Działdowo Basket Cup 2019 – Jedynka Nidzica i Trójka Ełk w triumfatorkami, na podium Roś Pisz, Nenufar i...gospodarze

Fot. ilustracja

W Działdowie odbył się w dniach 15/17 lutego ogólnopolski turniej koszykówki Działdowo Basket Cup. Rozegrano dwa turnieje dziewcząt (2005 i 2006) oraz chłopców (2006). Wśród dziewcząt dominowały zespoły z Warmii i Mazur. W młodszym roczniku zwyciężył UKS Jedynka Nidzica, a brąz zdobył UKS Sokół Działdowo. W starszym – triumfowały koszykarki UKS Trójka Ełk, a trzecie miejsce wywalczyła miejscowaTrójka.

W turnieju chłopców rywalizowało sześć zespołów systemem każdy z każdym. Wygrali bez porażki zawodnicy SKP Białystok, a kolejne miejsca na podium zajęły ekipy z Warmii i Mazur: UKS Nenufar 5 Ełk i TSK Roś Pisz. Gospodarze tym razem na czwartej pozycji.

Dużo gry, wiele zaciętych spotkań, a to najważniejsze, by dążyć do postępu. Organizatorzy: UKS Sokół i Zespół Szkół nr 2 w Działdowie jak zwykle zapewnili wiele atrakcji, a przede wszystkim nagród indywidualnych.

CHŁOPCY rocznik 2006

Wyniki

UKS Sokół Działdowo – UKS Orkan Zambrów 62:29

KS Legion Legionowo – TSK Roś Pisz 22:38

UKS Orkan Zambrów – UKS Nenufar 5 Ełk 20:73

UKS Sokół Działdowo – KS Legion Legionowo 43:36

UKS Nenufar 5 Ełk – SPK Białystok 29:38

UKS Sokół Działdowo – UKS Nenufar 5 Ełk 33:54

TSK Roś Pisz – SPK Białystok 25:34

UKS Orkan Zambrów – KS Legion Legionowo 19:46

UKS Orkan Zambrów – SPK Białystok 16:62

TSK Roś Pisz – UKS Nenufar 5 Ełk 25:53

TSK Roś Pisz – UKS Orkan Zambrów 53:27

UKS Sokół Działdowo – SPK Białystok 20:29

UKS Nenufar 5 Ełk – KS Legion Legionowo 37:17

UKS Sokół Działdowo – TSK Roś Pisz 22:44

SPK Białystok – KS Legion Legionowo 35:14

Tabela

1. SPK Białystok 5-0

2. UKS Nenufar 5 Ełk 4-1

3. TSK Roś Pisz 3-2

4. UKS Sokół Działdowo 2-3

5. KS Legion Legionowo 1-4

6. UKS Orkan Zambrów 0-5

Wyróżnienia

MVP: Ruszkiewicz Jan (SPK Białystok)

Najlepszy rozgrywający – Wilczewski Maksymilian (UKS Nenufar 5 Ełk)

Najlepszy obrońca – Grek Nikodem (TSK Roś Pisz)

ALL Stars – Najlepsza piątka turnieju:

– Jusup Bałatov (SPK Białystok)

– Mońko Bartosz (UKS Nenufar 5 Ełk)

– Milewski Wojciech (TSK Roś Pisz)

– Tyburski Jakub (UKS Sokół Działdowo)

– Chomaniuk Aleksander (KS Legion Legionowo)

Najmłodszy zawodnik turnieju – Piwowarski Dawid (TSK Roś Pisz)

Najlepszy zawodnik w drużynie i wyróżnienie trenera:

SPK Białystok – Winnicki Ernest i Busłowski Szymon

UKS Nenufar 5 Ełk – Jarząbek Eric i Gąsiorek Bartosz

TSK Roś Pisz – Gołębiowski Jakub i Kamiński Miłosz

UKS Sokół Działdowo – Raczyło Sebastian i Pietrzak Hubert

KS Legion Legionowo – Obradovic Antonio i Głodkiewicz Jakub

UKS Orkan Zambrów – Jary Mieszko i Bilski Davide

DZIEWCZĘTA rocznik 2005:

Grupa A

UKS Sokół Działdowo – UKS Trójka Ełk 38:52

AK Mały Kosz Białogard – MUKS Stoczek 45 Białystok 36:27

UKS Stoczek 45 Białystok – UKS Trójka Ełk 16:46

UKS Sokół Działdowo – AK Mały Kosz Białogard 43:21

UKS Stoczek 45 Białystok -UKS Sokół Działdowo 17:38

UKS Trójka Ełk – AK Mały Kosz Białogard 39:17

Tabela:

1. UKS Trójka Ełk

2. UKS Sokół Działdowo

3. AK Mały Kosz Białogard

4. MUKS Stoczek 45 Białystok

Grupa B

UKS Trójka Działdowo – UKS Jedynka Łapy 43:16

UKS Jedynka Nidzica – UKS Jedynka Łapy 44:23

UKS Basket 47 Białystok – UKS Trójka Działdowo 38:36 (OT)

UKS Basket 47 Białystok – UKS Jedynka Łapy 40:17

UKS Trójka Działdowo – UKS Jedynka Nidzica 45:29

UKS Basket 47 Białystok – UKS Jedynka Nidzica 39:32

Tabela:

1. UKS Basket 47 Białystok

2. UKS Trójka Działdowo

3. UKS Jedynka Nidzica

4. UKS Jedynka Łapy

Pófinały

Strefa 5-8

AK Mały Kosz Białogard – UKS Jedynka Łapy 31:22

MUKS Stoczek 45 Białystok – UKS Jedynka Nidzica 23:32

Strefa 1-4

UKS Trójka Ełk – UKS Trójka Działdowo 38:24

UKS Sokół Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 25:34

Mecz o 7 miejsce

– UKS Jedynka Łapy – MUKS Stoczek 45 Białystok 8:26

Mecz o 5 miejsce

– AK Mały Kosz Białogard – UKS Jedynka Nidzica 35:37

Mecz o 3 miejsce

– UKS Trójka Działdowo – UKS Sokół Działdowo 31:27

Mecz o 1 miejsce

– UKS Trójka Ełk – UKS Basket 47 Białystok 37:35

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Trójka Ełk

2. UKS Basket 47 Białystok

3. UKS Trójka Działdowo

4. UKS Sokół Działdowo

5. UKS Jedynka Nidzica

6. AK Mały Kosz Białogard

7. MUKS Stoczek 45 Białystok

8. UKS Jedynka Łapy

Nagrody i wyróżnienia indywidualne:

MVP – Najlepsza zawodniczka – Wnorowska Julia (UKS Trójka Ełk)

Najlepszy rozgrywająca – Jacewicz Julia (UKS Basket 47 Białystok)

Najlepszy obrończyni – Niedzielska Aleksandra (UKS Trójka Działdowo)

ALL Stars – Najlepsza piątka turnieju:

- Kowzon Gabriela (UKS Trójka Ełk)

- Baran Oliwia (UKS Basket 47 Białystok)

- Szeklicka Joanna (UKS Trójka Działdowo)

- Siatkowska Karolina (UKS Sokół Działdowo)

- Pilarczyk Kinga (UKS Jedynka Nidzica)

Najlepsza zawodniczka w drużynie i wyróżnienie trenera:

UKS Trójka Ełk – Radel Martyna i Talaronek Lena

UKS Basket 47 Białystok - Zdanowicz Maria i Maryszczuk Julia

UKS Trójka Działdowo – Haspel Louise i Dembska Alicja

UKS Sokół Działdowo – Łazowska Katarzyna i Mroczkowska Paulina

UKS Jedynka Nidzica – Zalewska Nadia i Brzozowska Maja

AK Mały Kosz Białogard – Wielocha Natalia i Wójcik Milena

MUKS Stoczek 45 Białystok – Daniszewska Oliwia i Kopyłow Sylwia

UKS Jedynka Łapy – Chrabok Gabriela i Kamińska Izabela

DZIEWCZĘTA rocznik 2006:

Grupa A

UKS Sokół Działdowo – UKS Sokół Działdowo r.2007 77:7

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I – UKS Nenufar 5 Ełk 12:57

UKS Sokół Działdowo r.2007 – UKS Nenufar 5 Ełk 18:54

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I – UKS Sokół Działdowo r.2007 52:9

UKS Sokół Działdowo – UKS Nenufar 5 Ełk 37:43

UKS Sokół Działdowo – MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I 51:12

Tabela:

1. UKS Nenufar 5 Ełk

2. UKS Sokół Działdowo

3. MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I

4. UKS Sokół Działdowo

Grupa B

UKS Orkan Zambrów – UKS Jedynka Nidzica 11:42

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II – UKS Basket 47 Białystok 15:42

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II – UKS Jedynka Nidzica 28:42

UKS Basket 47 Białystok - UKS Jedynka Nidzica 23:32

UKS Orkan Zambrów - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II 25:23

UKS Orkan Zambrów – UKS Basket 47 Białystok 19:14

Tabela:

1. UKS Jedynka Nidzica

2. UKS Orkan Zambrów

3. UKS Basket 47 Białystok

4. MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II

Półfinały

Strefa 5-8

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I - MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II 14:25

UKS Sokół Działdowo r.2007 – UKS Basket 47 Białystok 9:48

Strefa 1-4

UKS Nenufar 5 Ełk – UKS Orkan Zambrów 27:31

UKS Sokół Działdowo – UKS Jedynka Nidzica 39:55

Mecz o 7 miejsce.

- MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I – UKS Sokół Działdowo r.2007 39:18

Mecz o 5 miejsce.

- MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II -UKS Basket 47 Białystok 8:33

Mecz o 3 miejsce

– UKS Nenufar 5 Ełk – UKS Sokół Działdowo 31:39

Mecz o 1miejsce

– UKS Orkan Zambrów – UKS Jedynka Nidzica 19:39

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS Jedynka Nidzica

2. UKS Orkan Zambrów

3. UKS Sokół Działdowo

4. UKS Nenufar 5 Ełk

5. UKS Basket 47 Białystok

6. MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II

7. MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I

8. UKS Sokół Działdowo r.2007

Nagrody i wyróżnienia indywidualne:

MVP – Najlepsza zawodniczka – Czarzasta Gabrysia (UKS Jedynka Nidzica)

Najlepszy rozgrywająca – Kotowska Nikola (UKS Orkan Zambrów)

Najlepszy obrończyni – Wółkiewicz Zuzanna (UKS Sokół Działdowo)

ALL Stars – Najlepsza piątka turnieju:

- Pszczółkowska Majka (UKS Jedynka Nidzica)

- Giszterowicz Amelia (UKS Orkan Zambrów)

- Lech Julia (UKS Sokół Działdowo)

- Osicka Wiktoria (UKS Nenufar 5 Ełk)

- Aleksiun Hanna (UKS Basket 47 Białystok)

Najlepsza zawodniczka w drużynie i wyróżnienie trenera:

UKS Jedynka Nidzica – Lawrenc Alicja i Dąbrowska Maja

UKS Orkan Zambrów – Walczuk Daria i Mierzejewska Maria

UKS Sokół Działdowo – Sowińska Sara i Kuc Kinga

UKS Nenufar 5 Ełk – Suchańska Edyta i Bakun Izabela

UKS Basket 47 Białystok – Lebiedzińska Hanna i Łotysz Natalia

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz II – Wilczyńska Julia – Modniewska Jagoda

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz I – Tubisz Zuzanna i Rogalska Zuzanna

UKS Sokół Działdowo r.2007 – Pudlak Iga i Rafalska Amelia

Najmłodsza zawodniczka – Borkowska Patrycja (UKS Sokół Działdowo)

Źródło Jerzy Kowalski facebook

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn