Do przerwy Stomil trzymał się dzielnie – Brak sił i wiary....

Koszykarze Stomilu Olsztyn nadal bez zwycięstwa w II lidze. W trzeciej serii spotkań olsztynianie przegrali w sobotę we Władysławowie z SMS PZKosz. 46:76 (10:16, 20:20, 8:22, 8:18). Stomil rozegrał trzeci mecz z rzędu na wyjeździe, co dla beniaminka zawsze jest dodatkowym problemem, ale najbardziej martwią rozmiary porażek i słaba gra zespołu w końcówkach spotkań.

SMS PZKosz Władysławowo – Stomil Olsztyn 76:46 (16:10, 20:20, 22:8, 18:8)

Stomil Olsztyn: Jarosław Andrusiewicz-4, Rafał Chudzik-13, Wiktor Specyalski-11, Mateusz Kulis-10, Bartłomiej Reszka-2, Rafał Podgórski-0, Łukasz Suchłabowicz-0, Rafał Mocarski-0, Marcin Włodarczyk-6

Wprawdzie gospodarze zaczęli mecz od prowadzenia 9:2, ale olsztynianie opanowali sytuację i z każda minutą prezentowali się lepiej. Odrobili część strat, a w drugiej kwarcie nawet na chwile objęli prowadzenie 25:24 po akcji bardzo dobrze grającego Mateusza Kulisa. Uczniowie SMS mieli jednak znacznie więcej argumentów. Wzięli się do roboty i już do przerwy zyskali przewagę sześciu oczek.

Do tego momentu stomilowcy prezentowali się co najmniej przyzwoicie, mimo braku w składzie rutyniarzy: Tomasz Panewskiego i Wojciech Glabasa. Walczyli i to mogło się podobać. Niestety po zmianie stron zeszło z nich zupełnie powietrze i zaczęli tracić dystans. W trzeciej odsłonie gospodarze trafiali bezkarnie i końcówka meczu przebiegała bez większych emocji. Czekamy wreszcie na mecz w Olsztynie. Może on zmieni nastroje.

Trefl II Sopot - Domino Inowrocław 68:84

Sklep Polski MKK Gniezno - Asseco II Gdynia 80:84

SMS PZKosz Władysławowo - Stomil Olsztyn 76:46

MKS Sokół Międzychód - Decka Pelplin 61:72

AZS UMK PBDI Toruń - Gryf Goleniów 78:57