Turniej „Przedwiośnie – 2017” – Trójka Działdowo złoto na obu frontach

Fot.Jerzy Kowalski

W weekend (7/9 kwietnia) w Działdowie w sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 3 na ul. Lenartowicza odbył się kolejny już XXX Ogólnopolski Jubileuszowy Turniej w Mini Koszykówce dziewcząt i chłopców (rocznik 2004) „PRZEDWIOŚNIE – 2017”. Impreza zakończyła się pełnym sukcesem gospodarzy (UKS Trójka Działdowo). Złoto wywalczyły zarówno dziewczęta jak i chłopcy.

W turnieju wystąpiło po 6 zespołów dziewcząt (UKS Błękitni Delfin Bydgoszcz, UKS Jedynka Nidzica, UKS Jar Elbląg, UKS Basket 47 Białystok, SKS 12 Warszawa oraz gospodynie UKS Trójka Działdowo) i chłopców (UKS Basket 47 Białystok, UKS Dziewiątka Łomża, MTS Basket Kwidzyn, Junior Basketball Club Olsztyn, KS Polonia, Pasłęk i UKS Trójka), grając mecze każdy z każdym.

Turniej dziewcząt wygrały gospodynie podopieczne Iwony Małgorzaciak-Niedzielskiej UKS Trójka Działdowo. Na drugim miejscu uplasował się zespół UKS Basket 47 Białystok, a na trzecim UKS Jar Elbląg. W turnieju chłopców wygrali podopieczni Pawła Szczurewskiego przed UKS Dziewiątka Łomża, a trzecie UKS „Basket 47” Białystok. O trzech miejscach od pierwszego do trzeciego musiała zadecydować dodatkowa tabelka miedzy zainteresowanymi zespołami. W niej najlepsi okazali się gospodarze. Dla dwóch zespołów dziewcząt UKS Trójka Działdowo i chłopców UKS Dziewiątka Łomża turniej był przetarciem przed ogólnopolskim finałem Energa Basket Cup, który odbędzie się w Ergo Arenie na początku czerwca.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, wyróżnione osoby otrzymały statuetki, a każdy uczestnik turnieju otrzymał okolicznościowe koszulki z nadrukiem loga turnieju i mini piłki.

Z okazji XXX jubileuszowego turnieju zostali wyróżnieni statuetkami weterani tych turniejów: Edward Radomski, Leszek Gołębiewski, Marek Wójcicki, Piotr Piwowarski, Andrzej Tessar, Paweł Szczurewski, Wiesław Cierkowski, Iwona Małgorzaciak-Niedzielska, Jerzy Kowalski i Adam Witkowski.

Puchary, medale, statuetki i nagrody wręczali dyrektorki szkoły Joanna Karaszewska i Lucyna Marcinkowska oraz byli dyrektorzy Edward Radomski i Leszek Gołębiewski.

Jerzy Kowalski

Wyniki turnieju dziewcząt – rocznik 2004

UKS Jedynka Nidzica - UKS Trójka Działdowo 14 : 56

UKS Basket 47 Białystok - Uks Jar Elbląg 63 : 22

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz - Sks 12 Warszawa 9 : 39

UKS Trójka Działdowo - UKS Jar Elbląg 44 : 19

UKS Basket 47 Białystok - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 69 : 16

UKS Jedynka Nidzica - SKS 12 Warszawa 22 : 52

UKS Basket 47 Białystok - UKS Jedynka Nidzica 59 : 14

SKS 12 Warszawa - UKS Trójka Działdowo 30 : 36

UKS Jar Elbląg - UKS Jedynka Nidzica 42 : 19

UKS Trójka Działdowo - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 47 : 18

UKS Basket 47 Białystok - SKS 12 Warszawa 51 : 24

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz - UKS Jar Elbląg 40 : 50

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz - UKS Jedynka Nidzica 33 : 26

SKS 12 Warszawa - UKS Jar Elbląg 43 : 49

UKS Basket 47 Białystok - UKS Trójka Działdowo 43 : 45

Tabela

1. UKS Trójka Działdowo 5 10 228 : 124

2. UKS Basket 47 Białystok 5 9 285 : 121

3. UKS Jar Elbląg 5 8 182 : 209

4. SKS 12 Warszawa 5 7 188 : 167

5. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 5 6 116 : 231

6. UKS Jedynka Nidzica 5 5 95 : 242

Fot. Karol Wrombel/dzialdowo.wm

MVP turnieju - najlepsza zawodniczka

SOWIŃSKA Wiktoria - UKS Trójka Działdowo

Najlepsza rozgrywająca turnieju

NIEŚCIÓR Weronika - UKS Basket 47 Białystok

Najlepsza obrończyni turnieju

GRUZ Natalia - UKS Jar Elbląg

ALL STARS – Najlepsza piątka

KOWALCZUK Nikola - UKS Trójka Działdowo

OLSZEWSKA Oliwia - UKS Basket 47 Białystok

MURAWSKA Nikola - UKS Jar Elbląg

CHISMAN Wiktoria - SKS 12 Warszawa

LEWICKA Jessica - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

ALL STARS – Druga piątka

JAWORSKA Amelia - UKS Trójka Działdowo

MOLSKA Amelia - UKS Basket 47 Białystok

WYŻKIEWICZ Oliwia - UKS Jar Elbląg

LEWNAU Olga - SKS 12 Warszawa

MARKS Patrycja - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

Najlepsze zawodniczki w zespołach

MALIKOWSKA Zuzanna - UKS Trójka Działdowo

ADAMCZUK Justyna - UKS Basket 47 Białystok

SZWARC Adrianna - UKS Jar Elbląg

SWIŁŁO Katarzyna - SKS 12 Warszawa

MILAS Julia - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

BRZOZOWSKA Maja - UKS Jedynka Nidzica

Wyróżnienie trenera

DEMBSKA Alicja - UKS Trójka Działdowo

STREMKOWSKA Karolina - UKS Basket 47 Białystok

GILGENAST Julia - UKS Jar Elbląg

BREWCZUK Natalia - SKS 12 Warszawa

NEUMANN Weronika - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

PIANKA Nadia - UKS Jedynka Nidzica

Najmłodsza zawodniczka turnieju

ZALEWSKA Nadia - UKS Jedynka Nidzica

z4344006

Skład UKS Trójka Działdowo:

Busk Wiktoria, Brzoska Aleksandra, Dembska Alicja, Haspel Luiza, Jaworska Amelia, Kolasa Nikola, Kowalczuk Nikola, Kwasiborska Oliwia, Madej Zuzanna, Malikowska Zuzanna, Rolka Weronika, Rolka Wiktoria, Sowińska Wiktoria, Synakowska Paulina, Szeklicka Joanna, Szymańska Aleksandra, Szymańska Weronika, Ziętara Katarzyna – Trener: Małgorzaciak-Niedzielska Iwona.

Wyniki turnieju chłopców – rocznik 2004

UKS Trójka Działdowo - KS Polonia Pasłęk 69 : 46

Junior Basketball Club Olsztyn - UKS Dziewiątka Łomża 15 : 73

MTS Basket Kwidzyn - UKS Basket 47 Białystok 38 : 47

Junior Basketball Club Olsztyn - UKS Trójka Działdowo 17 : 77

KS Polonia Pasłęk - UKS Basket 47 Białystok 55 : 56 (OT)

UKS Dziewiątka Łomża - MTS Basket Kwidzyn 61 : 40

UKS Dziewiątka Łomża - KS Polonia Pasłęk 42 : 35

UKS Basket 47 Białystok - UKS Trójka Działdowo 37 : 56

JUNIOR Basketball Club Olsztyn - KS Polonia Pasłęk 22 : 50

UKS Trójka Działdowo - MTS Basket Kwidzyn 57 : 36

UKS Basket 47 Białystok - UKS Dziewiątka Łomża 43 : 37

MTS Basket Kwidzyn - JUNIOR Basketball Club Olsztyn 47 : 18

UKS Basket 47 Białystok - Junior Basketball Club Olsztyn 43 : 13

MTS Basket Kwidzyn - KS Polonia Pasłęk 45 : 54

UKS Trójka Działdowo - UKS Dziewiątka Łomża 49 : 56

Tabela

1. UKS Trójka Działdowo 5 9 308 : 192

2. UKS Dziewiątka Łomża 5 9 269 : 182

3. UKS Basket 47 Białystok 5 9 226 : 199

4. KS Polonia Pasłęk 5 7 240 : 234

5. MTS Basket Kwidzyn 5 6 206 : 237

6. Junior Basketball Club Olsztyn 5 5 85 : 290

MVP turnieju - najlepszy zawodnik

PROKOPOWICZ Szymon - UKS Trójka Działdowo

Najlepszy rozgrywający turnieju

PIASECKI Maciej - UKS Dziewiątka Łomża

Najlepszy obrońca turnieju

CHRZANOWSKI Szymon - UKS Basket 47 Białystok

ALL STARS – Najlepsza piątka

JACKOWSKI Kacper - UKS Trójka Działdowo

BOĆ Damian - UKS Dziewiątka Łomża

MITKIEWICZ Hubert - UKS Basket 47 Białystok

KOSIOREK Wiktor - KS Polonia Pasłęk

DUBIENIECKI Michał - MTS Basket Kwidzyn

ALL STARS – Druga piątka

KASZUBA Cyprian - UKS Trójka Działdowo

ZALEWSKI Alan - UKS Dziewiątka Łomża

CZERPAK Bartosz - UKS Basket 47 Białystok

PAWŁYK Jakub - KS Polonia Pasłęk

OSTRZYŻEK Oliwier - MTS Basket Kwidzyn

Najlepsi zawodnicy w zespołach

MACKIEWICZ Oskar - UKS Trójka Działdowo

STASZEWSKI Kamil - UKS Dziewiątka Łomża

JASIŃSKI Szymon - UKS Basket 47 Białystok

LIWSKI Gracjan - KS Polonia Pasłęk

ŚPIEĆ Bartosz - MTS Basket Kwidzyn

MOJSKI Jonasz - Junior Basketball Club Olsztyn

Wyróżnienie trenera

KOWALSKI Jakub - UKS Trójka Działdowo

SZABLANOWSKI Adam - UKS Dziewiątka Łomża

ZDANOWICZ Antoni - UKS Basket 47 Białystok

BOBROWICZ Damian - KS Polonia Pasłęk

HERMASZEWSKI Jędrzej - MTS Basket Kwidzyn

SZUT Michał - Junior Basketball Club Olsztyn

Najmłodszy zawodnik turnieju

KONECKO Kajetan - Junior Basketball Club Olsztyn

z4344007

Skład UKS Trójka Działdowo:

Ezman Dominik, Hasiak Dorian, Jackowski Kacper, Jędraszek Krystian, Kaszuba Cyprian, Kopyciński Jakub, Kowalski Jakub, Leman Adrian, Mackiewicz Oskar, Popielarczyk Fabian, Popowicz Dominik, Prokopowicz Hubert, Prokopowicz Szymon, Różański Marcel, Śliwiński Emil, Wasilewski Tobiasz – Trener: Szczurewski Paweł.

Sekretarz Turnieju KOWALSKI JERZY

Organizator Turnieju SZCZUREWSKI PAWEŁ, CIERKOWSKI WIESŁAW

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn