KKS nadal bez zwycięstwa – W Płocku początek rewelacyjny, a za chwilę...głęboki dół

Koszykarki KKS Olsztyn nadal są bez zwycięstwa w I lidze. W meczu trzeciej kolejki przegrały na wyjedzie w sobotę (13 października) z zespołem MON POL Płock 73:84 (16:29, 14:14, 22:23, 21:18). Olsztynianki miały przebłyski dobrej gry, ale to za mało by wygrywać z doświadczonymi rywalkami, które dysponują szerokim wyrównanym składem. W ekipie KKS jest potencjał i zawodniczki musza w to uwierzyć.

MON-POL Płock – KKS Olsztyn 84:73 (29:16, 14:14, 23:22, 18:21)

KKS Olsztyn: Adrianna Kalinowska-10, Joanna Markiewicz-21, Aleksandra Mońko-13, Ksenia Woźniak-12, Marta Sztaberska-17, Wiktoria Bałdyga-0, Wiktoria Wrocławska-0, Monika Zdrada-0. Kamila Żukowka-0, Natalia Żukowska-0.

Olsztynianki rozpoczęły mecz rewelacyjnie. Po sześciu minutach prowadziły 12:6, a ten okres gry to prawdziwy koncert Joanny Markiewicz, która zdobyła dziesięć oczek. Niestety w ostatnich fragmentach pierwszej kwarty KKS wpadł w totalny impas. Nie tylko stracił przewagę, ale pozwolił rywalkom „odjechać” na 13 punktów. To się nie powinno zdarzyć, a właśnie ten krótki okres zaważył na końcowym rezultacie. Druga kwarta remisowa. Doświadczone płocczanki trzymały dystans, olsztynianki mimo ambitnych prób nie mogły zniwelować przewagi.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Na kosz KKS gospodynie odpowiadały równie skutecznie i przed ostatnia kwarta na tablicy był wynik 66:52. Gdy na początku czwartej odsłony MON POL zdobył sześć oczek z rzędu było właściwie po meczu. Ostatnie minuty nie przyniosły większych emocji. Zwycięstwo płocczanek było niezagrożone. Zespoły „falowały,” olsztynianki w końcówce zmniejszyły dystans, ale niewielka to satysfakcja.

W drużynie KKS na pewno dal się odczuć brak Jolanty Wichłacz, którą zastąpiła Marta Sztąberska i spisywała się dobrze. Pierwszoplanowa postacią była Joanna Markiewicz. Kapitan zespołu nie zeszła z boiska nawet na sekundę.

Golden Tulip Politechnika Gdańska II - SMS PZKosz II Łomianki 88:47

Mon-Pol Płock - KKS Olsztyn 84:73

Panattoni Europe Lider Pruszków - SKK Polonia Warszawa 74:61

SMS PZKosz Łomianki - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 93:47

AZS Uniwersytet Warszawski - Arka II Gdynia 83:76

1 Panattoni Europe Lider Pruszków 6 3 252 - 204

2 AZS Uniwersytet Warszawski 6 3 227 - 198

3 SMS PZKosz Łomianki 5 3 217 - 149