Ćwierćfinał MP młodzików Warszawa 2017 – Junior Basket Club trzeci, sroga nauczka na do widzenia

Got. jbc facebook

Młodzicy Junior Basket Club Olsztyn zakończyli w niedziele (14 maja) rywalizację o mistrzostwo Polski.  W  turnieju ćwierćfinalowego w Warszawie olsztynianie przegrali z MKK Basket Gorzów Wielkopolski 27:46, w sobotę pokonali AZS PWSZ Skierniewice 65:60. To pierwsze zwycięstwo olsztynian w MP. W niedzielę wysoko przegrali z Ochota W-wa 34:111 i zajęli 3 miejsce. To nie dało awansu, ale jak na debiut nie było tak źle.

Terminarz

Piatek 12 maja

MKS Ochota Warszawa - AZS PWSZ Skierniewice 94:33 (26:7, 21:6, 19:10, 28:10)

MKK Basket Gorzów Wielkopolski - Junior Basket Club Olsztyn 46:27 (15:14, 10:2, 11:11, 10:0)

Junior Basket Club Olsztyn: Maksymilian Tański-2,Bartosz Mróz-2,, Kacper Mirowski-2, Szymon Prokopowicz-2, Oliwier Kozłowski-0, Radosław Ogonowski-6, Jonasz Mojski-0, Hubert Zapadka-5, Miłosz Okulicz-0, Paweł Wojciechowski-4, Błażej Bzdyra-1, Tymoteusz Tański-3

W rozgrywkach młodzików regulamin jest specyficzny, W każdej z pierwszych trzech kwart musi wziąć udział co najmniej 10 zawodników, przy czym zawodnicy, którzy wzięli udział w grze w pierwszych pięciu minutach każdej z trzech pierwszych kwart, nie mogą wziąć udziału w grze w drugich pięciu minutach każdej z trzech pierwszych kwart. To wyjątek z regulaminu, który preferuje przede wszystkim zespoły mające wyrównane składy.

Olsztynianie przegrali dość wyraźnie. W pierwszej części sytuacja się zmieniała. Najpierw prowadzili gorzowianie 8:0, potem olsztynianie 9:8.W drugiej kwarcie MKK Basket odskoczył na 10 punktów i zarysowała się dominacja tego zespołu. W ostatniej odsłonie olsztynianie nie zdobyli punktu.

Sobota 13 maja

AZS PWSZ Skierniewice - Junior Basket Club Olsztyn 60:65 (14:16, 12:16, 13:13, 21:20)

Junior Basket Club Olsztyn: Maksymilian Tański-4 ,Bartosz Mróz-2, Kacper Mirowski-7, Szymon Prokopowicz-8, Oliwier Kozłowski-6, Radosław Ogonowski-4, Jonasz Mojski-0, Hubert Zapadka-13, Miłosz Okulicz-0, Paweł Wojciechowski-13, Błażej Bzdyra-2, Tymoteusz Tański-6

Olsztynianie odnieśli pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski. To ważny moment w krótkiej historii klubu. Zagrali z dużą determinacją do tego równo i skutecznie. Nie mieli dłuższych chwil słabości, a prawie przez całe spotkanie prowadzili. Grali pod dużą presja, bowiem przeciwnicy z determinacją walczyli by zniwelować różnicę, ale olsztynianie trzymali się znakomicie. Pierwszoplanowymi postaciami byli: Paweł Wojciechowski i Hubert Zapadla, ale wygrał cały zespół, w którym nie było słabych punktów

MKS Ochota Warszawa - MKK Basket Gorzów Wielkopolski 91:46 (27:6, 20:10, 29:14, 15:16)

Niedziela 14 maja

MKK Basket Gorzów Wielkopolski - AZS PWSZ Skierniewice 47:27 (12:4, 14:4, 12:5, 8:14)

Junior Basket Club Olsztyn - MKS Ochota Warszawa 34:111 (6:37, 7:22, 15:28, 6:24)

Na zakończenie olsztynianie otrzymali surową lekcje od gospodarzy. To na razie zupełnie inna półka, choć rozmiary porażki na pewno są frustrujące. W sumie jednak JBC wypadł w turnieju nieźle. Wygrał jedno spotkanie, z Gorzowem też powalczył. Pierwsze lody przełamane. Trzeba próbować dalej.

1 MKS Ochota Warszawa 6 3 296 - 113

2 MKK Basket Gorzów Wielkopolski 5 3 139 - 145

3 Junior Basket Club Olsztyn 4 3 126 - 217

4 AZS PWSZ Skierniewice 3 3 120 - 206