Halowe MP 3x3 U18 i U23 Szczytno 2019 – Cenny brąz kadry WMZKosz

Fot. wmzkosz

W miniony weekend (26/27 października) w Szczytnie odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3 w kategoriach wiekowych U18 i U23. W sumie wystartowało ponad 40 zespołów. Piękny sukces w grupie wiekowej U23 odnieśli koszykarze Kadry Warmińsko-Mazurskiego Związku Koszykówki w składzie; Marek Miałki, Hubert Szachniewicz, Jakub Stanisławajtys, Michał Mycko, którzy zdobyli brązowy medal.

W grupie szło im ciężko, ale zdołali z drugiego miejsca awansować do półfinału, w którym po zaciętej grze ulegli późniejszym mistrzom Polski – Politechnice Gdańskiej (w składzie był Mateusz Kulis – wychowanek Trójeczki Olsztyn) 6:9. W spotkaniu o brązowy medal stoczyli pasjonujący mecz z Łodzią, z która przegrali w eliminacjach. Rewanż się udał, a wygranej 21:20 towarzyszyły ogromne emocje. Pozostałe nasze zespoły nie odegrały poważniejszej roli.

Kategoria U23 M

Kadra WMZKosz (Marek Miałki, Hubert Szachniewicz, Jakub Stanisławajtys, Michał Mycko)

Grupa

Kadra WMZKosz - Łódzkie I 8:14

Kadra WMZKosz - Hydrotruck SkyTattoo 6:17

Kadra WMZKosz – Podkarpacie 3x3 10:9

Kadra WMZKosz – Sokoły Ostrów Maz. 17:12

Kolejność w grupie

1. Łódzkie I 4 4

2. Kadra WMZKosz 4 2

3. Podkarpacie 3x3 4 2

4. Sokoły Ostrów Maz. 4 1

5. Hydrotruck SkyTattoo 4 1

Półfinał

Kadra WMZKosz -Politechnika Gdańska I 6:9

o 3 miejsce

Kadra WMZKosz - Łódzkie I 21:20

Kolejność w turnieju

1. Politechnika Gdańska

2. AZS UJK Kielce

3. Kadra WMZKosz

4. Łódzkie I

5. HK Ziomki - Żak Żory

6. Podkarpacie 3x3

7. Hydrotruck SkyTattoo

8. Sokoły Ostrów Maz.

ty6

Kategoria U23 K

Warmia-Mazury 2 (Roksana Uszczewska, Anna Łazarska, Lidia Krzyżewska, Magdalena Karwowska)

Grupa C

Warmia-Mazury 2 – Łodzkie I 1:21

Warmia-Mazury 2 – GTK Arka Gdynia 10:15

Kolejność w grupie

1. Łódzkie 1

2. GTK Arka Gdynia

3. Warmia-Mazury 2

Play off

Warmia-Mazury 2 – Enea AZS Poznań I 3:15

Warmia-Mazury 1 (Weronika Jastrzębska. Agnieszka Gromadzińska, Ewelina Kitkowska, Izabela Birkos)

Grupa D

Warmia-Mazury 1 - PG II 3:10

Warmia-Mazury 1 -UKS 4 Ursus 14:8

Kolejność w grupie

1. Politechnika Gdańska II

2. Warmia-Mazury 1

3. UKS 4 Ursus

Ćwierćfinał

Warmia-Mazury 1 - PGI 1:19

o miejsce 7

Warmia-Mazury 1 – MPKK Sokołów SA 9:8

Kolejność w turnieju

1. SKK Polonia Warszawa

2. Enea AZS Poznań II

3. Politechnika Gdańska I

4. Politechnika Gdańska II

5. Łódzkie 1

6. Enea AZS Poznań I

7. Warmia-Mazury 1

8. Łódzkie 2

9. GTK Arka Gdynia

10. MPKK Sokołów SA

11. UKS 4 Ursus

12. Warmia-Mazury 2

73174658 2608607372555931 4762166189122125824 n

Kategoria U18K

Nidzica (Kinga Kozicka, Kinga Jastrzębowska, Kinga Kotyla, Wiktoria Kosowska)

Grupa

Nidzica – Mazowsze 2:20

Nidzica – Łodzkie 5:16

Nidzica – MKPP Sokołów S.A. II 1:10

Nidzica – GTS Rotmanka 7:9

Kolejność w grupie

1. Mazowsze

2. Łódzkie

3. MPKK Sokołów S.A. II

4. GTS Rotmanka

5. Nidzica

Kolejność w turnieju

1. MPKK Sokołów S.A. I

2. Mazowsze

3. Łódzkie

4. Politechnika Gdańska

5. MPKK Sokołów S.A. II

6. MMKS Katarzynki

7. GTS Rotmanka

8. Kwartet Koszykarski

9. Zachodniopomorskie

10. Nidzica

72997934 2608607482555920 6348138259658309632 n

Kategoria U18M

UKS Salos Ełk (Bartosz Strażewicz, Adam walak, Bartosz Januszewski, Michał Kwiatkowski)

Grupa

UKS Salos Ełk - JOMA Gang 9:17

UKS Salos Ełk – MKS Ochota I 5:8

UKS Salos Ełk - Metylosulfanylometan 10:13

Kolejność w grupie

1. JOMA Gang

2. MKS Ochota I

3. Metylosulfanylometan

4. UKS Salos Ełk

Kolejność w turnieju

1. JOMA Gang

2. PG Szkoła Gortata

3. HK Ziomki - Żak Żory

4. MKS Ochota I

5. Metylosulfanylometan

6. Łódzkie

7. MKS Ochota II

8. UKS Salos Ełk

9. Snickersi

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn