X Międzynarodowy Turniej Sokół Cup Działdowo 2018 - Talentów nie brakuje, na podium Jar Elbląg, Sokół i Roś Pisz

Fot. Jerzy Kowalski facebook

W niedzielę (3 czerwca) w Działdowie zakończył się X Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Dziewcząt i chłopców Sokół Cup. Było to organizacyjnie gigantyczne przedsięwzięcie, bowiem tak naprawdę rozegrano cztery turnieje (trzy dziewcząt, jeden chłopców). Zapewniono atrakcyjna obsadę. Oprócz drużyn z Warmii i Mazur, startowały krajowe teamy, także goście zagraniczni z Grodna (Białoruś).

W roczniku 2007 dziewcząt triumfowały koszykarki UKS Basket 47 Białystok, drugie miejsce zajął Jar Elbląg. W rywalizacji dziewcząt rok starszych zwyciężyły elblążanki, a brązowe medale wywalczyły zawodniczki Sokoła Działdowo. W roczniku 2005 Sokół był drugi ustępując tylko rywalko z GTS Straszyn. Chłopcy rywalizowali w roczniku 2006 i tu najlepsi okazali się koszykarze SPK Białystok przed TSK Roś Pisz i Sokołem Działdowo.

Uczestnicy rozegrali po pięć spotkań (obowiązywał system każdy z każdym), było wiele nagród zespołowych i indywidualnych, bo jeśli chodzi o młodzieżowy basket działdowskie władze i firmy są zawsze gotowe by wesprzeć takie inicjatywy.

Dziewczęta rocznik 2007

Wyniki

UKS Sokół Działdowo – AK Mały Kosz Białogard 27:25

AK Mały Kosz Białogard – UKS Basket 47 Białystok 9:39

UKS Sokół Działdowo – UKS 5 Ostrów Wlkp. 10:24

UKS Jar Elbląg – UKS Basket 47 Białystok 13:16

UKS 5 Ostrów Wlkp. – KKS Olsztyn 31:14

KKS Olsztyn – UKS Jar Elbląg 12:38

UKS Basket 47 Białystok – KKS Olsztyn 42:22

UKS Jar Elbląg – UKS Sokół Działdowo 18:8

UKS Sokół Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 10:26

AK Mały Kosz Białogard – KKS Olsztyn 32:34

UKS 5 Ostrów Wlkp. – AK Mały Kosz Białogard 45:18

UKS 5 Ostrów Wlkp. – UKS Jar Elbląg 14:26

UKS Basket 47 Białystok – UKS 5 Ostrów Wlkp. 41:25

UKS Jar Elbląg – AK Mały Kosz Białogard 23:10

KKS Olsztyn – UKS Sokół Działdowo 25:19

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Basket 47 Białystok

2. UKS Jar Elbląg

3. UKS Piątka Ostrów Wlkp.

4. KKS Olsztyn

5. UKS Sokół Działdowo

6. AK Mały Kosz Białogard

MVP turnieju - Ruszkiewicz Zofia (UKS Basket 47 Białystok)

Najlepsza rozgrywająca - Zyzek Anna (UKS Jar Elbląg)

Najlepsza obrończyni - Ostenda Maja (UKS Piątka Ostrów Wlkp.)

ALL Stars - najlepsza piątka:

Bućko Wiktoria - UKS Basket 47 Białystok

Rocka Wiktoria - UKS Jar Elbląg

Olejnik Lena - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Malinowska Inga - KKS Olsztyn

Pudlak Iga - UKS Sokół Działdowo

Najlepsze zawodniczki w zespole:

Halwicka Malwina - UKS Basket 47 Białystok

Ćwiklińska Maja - UKS Jar Elbląg

Kisielewski Inga - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Kantel Gabriela - KKS Olsztyn

Borkowska Oliwia - UKS Sokół Działdowo

Dzierżęga Zuzanna - AK Mały Kosz Białogard

Wyróżnienie trenera:

Klemienia Julia - UKS Basket 47 Białystok

Kobus Kornelia - UKS Jar Elbląg

Świątek Wiktoria - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Gregorczyk Michelle - KKS Olsztyn

Nadolska Amelia - UKS Sokół Działdowo

Sikorska Joanna - AK Mały Kosz Białogard

Skład drużyny UKS Sokół Działdowo: Borkowska Oliwia, Borkowska Patrycja, Borowa Amelia, Gocławska Oliwia, Lorkowska Ola, Nadolna Amelia, Ogrodnik Julia, Pudlak Iga, Rafalska Amelia, Rojewska Jessica, Sobiech Nikola, Wiśniewska Amelia – Trener: Raczyło Sylwia.

34434412 1580489782061398 6316731569004347392 n

Dziewczęta rocznik 2006

Wyniki

Sdyshor No7. Grodno(Białoruś) – UKS Ursus 4 Warszawa 61:14

UKS Sokół Działdowo – UKS Orkan Zambrów 23:22

UKS Sokół Działdowo – Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) 17:20

UKS Jar Elbląg – UKS Basket 47 Białystok 22:13

UKS Ursus 4 Warszawa – UKS Jar Elbląg 10:37

UKS Orkan Zambrów – UKS Basket 47 Białystok 12:25

UKS Basket 47 Białystok – UKS Ursus 4 Warszawa 41:20

UKS Jar Elbląg – UKS Sokół Działdowo 28:27

UKS Sokół Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 26:16

Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) – UKS Orkan Zambrów 42:22

UKS Ursus 4 Warszawa – UKS Orkan Zambrów 18:34

Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) – UKS Jar Elbląg 31:34

UKS Basket 47 Białystok – Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) 22:56

UKS Jar Elbląg – UKS Orkan Zambrów 35:22

UKS Ursus 4 Warszawa – UKS Sokół Działdowo 16:29

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Jar Elbląg

2. Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś)

3. UKS Sokół Działdowo

4. UKS Basket 47 Białystok

5. UKS Orkan Zambrów

6. UKS Ursus 4 Warszawa

MVP turnieju - Mital Katarzyna - (UKS Jar Elbląg)

Najlepsza rozgrywająca - Polubok Aleksandra (Sdyshor No.7 Grodno)

Najlepsza obrończyni - Kręciszewska Wanessa (UKS Sokół Działdowo)

ALL Stars - najlepsza piątka:

Hassa Maria - UKS Jar Elbląg

Bortnyk Dziana - Sdyshor No.7 Grodno

Kozikowska Lena - UKS Sokół Działdowo

Sienkiewicz Julia - UKS Basket 47 Białystok

Lanczewska Maria - UKS Orkan Zambrów

Najlepsze zawodniczki w zespole:

Maj Kinga - UKS Jar Elbląg

Bohenskay Alisa - Sdyshor No.7 Grodno

Lech Julia - UKS Sokół Działdowo

Jaworowicz Urszula - UKS Basket 47 Białystok

Kotowska Nikola - UKS Orkan Zambrów

Bajwert Aleksandra - UKS Ursus 4 Warszawa

Wyróżnienie trenera:

Mieczkowska Aniela - UKS Jar Elbląg

Chernykevich Alina - Sdyshor No.7 Grodno

Wółkiewicz Zuzanna - UKS Sokół Działdowo

Kowalewska Natalia - UKS Basket 47 Białystok

Skawska Julia - UKS Orkan Zambrów

Niziołek Natalia - UKS Ursus 4 Warszawa

Skład drużyny UKS Sokół Działdowo: Baca Maja, Brzezińska Tatiana, Chyczewska Julia, Dembska Alicja (SP Nr 3), Kozikowska Lena, Kręciszewska Wanessa, Kuc Kinga, Lech Julia, Margalska Aleksandra, Napiwocka Oliwia, Nowakowska Martyna, Ostrowska Judyta, Sowińska Sara, Szczech Martyna, Went Jagoda, Wółkiewicz Zuzanna – Trener: Pietrzak Mariusz.

34101307 1578337092276667 374884476674637824 n

Dziewczęta rocznik 2005

Wyniki

UKS Sokół Działdowo – AK Mały Kosz Białogard 48:36

GTS Straszyn – UKS Sokół Działdowo 41:32

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz – UKS Basket Olsztynek 33:19

GTS Straszyn – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 41:16

AK Mały Kosz Białogard – UKS Basket 47 Białystok 12:27

UKS Basket 47 Białystok – UKS Basket Olsztynek 59:12

UKS Sokół Działdowo – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 46:12

AK Mały Kosz Białogard – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 9:13

UKS Sokół Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 43:33

UKS Basket Olsztynek – AK Mały Kosz Białogard 13:32

UKS Basket 47 Białystok – GTS Straszyn 36:44

GTS Straszyn – UKS Basket Olsztynek 45:19

AK Mały Kosz Białogard – GTS Straszyn 22:25

UKS Basket 47 Białystok – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 38:19

UKS Basket Olsztynek – UKS Sokół Działdowo 24:52

Klasyfikacja końcowa:

1. GTS Straszyn

2. UKS Sokół Działdowo

3. UKS Basket 47 Białystok

4. AK Mały Kosz Białogard

5. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

6. UKS Basket Olsztynek

MVP turnieju - Grządziela Alicja (GTS Straszyn)

Najlepsza rozgrywająca - Łazowska Kasia (UKS Sokół Działdowo)

Najlepsza obrończyni - Zdanowicz Maria (UKS Basket 47 Białystok)

ALL Stars - najlepsza piątka:

Nilsson Pola - GTS Straszyn

Panek Milena - UKS Sokół Działdowo

Adamczuk Justyna - UKS Basket 47 Białystok

Wielocha Natalia - AK Mały Kosz Białogard

Sosińska Oliwia - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

Najlepsze zawodniczki w zespole:

Gajek Magdalena - GTS Straszyn

Siatkowska Karolina - UKS Sokół Działdowo

Gutowska Zosia - UKS Basket 47 Białystok

Głowacka Alicja - AK Mały Kosz Białogard

Skrzynecka Malwina - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

Czekała Ewa - UKS Basket Olsztynek

Wyróżnienie trenera:

Zarach Marzena - GTS Straszyn

Mroczkowska Paulina - UKS Sokół Działdowo

Kondraciuk Aleksandra - UKS Basket 47 Białystok

Janik Julia - AK Mały Kosz Białogard

Kempa Julia - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

Dumka Karina - UKS Basket Olsztynek

Skład drużyny UKS Sokół Działdowo: Bartosiewicz Laura, Brzozowska Milena, Łazowska Katarzyna, Majerska Martyna, Mroczkowska Paulina, Panek Milena, Pawłowska Michalina, Pydynkowska Larysa, Rutkowska Kaja, Siatkowska Karolina, Woycicka Emilia – Trener: Raczyło Sylwia.

34199443 1578336712276705 458757633118044160 n

Chłopcy rocznik 2006

Wyniki

UKS Sokół Działdowo – UKS 5 Ostrów Wlkp. 41:27

Sdyshor No7. Grodno (Białoruś) – TSK Roś Pisz 26:51

UKS Sokół Działdowo – Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) 44:31

UKS Basket 47 Białystok – KS Legion Legionowo 40:6

TSK Roś Pisz – UKS Basket 47 Białystok 19:62

KS Legion Legionowo – UKS 5 Ostrów Wlkp. 23:30

UKS Basket 47 Białystok – UKS Sokół Działdowo 69:23

KS Legion Legionowo – TSK Roś Pisz 20:22

UKS Sokół Działdowo – KS Legion Legionowo 41:24

Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) - UKS Basket 47 Białystok 10:61

Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) – UKS 5 Ostrów Wlkp. 25:31

UKS 5 Ostrów Wlkp. – TSK Roś Pisz 32:39

UKS Basket 47 Białystok – UKS 5 Ostrów Wlkp. 58:30

KS Legion Legionowo – Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś) 35:22

TSK Roś Pisz – UKS Sokół Działdowo 25:23

Klasyfikacja końcowa:

1. SPK Białystok

2. TSK Roś Pisz

3. UKS Sokół Działdowo

4. UKS Piątka Ostrów Wlkp.

5. KS Legion Legionowo

6. Sdyshor No.7 Grodno (Białoruś)

MVP turnieju - Walczak Sebastian (SPK Białystok)

Najlepszy rozgrywający - Wiśniewski Wiktor (TSK Roś Pisz)

Najlepszy obrońca - Gawarzycki Łukasz - (UKS Sokół Działdowo)

ALL Stars - najlepsza piątka:

Kisiel Kamil - SPK Białystok

Milewski Wojciech - TSK Roś Pisz

Wółkiewicz Jakub - UKS Sokół Działdowo

Smektała Aleksander - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Pakuła Adam - KS Legion Legionowo

Najlepsi zawodnicy w zespole:

Ruszkiewicz Jan - SPK Białystok

Padiasek Aleksander - TSK Roś Pisz

Tyburski Jakub - UKS Sokół Działdowo

Dudek Nikodem - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Dadas Jakub - KS Legion Legionowo

Bairak Matvei - Sdyshor No.7 Grodno

Wyróżnienie trenera:

Balatov Jusup - SPK Białystok

Kurpiewski Filip - TSK Roś Pisz

Banaś Krystian - UKS Sokół Działdowo

Wawrzyniak Mateusz - UKS Piątka Ostrów Wlkp.

Włodarczyk Piotr - KS Legion Legionowo

Ermakov Artiom - Sdyshor No.7 Grodno

Skład drużyny Sokół Działdowo: Banaś Krystian, Brzozowski Igor, Brzozowski Stanisław, Czaprowski Kacper, Gawarzycki Łukasz, Kolaj Oliwier, Pietrzak Hubert, Raczyło Sebastian, Samoraj Kamil, Trąbiński Bartłomiej, Tyburski Jakub, Wółkiewicz Jakub – Trener: Pietrzak Jakub.

Wyróżnienia specjalne

Najmłodsza zawodniczka turnieju - Borkowska Patrycja (UKS Sokół Działdowo)

Najmłodszy zawodnik turnieju - Grek Nikodem (TSK Roś Pisz)

Fot. Jerzy Kowalski

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn