Pisz stolicą młodzieżowego basketu na Warmii i Mazurach – Dwie korony TSK Roś, powodzenia w strefie!

Fot. tsk ros pisz (ilustracja)

Zakończyły się rozgrywki ligi wojewódzkiej kadetów. Tytuł już wcześniej zapewnili sobie koszykarze TSK Roś Pisz, którzy zachowali fason do końca. W ostatnich meczach pokonali zarówno Polonię Pasłęk jak i Truso Elbląg.. Wicemistrzem została Trójeczka Olsztyn. Oba zespoły zagrają w strefie z trzecim i czwartym zespołem Pomorza. Brązowy medal na Warmii i Mazurach zdobył JBC Olsztyn.

W grupie młodzików do końca pozostały dwa mecze, ale tytuł zapewnił sobie podobnie jak w kadetach TSK Roś Pisz. O wicemistrzostwie zadecyduje ostatnie spotkanie ligi: UKS Nenufar 5 Ełk – JBC Olsztyn

Kadeci (U16)

TSK ROŚ Pisz - KS Polonia PASŁĘK 89:62 (22:10, 23:23, 22:14, 22:15)

TSK Roś Pisz: Turski Maksymilian 10, Wróblewski Piotr 5, Bessman Łukasz 23, Piotrowski Jakub 6, Wojtowicz Konrad 4, Milewski Maciej 15, Stypiński Robert 2, Tański Tymoteusz 9, Rutkowski Aleksander 15

KS Polonia Pasłęk: Liwski Gracjan 12, Kosiorek Wiktor 18, Rapacki Paweł 12, Bobrowicz Damian 8, Szymański Maciej 0, Wolicki Patryk 6, Cyrankiewicz Alan 0, Jakubschon Adam 0, Pawłyk Jakub 6

TSK Roś Pisz - MKS Truso Elbląg 106:56 (28:17, 28:13, 26:20, 24:6)

TSK Roś Pisz: Turski Maksymilian 4, Wróblewski Piotr 4, Tański Maksymilian 8, Bessman Łukasz 16, Piotrowski Jakub 10, Wojtowicz Konrad 4, Milewski Maciej 23, Stypiński Robert 4, Tański Tymoteusz 14, Rutkowski Aleksander 19

MKS Truso Elbląg: Panfil Mikołaj 0, Bedyński Wiktor 1m Karnowski Mikołaj 16, Malewicki Oskar 0, Korzeniewski Mateusz 9, Mądro Piotr 0, Stopa Hubert 8, Sobański Dawid 11, Wierzbicki Piotr 9, Odziemczyk Marcel 2, Karbowski Sebastian 0

SSP Orka Basketball Iława - UKS Trójeczka Olsztyn 33:102 (14:23, 6:20, 4:25, 9:34)

SSP Orka Basketball Iława: Maliszewski Patryk 18, Oleksów Jakub 0, Zastawny Szymon 0, Gonder Michał 1, Sawicki Mateusz 5, Szczypski Aleksander 4, Stypółkowski Jakub 2, Hermanowski Oskar 3, Zbysiński Bartosz 0

UKS trójeczka Olsztyn: Ogonowski Radosław 13, Dubel Michał 5, Wirchanowicz Maciej 4, Zapadka Hubert 15, Majchrowicz Kacper 9, Kocięcki Jakub 15, Grabowski Patryk 8, Dżus Igor 2, Soból Bartosz 6, Blum Jakub 3, Bachmura Adrian 17, Graczykowski Stanisław 5

Tabela

1 TSK ROŚ Pisz 24 12 1048 - 563

2 UKS TRÓJECZKA Olsztyn 22 12 975 - 530

3 Junior Basket Club Olsztyn 20 12 985 - 600

4 KS POLONIA PASŁĘK 17 12 756 - 814

5 MKS TRUSO ELBLĄG 17 12 688 - 860

6 SSP ORKA BASKETBALL IŁAWA 14 12 418 - 918

7 UKS OLIMP Kętrzyn 6 12 220 – 805

Klasyfikacja strzelców

1 Kosiorek Wiktor POLONIA Pasłęk (11) 22.545

2 Wojciechowski Paweł JBC Olsztyn (11) 21.455

3 Bessman Łukasz TSK ROŚ Pisz (11) 18.727

4 Liwski Gracjan POLONIA Pasłęk (11) 18.636

5 Majchrowicz Kacper TRÓJECZKA Olsztyn (11) 16.000

6 Zapadka Hubert TRÓJECZKA Olsztyn (9) 14.778

7 Tański Maksymilian TSK ROŚ Pisz (9) 14.667

8 Rutkowski Aleksander TSK ROŚ Pisz (10) 14.600

9 Milewski Maciej TSK ROŚ Pisz (11) 13.909

10 Stopa Hubert TRUSO Elbląg (11) 13.545

ros44

Młodzicy (U14)

Junior Basket Club Olsztyn - TSK ROŚ Pisz 74:80 (14:20, 17:20, 18:23, 25:17)

Junior Basket Club Olsztyn: Ciunel Jakub 0, Chmielewski Albert 0, Sendrowski Maciej 0, Konecko Kajetan 2, Szczepański Piotr 5, Wilga Igor 1, Madeksza Mikołaj 2, Szut Michał 20, Sulima Wiktor 0, Mycko Jakub 12, Fijałkowski Wojciech 27, Choromański Wiktor 5

TSK Roś Pisz: Wiśniewski Wiktor 8, Padiasek Aleksander 2, Grek Nikodem 4, Lebiedziński Julian 5, Kubasow Mikołaj 0, Kamiński Filip 3, Jabłoński Wiktor 1, Stypiński Robert 8, Kamiński Miłosz 0, Turski Maksymilian 37, Milewski Wojciech 10, Gołębiowski Jakub 2

UKS Nenufar 5 Ełk - UKS Trójeczka Olsztyn 101:17 (29:4, 23:5, 23:0, 26:8)

UKS Nenufar 5 Ełk: Sadok Kołos 23, Truchel Benjamin 6, Lisiewicz Sebastian 6, Mońko Bartosz 28 Jarząbek Eric 4, Murawski Kacper 9, Wilczewski Maksymilian 5, Gąsiorek Bartosz 2, Dyro Michał 10, Walendzewicz Daniel 5, Radel Marcin 3

UKS Trójeczka Olsztyn: Stańczyk Aleksander 0, Żarczyński Nikodem 0, Chwedorczuk Kamil 0, Ostaszewski Marcin 4, Langowski Jakub 6, Waśniewski Jakub 0, Władziński Szymon 0, Majchrowicz Szymon 2, Filak Krzysztof 4, Palczyński Mikołaj 1, Kowalczyk Jakub 0

Tabela

1 TSK ROŚ Pisz 11 6 417 - 314

2 UKS NENUFAR 5 Ełk 8 5 396 - 208

3 Junior Basket Club Olsztyn 6 4 288 - 215

4 UKS TRÓJECZKA Olsztyn 5 5 134 – 498

Mecze do rozegrania

UKS TRÓJECZKA Olsztyn - Junior Basket Club Olsztyn – 16.03

UKS NENUFAR 5 Ełk - Junior Basket Club Olsztyn - 23.03

Klasyfikacja strzelców

1 Turski Maksymilian TSK ROŚ Pisz (5) 22.600

2 Fijałkowski Wojciech JBC Olsztyn (4) 22.250

3 Sadok Kołos UKS NENUFAR 5 Ełk (5) 17.400

4 Mońko Bartosz UKS NENUFAR 5 Ełk (3) 17.000

5 Kowalczyk Jakub UKS TRÓJECZKA Olsztyn (4) 13.000

6 Milewski Wojciech TSK ROŚ Pisz (5) 12.600

7 Stypiński Robert TSK ROŚ Pisz (6) 12.500

8 Szut Michał JBC Olsztyn (4) 12.250

9 Szczepański Piotr JBC Olsztyn (4) 11.750

10 Mycko Jakub JBC Olsztyn (3) 11.333

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn