przegrali minimalnie, co powinno dodać otuchy przed kolejnymi potyczkami.

Sobota (26 maja)

MKS Piotrówka Radom - MKS Start SA Lublin 71:53 (18:13, 15:18, 17:16, 21:6)

Exact Systems Śląsk Wrocław - TSK Roś Pisz 67:50 (14:12, 23:11, 15:4, 15:23)

Ta porażka eliminuje zespół z Pisza z walki o awans do finału, ale trudno było oczekiwać czegoś wiecej niz półfinał. Istotne jest, że druzyna TSK Roś nawiązuje walke i choć przegrywa spotkania w Radomiu, nie sa to wysokie porażki. Rywale dysponuja wiekszym potencjałem i doświadczeniem. W sobotniej potyczce po dobrej pierwszej kwarcie, w nastepnej przeciwnicy zyskali przewage, którą utwierdzili po zmianie stron. Piszanie wygrali czwarta odsłonę. Wżne, że walczyli do końca o jak najlepszy wynik.

Niedziela (27 maja)

MKS Start SA Lublin - Exact Systems Śląsk Wrocław 61:43 (19:12, 16:16, 11:8, 15:7)

TSK Roś Pisz - MKS Piotrówka Radom 59:92 (16:21, 13:22, 11:29, 19:20)

TSK Roś Pisz: Eryk Szczech-2 Julek Lebiedziński-0, Robert Stypiński-7, Piotr Wróblewski-2, Jan Romanowski-2, Maciej Milewski-11, Maksymilian Turski-2, Oliwier Duchnowski-7, Konrad Wojtowicz-0, Aleksander Rutkowski-14, Jakub Jabłoński-3, Jakub Piotrowski-9, Trener Zbigniew Wykowski

W meczu z najlepszym zespołem turnieju piszanie rozegrali niezłą pierwszą połowę, jednak w trzeciej kwarcie ugięli sie pod naporem rywali. W ostatniej odsłonie wrócili do równowagi, jednak nie uniknęli dość wysokiej porażki. W awans wierzyli tylko super optymiści.Do czołowych zespołów jednak nam jeszcze sporo brakuje. Mimo wszystko w Radomiu piszanie wypadli korzystnie, a przede wszystkim zebrali dużo nowych doświadczeń.

1 MKS Piotrówka Radom 3  5  258:150

2 MKS Start SA Lublin  3  5  174:157

3 Exact Systems Śląsk Wrocław  3  4 148:206

4 TSK Ros Pisz  3  3  152:219