Play off: KKS bezradny w Gdańsku – Druga kwarta koszmar

Fot. olsztyn.sport.pl (ilustracja)

W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym play off I ligi koszykarek KKS Olsztyn przegrał na wyjeździe z mistrzem fazy zasadniczej AZS Uniwersytet Gdański 40:83 (7:11, 2:35, 13:17, 18:20). W tej fazie rozgrywek liczą się zwycięstwa nie jego rozmiary. W sobotę (25 marca) dojdzie w Olsztynie do rewanżu. Każdy mecz jest inny, a przypomnijmy , że KKS wygrał już w tym sezonie z akademiczkami.

AZS Uniwersytet Gdański – KKS Olsztyn 83:40 (11:7, 35:2, 17:13, 20:18)

KKS Olsztyn: Justyna Michalak-0, Joanna Markiewicz-13, Natalia Żukowska-0, Wiktoria Bałdyga-2, Ksenia Zajączkowska-14, Dagmara Czaplińska-0, Kamila Żukowska-0, Aneta Burandt-8, Justyna Różańska-0, Aleksandsra Olęcka-0, Jolanta Wichłacz-3.

Mecz rozstrzygnął się w drugiej kwarcie, którą olsztynianki przegrały w niezrozumiałych dla przeciętnego kibica rozmiarach 2:35. To może zdarzyć się na parkietach szkolnych, lub rozgrywkach najmłodszych grup wiekowych, ale nie w poważnej lidze. Oczywiście po przerwie, chodziło o to by ten mecz dokończyć, bo już nie można było nic zrobić. Faktem jest, że rozmiary zwycięstwa akademiczek nie mają tu znaczenia, ale trzeba przyznać, wydarzenia z tej kwarty wywarły wrażenie. W najbliższą sobotę mamy rewanż w Olsztynie i w myśl zasady, że każdy mecz jest inny trzeba walczyć o zwycięstwo. Tym bardziej, że już raz się udało.

Wyróżnienia, a więc trochę optymizmu.

Tradycyjnie po zakończeniu fazy zasadniczej I ligi przyznawane są wyróżnienia indywidualne. Do pierwsze piątki (all stars) rozgrywek zakwalifikowała się w plebiscycie trenerów Joanna Markiewicz. Wśród kandydatek była też Ksenia Zajączkowska. Trenerem rozgrywek został szkoleniowiec AZS UG Włodzimierz Augustynowicz. Głos otrzymał też Tomasz Sztąberski

MVP:

Paulina Kuras (AZS UG Gdańsk)

Piątka fazy zasadniczej

Paulina Kuras (AZS Uniwersytet Gdański), Anna Makurat (SMS PZKosz Łomianki), Joanna Markiewicz (KKS Olsztyn), Jowita Ossowska (AZS Uniwersytet Warszawski), Jastina Kosalewicz (AZS Uniwersytet Gdański

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn