W III lidze Pomorskiej – AZS UWM radzi sobie doskonale, Sierakowice zdobyte

Koszykarze AZS UWM Olsztyn po udanej premierze i zwycięstwie nad Basketem Kwidzyn, w niedziele (2 grudnia) stanęli przed bardzo trudna próbą. W wyjazdowym spotkaniu z BAT Sierakowice faworytem byli gospodarze (dwa zwycięstwa na koncie), ale olsztynianie, mimo, że wyjechali w osłabionym składzie spisali się doskonale i pokonali groźnych rywali 83:68. Po trudnym początku akademicy punktowali bezlitośnie.

BAT Sierakowice – AZS UWM Olsztyn 68:83 (18:26, 16:24, 17:20, 17:13)

AZS UWM Olsztyn: Marcin Włodarczyk-3, Tomasz Małek-9, Marek Miałki-2, Łukasz Muszyński-25, Bartłomiej Reszka-30, Jakub Kaufman-10, Artur Malinowski-0, Eliasz Alik – 4

Wprawdzie początek należał do gospodarzy, ale olsztynianie szybko oswoili się z halą i po kilku minutach zaczęli dyktować warunki gry. Świetnie pod tablicami spisywali się Łukasz Muszyński i Jakub Kaufman, którzy zbierali większość piłek i uruchamiali kontratak. Przewaga gości szybko rosła, do przerwy osiągnęła 16 punktów. Po zmianie stron AZS UWM kontynuował bardzo dobrą, zespołową grę i nie pozwalał rywalom na chwile oddechu. Celnymi rzutami gospodarzy nękał doskonale dysponowany Bartłomiej Reszka, który w sumie uzbierał 30 punktów. W pewnym momencie przewaga przekroczyła 20 oczek i końcówka była bardzo spokojna. Olsztynianie trochę zwolnili (przyjechali w zaledwie 8-osobowym składzie), ale cały czas panowali nad sytuacją.

Cenne zwycięstwo, tym bardziej, że w składzie zabrakło Jarosława Andrusiewicza i Rafała Chudzika, którzy przecież w poprzednim sezonie grali w II lidze w barwach Stomilu