II-ligowcy z Olsztyna znów na tarczy – Nie wytrzymują końcówek?

Koszykarze Stomilu Olsztyn na razie grają na wyjazdach i to bez powodzenia. Po przegranej premierze w Inowrocławiu w sobotę (30 września) ponieśli druga wysoka porażkę z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne 63:90 (11:12, 18:24, 20:22, 14:32). Zasłużone zwycięstwo gospodarzy, którzy prowadzili wyraźnie, ale przewaga urosła szczególnie w ostatniej kwarcie, w której olsztynianie byli bezradni.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne – Stomil Olsztyn 90:63 (12:11, 24:18, 22:20, 32:14)

Stomil Olsztyn: Rafal Chudzik-23, Wojciech Glabas-4, Tomasz Panewski-9, Wiktor Specyalski-10, Bartłomiej Reszka-8, Rafał Podgórski-0, Mateusz Kulis-5, Rafał Mocarski-1, Marcin Włodarczyk-3

Prowadzenie dla Stomilu uzyskał celnym rzutem za dwa najskuteczniejszy zawodnik zespołu Rafał Chudzik (23 punkty w tym spotkaniu), ale riposta rywali była błyskawiczna. Kilka skutecznych akcji pozwoliło im na zdobycie ośmiu oczek z rzędu. Olsztynainie opanowali sytuacje i w efekcie pierwsza kwartę przegrali minimalnie. W drugiej Tarnovia powiększyła różnice, mimo wszystko nadal był kontakt i można było jeszcze oczekiwać zwrotu sytuacji.

Po przerwie uwidoczniła się przewaga gospodarzy (47:31), jednak w końcówce trzeciej kwarty stomilowcom udało się zredukować różnice do dziewięciu punktów. Za ciosem jednak nie poszli, bo stało się akurat odwrotnie. To Tarnovia zdominowała wydarzenia na boisku , a olsztynianie pełnili role statystów. Rywale bezkarnie przedostawali sie pod kosz, lub rzucali z dystansu. Czyżby olsztynianom zabrakło sił?