W ligach pomorskich – Dziewczęta Truso (U13) nie zwalniają, cenne wygrane KKS (U18) i Trójeczki (U18)

Fot. mts basket kwidzyn facebook

Miniony weekend (8/9 lutego) był pomyślny dla zespołów warmińsko-mazurskich występujących w lidze pomorskiej. Świetna passę podtrzymują młodziczki młodsze (U13) Truso Elbląg, które odniosły dziewiąte zwycięstwo w dziesiątym meczu pokonując na wyjeździe Bryzę Puszcz Gdański 87:28. Wygrały także juniorki KKS i to bardzo ważne spotkanie wyjazdowe z GTS Karol Rotmanka 84:70. To w zasadzie zapewniło olsztyniankom miejsce w czołowej czwórce.

W meczu outsiderów juniorzy Trójeczki Olsztyn wygrali  dodatkowym czasie w Kwidzynie z MTS 84:72. Nie powiodło się kadetom, którzy ponieśli wysoka porażkę u siebie z Treflem Sopot 51:98. Koszykarki Dwójki Nidzica (U16) nie sprostały GTK Arka Gdynia 42:70. a kadetki młodsze Truso przegrały w Pruszczu Gdańskim 56:105. W sumie bilans 3 do 3. Przy naszym potencjale zupełnie dobrze.

Juniorzy U18

MTS Basket Kwidzyn – UKS Trójeczka Olsztyn 74:82 (5:15, 24:13, 18:22, 21:18, d: 6:14)

UKS Trójeczka Olsztyn: Radosław Ogonowski 17, Marcel Jakacki 0, Maciej Wirchanowicz 20 Igor Dżus 3, Jakub Kocięcki 13, Oliwier Kozłowski 8, Adrian Bachmura 6, Kacper Majchrowicz 15, Jakub Stypółkowski 0

Tabela

1 SMS PZKosz Władysławowo 24 13 1259 - 740

2 Asseco Arka Gdynia 19 10 1030 - 555

3 Energa MG13 Politechnika Gdańska 18 10 823 - 623

4 Decka Pelplin 18 13 873 - 1053

5 Trefl Sopot 17 10 929 - 767

6 ENERGA MJMS Słupsk 16 11 639 - 751

7 Sharks Gdynia 14 12 712 - 1108

8 Trójeczka Olsztyn 13 12 606 - 870

9 MTS Basket Kwidzyn 12 11 693 - 1097

Kadeci (U16)

UKS Trójeczka Olsztyn – Trefl Sopot 51:98 (6:30, 12:23, 19:15, 14:30)

Piotr Szczepański 6, Oliwier Kozłowski 10, Marcin Ostaszewski 0, Jakub Ciunel 2, Michał Świeczkowski 0, Kacper Majchrowicz 17, Mikołaj Madeksza 0, Igor Sobczak 0, Jakub Mycko 2 Wojciech Fijałkowski 14

Tabela

1 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 19 10 828 - 556

2 Gdyńska Akademia Koszykówki I 17 9 761 - 474

3 Trefl Sopot 16 9 825 - 518

4 ENERGA LAMINOPOL 14 9 687 - 640

5 DKS NEPTUN 12 9 678 - 798

6 Trójeczka Olsztyn 12 10 608 - 742

7 MTS Basket Kwidzyn 11 9 612 - 777

8 Sharks Gdynia 9 9 410 - 904

Juniorki (U18)

GTS Karol Rotmanka – KKS Olsztyn 70:84 (21:24, 13:28, 10:18, 26:14)

KKS Olsztyn: Gabriela Olechnowicz 0, Martyna Przeradzka 11, Roksana Uszczewska 0 Magdalena Karwowska 8, Zuzanna Bałdyga 6, Ewelina Kitkowska 11, Inga Malinowska 0, Marta Sztąberska 17, Agnieszka Gromadzińska 18,Izabela Birkos 13

Tabela

1 Bat Kaszuby 14 7 591 - 350

2 Energa MG13 Politechnika Gdańska 11 6 439 - 332

3 KKS Olsztyn 10 7 452 - 490

4 GTS Karol Rotmanka 10 7 430 - 476

5 Lwice 8 7 438 - 564

6 GTK Arka Gdynia 7 6 350 - 488

Kadetki (U16)

UKS Dwójka Nidzica – GTK Arka Gdynia 42:70 (8:20, 7:13, 22:25, 5:12)

UKS Dwójka Nidzica: Kinga Pilarczyk 3,Zofia Dąbrowska 12, Kinga Jastrzębowska 7, Łucja Wiśniewska 0, Julia Kosmala 0, Zuzanna Kwestarz 2, Natalia Kopczyńska 3, Michalina Hinz 3 Nadia Pianka 2, Joanna Szeklicka 10

Tabela

1 Bat Kaszuby 14 7 696 - 332

2 Szkoła Gortata Politechnika Gdańska 14 8 628 - 530

3 GTK Arka Gdynia 13 8 483 - 460

4 Lwice 10 8 470 - 581

5 GTS Szkoła Gortata Straszyn 9 7 388 - 509

6 UKS Dwójka Nidzica 8 8 397 - 650

Kadetki młodsze (U15)

GTS Pruszcz Gdański – Truso Elbląg 105:56 (25:14, 25:17, 28:19, 27:6)

Truso Elbląg: Karolina Ziółkowska 2, Karina Czurak 0, Katarzyna Mital 34, Natalia Stańczyk 0, Kinga Maj 18 Wiktoria Nowicka 0, Julia Zalewska 0, Maria Hassa 0, Antonina Martuszewska 0, Aleksandra Mikłosz 2, Aniela Mieczkowska 0, Zofia Braczkowska 0

Tabela

1 Lwice 12 6 448 - 319

2 UKS7 Sopot 12 7 464 - 412

3 GTS Pruszcz Gdański 10 7 490 - 464

4 Bat Kartuzy 9 6 393 - 351

5 UKS Kielno 8 6 335 - 365

6 Truso Elbląg 6 6 345 - 564

Młodziczki młodsze (U13)

SNRRPK Bryza Pruszcz Gdański - Truso Elbląg 28:87 (9:14, 6:21, 2:23, 11:29)

Truso Elbląg: Pola Wyżkiewicz 2, Victoria Rocka 29, Aleksandra Gocek 2, Kinga Borkowska 3 Kornelia Kobus 0, Anna Zyzek 7, Rozalia Sznajder 12, Maria Pacholec 0, Maja Ćwiklińska 8 Weronika Michalak 10, Natalia Demczuk 2, Andżelika Huber 12

Tabela

1 Truso Elbląg 19 10 669 - 406

2 UKS Basket Ósemka Wejherowo 17 10 722 - 467

3 UKS Kielno 16 9 546 - 335

4 Bat Kartuzy 16 10 549 - 436

5 Bryza Kolbudy 15 10 559 - 585

6 GTK Arka Gdynia 14 10 572 - 495

7 Bryza Pruszcz Gd 11 10 347 - 680

8 Lwice 9 9 194 - 754

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn