W Memoriale Badory w Sochaczewie błysnęły: Dwójka Działdowo i Roś Pisz – Oklaski i...nagrody

Fot. Jerzy Kowalski facebook

W miniony weekend (9/11 czerwca) odbył się w Sochaczewie V Międzynarodowy Memoriału Jacka Badory pod honorowym patronatem posła na Sejm RP Macieja Małeckiego. Rywalizowano w trzech kategoriach, a spore sukcesy odniosły zespoły z Warmii i Mazur. Turniej dziewcząt rocznika 2002 wygrał zespół UKS 2 Działdowo (trener Majka Szczypińska). W rywalizacji chłopców (2002) TSK Roś Pisz zajęło 2 miejsce.

Warto podkreślić, że reprezentanci warmińsko-mazurskich klubów należeli do wyróżniających się postaci turnieju Najlepszą zawodniczką w zespole Dwójki Działdowo została Kinga Leman, a do zespołu All Stars zostały wybrane Karolina Koszewnikow i Patrycja Piekarska. Z kolei w drużynie piskiej Michała Kwiatkowskiego wybrano do piątki turnieju (All Stars), a Bartłomiej Kucisz został najlepszym zawodnikiem w TSK Roś Pisz.

Rocznik 2003 Dziewczyny

1. UKS 2 Działdowo

2. UKS 11 Siedlce

3. MOSiR Basket Sochaczew

MVP – Maja Olczak – UKS 11 Siedlce

Najlepsza piątka turnieju

1. Maja Olczak – UKS 11 Siedlce

2. Karolina Koszewnikow – UKS 2 Działdowo

3. Patrycja Piekarska – UKS 2 Działdowo

4. Michalina Moszyńska – UKS 11 Siedlce

5. Julja Dasiewicz – MOSiR Basket Sochaczew

Skład UKS Dwójka Działdowo: Bartkowska Julia, Cybulska Katarzyna, Dramińska Oliwia, Jankowska Kornelia, Koszewnikow Karolina, Leman Kinga, Piątkowska Gracja, Piekarska Patrycja, Przasnyska Karolina, Sobotka Roksana – Trener: Szczypińska Majka.

Rocznik 2002 Chłopcy

Wyniki

TSK Roś Pisz - Probasket Mińsk Mazowiecki 52:64 (14:17, 16:15, 13:10, 9:22)

TSK: Bartosz Januszewski (15 pkt.), Adam Walak (15 pkt., 1x3), Jakub Uliszewski (9 pkt.), Szymon Zalewski (7 pkt.), Mateusz Lesiński (4 pkt.), Damian Mielnicki (2 pkt.), Albin Kłos, Bartłomiej Kucisz, Kacper Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Filip Ropelewski, Jakub Więcko.

TSK Roś Pisz - UKS MOSiR Basket Sochaczew 44:39 (8:7, 10:16, 12:12, 14:4)

TSK: Adam Walak (11 pkt.), Bartosz Januszewski (10 pkt.), Jakub Uliszewski (10 pkt.), Szymon Zalewski (7 pkt.), Bartłomiej Kucisz (2 pkt.), Kacper Kwiatkowski (2 pkt.), Filip Ropelewski (2 pkt.), Albin Kłos, Michał Kwiatkowski, Mateusz Lesiński, Damian Mielnicki, Jakub Więcko.

TSK Roś Pisz - UKS MOSiR Basket Sochaczew 54:53 (15:13, 10:8, 13:11, 16:21)

TSK: Bartosz Januszewski (14 pkt.), Filip Ropelewski (10 pkt., 2x3), Kacper Kwiatkowski (6 pkt.), Albin Kłos (5 pkt., 1x3), Szymon Zalewski (5 pkt.), Bartłomiej Kucisz (4 pkt.), Michał Kwiatkowski (3 pkt.), Jakub Uliszewski (3 pkt.), Jakub Więcko (2 pkt.), Adam Walak (2 pkt.), Mateusz Lesiński, Damian Mielnicki.

TSK Roś Pisz - KKS Pro-Basket Kutno 57:54 (6:13, 14:5, 8:13, 14:11, d. 6:6, 9:6)

TSK: Adam Walak (22 pkt.), Szymon Zalewski (10 pkt.), Bartosz Januszewski (9 pkt.), Filip Ropelewski (7 pkt.), Jakub Uliszewski (5 pkt.), Kacper Kwiatkowski (4 pkt.), Albin Kłos, Bartłomiej Kucisz, Michał Kwiatkowski, Mateusz Lesiński, Damian Mielnicki, Jakub Więcko.

TSK Roś Pisz - UKS Probasket Mińsk Mazowiecki 43:64 (12:17, 11:16, 6:13, 14:18)

TSK: Bartosz Januszewski (12 pkt., 1x3), Adam Walak (8 pkt.), Szymon Zalewski (8 pkt.), Jakub Uliszewski (5 pkt.), Albin Kłos (4 pkt.), Jakub Więcko (4 pkt.), Bartłomiej Kucisz (2 pkt.), Kacper Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Mateusz Lesiński, Damian Mielnicki, Filip Ropelewski.

TSK Roś Pisz - KKS Pro-Basket Kutno 49:29 (9:7, 11:9, 17:7, 12:6)

Roś: Adam Walak (17 pkt., 2x3), Filip Ropelewski (12 pkt., 2x3), Jakub Uliszewski (8 pkt.), Bartosz Januszewski (7 pkt.), Szymon Zalewski (5 pkt.), Albin Kłos, Bartłomiej Kucisz, Kacper Kwiatkowski, Michał Kwiatkowski, Mateusz Lesiński, Damian Mielnicki, Jakub Więcko.

19

Kolejność

1. Probasket Mińsk

2. TSK Roś Pisz

3. KKS Probasket Kutno

4. MOSiR Basket Sochaczew

MVP – Ahmed Kadir – Probasket Mińsk

Najlepsza piątka turnieju

1. Ahmed Kadir – Probasket Mińsk

2. Mateusz Popowski – Probasket Mińsk

3. Michał Kwiatkowski - TSK Roś Pisz

4. Bartek Sobczyk – KKS Probasket Kutno

5. Marcin Kubiak – MOSiR Basket Sochaczew

Fot. tsk roś pisz

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn