OOM chłopców Dywizja B Radom 2019 – Zespół Warmii i Mazur na 9 miejscu

W Radomiu w dniach 15/17 listopada odbywała się turniej Dywizji B Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce chłopców (2006). Do rywalizacji przystąpiło 10 zespołów, z których tylko dwa awansowały do Dywizji A. Reprezentacja  Warmińsko-Mazurskiego przegrała w grupie z : Opolskim 69:73,  Lubuskim 62:86, Łódzkim 65:79 i Podlaskim 55:86. W niedzielę w meczu  o 9 miejsce pokonała Świętkorzyskie 90:45

Piątek (15 listopada)

Warmińsko-Mazurskie – Opolskie 69:73 (13:16, 22:16, 20:23, 14:18)

Warmińsko-Mazurskie: Dyro Michał-0,Lisewicz Sebastian-0, Milewski Wojciech-22, Gołębiewski Jakub-0 Padiasek Aleksander-0, Celak Krzysztof-9, Ościłowski Filip-8, Jakimowicz Kajetan-3, Paweł Cholewa-17, Jakub Mycko-4, Daniel Walendzewicz-3, Borys Jakubschon -3

Bardzo zacięte spotkanie. Na dystansie żadna ze stron nie uzyskała znaczącej przewagi. Czwarta kwartę zespoły rozpoczęły przy stanie 55:55. Rywale od razu rzucili „trójkę” ale wkrótce nów był remis 60:60. W kluczowym momencie zabrakło nam zimnej krwi Opolskie odskoczyło na osiem oczek (71:63) i mimo ambitnej pogoni nie udało się zniwelować strat. Szkoda. Brawa za mbicje i niezłą w sumie grę.

Łódzkie - Podlaskie 86:62 (26:10, 27:13, 18:22, 15:17)

Lubuskie – Warmińsko-Mazurskie 102:64 (37:10, 23:18, 18:15, 24:21)

Warmińsko-Mazurskie: Dyro Michał-6, Lisewicz Sebastian-0, Milewski Wojciech-11, Gołębiewski Jakub-0, Padiasek Aleksander-0, Celak Krzysztof-13, Ościłowski Filip-6, Jakimowicz Kajetan-3, Cholewa Pawelł-2, Mycko Jakub-18, Walendzewicz Daniel-5, Jakubschon Borys-0

Pierwsza kwarta przesądziła o wszystkim. Gospodarze uzyskali olbrzymia przewagę i było po emocjach. Później gra wyrównała się, ale zespół z Warmii i Mazur był daleko i nie miał szans z dużo mocniejszymi przeciwnikami.

Opolskie - Łódzkie 59:77 (16:19, 14:17, 10:12, 19:29)

Lubuskie - Podlaskie 66:72 (20:14, 10:16, 16:24, 20:18)

Sobota (16 listopada)

Warmińsko – Mazurskie – Łódzkie 65:79 (24:23, 14:17, 16:19, 11:20)

Warmińsko-Mazurskie: Dyro Michał-6, Lisewicz Sebastian-5, Milewski Wojciech-5, Gołębiewski Jakub-0, Padiasek-0 Aleksander, Celak Krzysztof-5, Ościłowski Filip-13, Jakimowicz Kajetan-7, Cholewa Paweł-7, Mycko Jakub-11, Walendzewicz Daniel-2, Jakubschon Borys-4

Dory mecz Warmii i Mazur z wymagającym przeciwnikiem. Pomyślnie rozpoczęliśmy to spotkanie prowadząc w pierwszej kwarcie 15:9 i 20:12. Po chwilowym kryzysie (20:23), zakończyliśmy tę cześć zwycięstwem 24:23. Druga odsłona to zacięta walka punkt za punkt. W 15 min. prowadziliśmy po raz ostatni 32:30. Jeszcze w trzeciej kwarcie był remis 54:54, a na początku czwarte przegrywaliśmy tylko 58:59. W końcówce rywale odskoczyli i nie potrafiliśmy już skutecznie odpowiedzieć.

Podlaskie – Opolskie 73:66 (16:22, 15:18, 25:20 17:6)

Łódzkie - Lubuskie 71:83 (21:22, 19:17, 15:22, 16:22)

Podlaskie – Warmińsko-Mazurskie 86:55 (22:20, 22:11, 16:11, 26:13)

Warmińsko-Mazurskie: Dyro Michał-5, Lisewicz Sebastian-0, Milewski Wojciech-10, Gołębiewski Jakub-0, Padiasek, Aleksander-0, Celak Krzysztof-5, Ościłowski Filip-14, Jakimowicz Kajetan-2, Cholewa Paweł-1, Mycko Jakub-8, Walendzewicz Daniel-2, Jakubschon Borys-4

Olsztynianie przegrali również ostatni mecz grupowy z Podlasiem, które w tym turnieju prezentuje się bardzo dobrze. Po wyrównanej pierwszej kwarcie później warunki dyktowali rywale i wygrali wysoko. Reprezentacja Warmii i Mazur zagra w niedzielę o 10 miejsce w turnieju.

Opolskie - Lubuskie 72:92 (20:25, 14:23, 16:18, 22:28)

o 9 miejsce

Warmińsko-Mazurskie – Świętokrzyskie 90:45 (17:8, 29:12, 21:11, 23:14)

Miły akcent na zakończenie i wysokie zwycięstwo nad Świętkokrzyskim. Trudno cieszyć się z 9 miejsca, ale też przyznać, że reprezentacja Warmii i Mazur walczyła w każdym spotkaniu i wyniki były w miarę przyzwoite. Kilka lat temu wyglądało to gorzej.