IX Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki Sokół Cup Działdowo 2017 – Białoruska lekcja, a my z trzema medalami

Fot. Jerzy Kowalski facebook

W niedzielę (4 czerwca) zakończył się w Działdowie IX Międzynarodowy Turniej Minikoszykówki dziewcząt (rocznik 2005 i 2006) oraz chłopców (2006) SOKÓŁ CUP 2017. W rywalizacji uczestniczyły 24 zespoły z kraju także mali Białorusini z Grodna, którzy zresztą zaprezentowali znakomity poziom i wygrali dwie kategorie. Drużyny z Warmii i Mazur trzykrotnie stawały na podium.

Dwa medale zdobył UKS Sokół Działdowo: srebrny dziewczęta (2006) i brązowy chłopcy. Również brązowy krążek wywalczyły koszykarki UKS Trójka Ełk (2005). Jak zwykle turniej był dużym przedsięwzięciem, ale organizatorzy wywiązali się ze swej roli znakomicie. Goście czuli się jak w domu, a wyjechali z Działdowa pełni sportowych wrażeń i z wieloma nagrodami, bo jak zwykle w tego typu imprezach nagradza się również indywidualności turnieju. Trenerzy cieszyli się, że w ciągu trzech dni ich podopieczni mogli rozegrać tyle spotkań i to z przeciwnikami o zróżnicowanym poziomie i stylu gry. Sokół Cup dawna wpisał się w kalendarz młodzieżowego basketu i jest jedną z najbardziej cenionych imprez.

Wyniki

Dziewczęta 2005

Grupa A

Błękitny Delfin Bydgoszcz – Nenufar 5 Ełk 26:45

Błękitny Delfin Bydgoszcz – UKS 4 Łomża 31:51

Nenufar 5 Ełk – Sokół Działdowo 26:39

Sokół Działdowo – UKS 4 Łomża 25:31

UKS 4 Łomża – Nenufar 5 Ełk 34:26

Sokół Działdowo – Błękitny Delfin Bydgoszcz 38:22

Tabela

1 UKS 4 Łomża 3 6

2 Sokół Działdowo 3 5

3 Nenufar 5 Ełk 3 4

4 Błękitny Delfin Bydgoszcz 3 3

Grupa B

Basket 47 Białystok – Trójka Ełk 34:27

Kasprowicz Inowrocław – Basket 47 Białystok16:53

Kasprowicz Inowrocław – Jar Elbląg 28:17

Trójka Ełk – Jar Elbląg 45:13

Trójka Ełk – Kasprowicz Inowrocław 39:12

Jar Elblag – Basket 47 Białystok 16:43

Tabela

1 Basket 47 Białystok

2 Trójka Ełk

3 Kasprowicz Inowrocław

4 Jar Elblag

Półfinały

Strefa 5/8

A4 – B3 – Błękitny Delfin Bydgoszcz -Kasprowicz Inowrocław 34:21

A3 – B4 – Nenufar 5 Ełk – Jar Elbląg 54:6

Strefa 1/4

A1 – B2 – UKS 4 Łomża – Trójka Ełk43:24

A2 – B1 – Sokół Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 27:53

Mecze o miejsca

o 7-8 miejsce -UKS Jar Elbląg – Kasprowicz Inowrocław 25:24

o 5-6 miejsce – Nenufar 5 Ełk – Błękitny Delfin Bydgoszcz 37:26

o 3-4 miejsce – Trójka Ełk – Sokół Działdowo 37:31

o 1-2 miejsce - UKS 4 Łomża – Basket 47 Białystok 26:19

18813870 1230817133695333 665376241035147801 n

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS 4 Łomża

2. UKS Basket 47 Białystok

3. UKS Trójka Ełk

4. UKS Sokół Działdowo

5. UKS Nenufar 5 Ełk

6. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

7. UKS Jar Elbląg

8. UKS Kasprowicz Inowrocław

Nagrody indywidualne dla Działdowa:

ALL Stars - pierwsza piątka - Mroczkowska Paulina

ALL Stars - druga piątka - Panek Milena

Najlepsza zawodniczka w zespole - Łazowska Katarzyna

Wyróżnienie trenera - Pawłowska Michalina

Skład UKS Sokół Działdowo: Bartosiewicz Laura, Brzozowska Milena, Kowalska Wiktoria, Łazowska Katarzyna, Mroczkowska Paulina, Panek Milena, Pawłowska Michalina, Pydynkowska Larysa, Siatkowska Karolina - Trener: Raczyło Sylwia.

18893049 1212413348887705 5988496511481123745 n

Dziewczęta 2006

Grupa A

Błękitny Delfin Bydgoszcz – Jar Elbląg 19:37

Siódemka Sopot – Jar Elbląg 43:10

Sokół Działdowo – Siódemka Sopot 30:22

Sokół Działdowo – Błękitny Delfin Bydgoszcz 46:18

Błękitny Delfin Bydgoszcz – Siódemka Sopot 14:74

Sokół Działdowo – Jar Elbląg 22:15

Tabela

Sokół Działdowo 3 6

Siódemka Sopot 3 5

Jar Elbląg 3 4

Błękitny Delfin Bydgoszcz 3 3

Grupa B

Basket 47 Białystok – Sdyshor no.7 Grodno 14:35

Basket 47 Białystok – KKS Olsztyn 41:7

KKS Olsztyn – SKS 12 Warszawa 28:14

Sdyshor no.7 Grodno – SKS 12 Warszawa 62:5

SKS 12 Warszawa – Basket 47 Białystok 1:40

KKS Olsztyn – Sdyshor no.7 Grodno 6:50

Tabela

1 Sdyshor no.7 Grodno 3 6

2 Basket 47 Białystok 3 5

3 KKS Olsztyn 3 4

4 SKS 12 Warszawa 3 3

Półfinały

Strefa 5/8

A4 – B3 – Błękitny Delfin Bydgoszcz -KKS Olsztyn 16:22

A3 – B4 – UKS Jar Elbląg – SKS 12 Warszawa 29:8

Strefa 1/4

A1 – B2 – Sokół Działdowo – Basket 47 Białystok 33:25

A2 – B1 – Siódemka Sopot – Sdyshor no.7 Grodno 21:34

Mecze o miejsce

o 7-8 miejsce – SKS 12 Warszawa – Błękitny Delfin Bydgoszcz 17:22

o 5-6 miejsce – UKS Jar Elbląg – KKS Olsztyn 32:12

o 3-4 miejsce – Basket 47 Białystok – Siódemka Sopot 11:44

o 1-2 miejsce – Sokół Działdowo – Sdyshor no. 7 Grodno 16:24

Klasyfikacja końcowa:

1. Sdyshor no.7 Grodno (Białoruś)

2. UKS Sokół Działdowo

3. UKS Siódemka Sopot

4. UKS Basket 47 Białystok

5. UKS Jar Elbląg

6. KKS Olsztyn

7. Błękitny Delfin Bydgoszcz

8. SKS 12 Warszawa

Nagrody indywidualne dla Działdowa:

Najlepsza rozgrywająca - Kozikowska Lena

ALL Stars - pierwsza piątka - Chyczewska Julia

ALL Stars - druga piątka - Wółkiewicz Zuzanna

Najlepsza zawodniczka w zespole - Sowińska Sara

Wyróżnienie trenera - Kuc Kinga

Skład UKS Sokół Działdowo: Baca Maja, Brzezińska Tatiana, Chyczewska Julia, Konopka Zofia, Kozikowska Lena, Kręciszewska Wanessa, Kuc Kinga, Lech Julia, Margalska Aleksandra, Napiwocka Oliwia, Nowakowska Martyna, Ostrowska Judyta, Ptak Iga, Radzanowska Wiktoria, Sowińska Sara, Szczech Martyna, Went Jagoda, Wółkiewicz Zuzanna – Trener: Pietrzak Mariusz.

18814333 1212413562221017 1064822646315900546 n

Chłopcy 2006

Grupa A

Basket Kwidzyn – SP Olsztynek 32:25

Novum Bydgoszcz – Basket Kwidzyn 33:39

Sokół Działdowo – Novum Bydgoszcz 32:21

Sokół Działdowo – SP Olsztynek 41:29

SP Olsztynek – Novum Bydgoszcz 25:15

Basket Kwidzyn – Sokół Działdowo 19:34

Tabela

1 Sokół Działdowo 3 6

2 Basket Kwidzyn 3 5

3 SP Olsztynek 3 4

4 Novum Bydgoszcz 3 3

Grupa B

Piątka Ostrów Wlkp. – Jedynka Pelplin 42:11

Sdyshor no.7 Grodno – Jedynka Pelplin 106:6

Kasprowicz Inowrocław – Piątka Ostrów Wlkp. 39:16

Kasprowicz Inowrocław – Sdyshor no.7 Grodno 14 :53

Jedynka Pelplin – Kasprowicz Inowrocław 14:88

Piatka Ostrów Wlkp. – Sdyshor no.7 Grodno 7:65

Tabela

Sdyshor no.7 Grodno 3 6

Kasprowicz Inowrocław 3 5

Piątka Ostrów Wlkp.3 4

Jedynka Pelplin 3 3

Półfinały

Strefa 5/8

A3 – B4 – Sp Olsztynek – Jedynka Pelplin69:11

A4 – B3 – Novum Bydgoszcz – Piątka Ostrów Wlkp. 36:26

Strefa 1/4

A1 – B2 – Sokół Działdowo – Kasprowicz Inowrocław 28 :48

A2 – B1 – MTS Basket Kwidzyn – Sdyshor no.7 Grodno 10:75

Mecze o miejsca

o 7-8 miejsce – Jedynka Pelplin – Piątka Ostrów Wlkp. 12:44

o 5-6 miejsce – SP Olsztynek – Novum Bydgoszcz 19:33

o 3-4 miejsce – Sokół Działdowo – MTS Basket Kwidzyn 29:18

o 1-2 miejsce – Kasprowicz Inowrocław – Sdyshor no.7 Grodno 16:50

Klasyfikacja końcowa:

1. Sdyshor no.7 Grodno

2. SKS Kasprowicz Inowrocław

3. UKS Sokół Działdowo

4. MTS Basket Kwidzyn

5. MKS Novum Bydgoszcz

6. SP Olsztynek

7. UKS Piątka Ostrów Wlkp.

8. KS Jedynka Pelplin

Nagrody indywidualne dla Działdowa:

Najlepszy obrońca - Gawarzycki Łukasz

ALL Stars - pierwsza piątka - Banaś Krystian

ALL Stars - druga piątka - Wółkiewicz Jakub

Najlepsza zawodniczka w zespole - Kolaj Oliwier

Wyróżnienie trenera - Raczyło Sebastian

Skład UKS Sokół Działdowo: Banaś Krystian, Brzozowski Igor, Brzozowski Stanisław, Czaprowski Kacper, Gawarzycki Łukasz, Kolaj Oliwier, Pietrzak Hubert, Raczyło Sebastian, Samoraj Kamil, Trąbiński Bartłomiej, Tyburski Jakub, Wiśniewski Dawid – Trener: Pietrzak Jakub.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn