W lidze pomorskie nie jest łatwo – Kadetki Dwójki Działdowo zwycięskie w Gdyni, KKS nie istniał bez liderki, AS Mrągowo „zawalił” pierwszą kwartę

Fot. Andrzej Bukowski (ilustracja)

Powoli rozkręcają się rozgrywki w ligach pomorskich, w których udział biorą również zespoły z Warmii i Mazur. Niełatwo jest rywalizować z drużynami Pomorza, gdzie potencjał basketu młodziezowego jest powszechnie znany. W ostatnich dniach odbyły się kolejne mecze i zanotowalismy tylko jedno zwycięstwo. Kadetki Dwójki Działdolwo pokonały w Gdyni VBW GTK Gdynia 65:51.

Bolesnych porażek w Trójmieście doznały kadetki KKS, zwłaszcza wynik meczu w Sopocie z UKS Siódemka jest szokujący (19:116). Inna sprawa, że w składzie zabrakło liderki zespołu Marty Sztąberskiej, która grała w I lidze. Niezły mecz w Gdyni rozegrali juniorzy z Mrągowa, którzy przespali pierwsza kwartę i choć potem walczyli jak równy z róqwnym strat nie udało się odrobić.

Kadetki U16

UKS Siódemka I Sopot - KKS Olsztyn 116:19 (33:6, 20:4, 31:4, 22:5)

KKS Olsztyn: Krzyżewska Lidia 3, Karwowska Magdalena 2, Olesiewicz Martyna 2, Czarnecka Martyna 0 Lotko Oliwia 4, Abramczyk Sonia 4, Golubińska Lena 0, Kitkowska Ewelina 2, Bałdyga Zuzanna 0, Birkos Izabela 2

Młode Lwice Gdańsk - KKS Olsztyn 75:32 (18:8, 13:8, 22:10, 22:6)

KKS Olsztyn: Krzyżewska Lidia 2, Karwowska Magdalena 0, Olesiewicz Martyna 2, Czarnecka Martyna 0, Lotko Oliwia 8, Abramczyk Sonia 8, Golubińska Lena 0, Gromadzińska Agnieszka 6, Kitkowska Ewelina 0, Bałdyga Zuzanna 0, Birkos Izabela 6

Dwójka Działdowo - UKS Basket Ósemka Wejherowo 59:73 (14:17, 8:13, 22:20, 15:23)

Dwójka Działdowo: Sobotka Roksana 6, Cybulska Katarzyna 13, Bartkowska Julia 22, Wiśniewska Weronika 0, Jankowska Kornelia 10, Piekarska Patrycja 0, Przasnyska Karolina 6, Falęcka Daria 0, Dramińska Oliwia 2

VBW GTK Gdynia – Dwójka Działdowo 51:65

UKS Dwójka Działdowo: Bartkowska Julia 16, Cybulska Katarzyna 17 Dramińska Oliwia 0., Falęcka Daria , Figurska Weronika 0, Jankowska Kornelia 4 , Leśniewska Monika 2 , Piątkowska Gracja 0, Piekarska Patrycja 0 , Przasnyska Karolina 10 , Sobotka Roksana 14, Wiśniewska Weronika 2

Wyniki

UKS Bat Kartuzy - VBW GTK Gdynia 67 : 49

UKS Siódemka II Sopot - GTS Karol Rotmanka 50 : 79

Tabela

1 Młode Lwice Gdańsk 4 2 153 - 93

2 UKS Basket Ósemka Wejherowo 4 2 123 - 96

3 KKS Olsztyn 4 3 148 – 249

4 Dwójka Działdowo 4 3 192 - 221

5 GTS Karol Rotmanka 3 2 140 - 128

6 UKS Bat Kartuzy 3 2 104 - 99

7 UKS Siódemka II Sopot 3 2 131 - 143

8 UKS Siódemka I Sopot 2 1 106 - 19

9 VBW GTK Gdynia 3 3 164 - 213

22491665 1361103174000061 4845861029401859867 n

Młodziczki U14

Młode Lwice Gdańsk - KKS Olsztyn 75:59 (15:12, 25:21, 16:11, 19:15)

KKS Olsztyn: Sowińska Wiktoria 6, Szydlik Patrycja 0, Nowogórska Antonina 4, Przybylska Martyna 8, Brzozowska - Stańczyk Klaudia 0, Mucha Zuzanna 0, Żelechowska Zuzanna 0, Haspel Louisa Vanessa 0, Szeklicka Joanna 0, Gromadzińska Agnieszka 25, Komaszyńska Maja 3, Przeradzka Martyna 13

Wyniki ( I kolejka)

UKS Bat Kartuzy - GTS Pruszcz Gdański 86 : 29

22406145 2040345726197250 4264543059091407030 n

Juniorzy U18

Sharks Port Gdynia - Klub Sportowy "AS" Mrągowo 70:55 (26:11, 10:16, 16:12, 18:16)

AS Mrągowo: Urbanowicz Adrian 6, Ligęza Błażej 0, Zduńczyk Arkadiusz 16, Fadda Roberto 10, Nowicki Mateusz 9, Korotko Paweł 6, Siedlecki Patryk 1, Zalewski Szymon 7

Inne wyniki

Trefl Sopot S.A. - Politechnika Szkoła Gortata I Gdańsk 83 : 55

Politechnika Szkoła Gortata II Gdańsk - MTS Basket Kwidzyn 68 : 69

Tabela

1 Trefl Sopot S.A. 4 2 191 - 77

2 Politechnika Szkoła Gortata I Gdańsk 3 2 154 - 151

3 MTS Basket Kwidzyn 3 2 137 - 155

4 Sharks Port Gdynia 3 2 110 - 161

5 GKK Arka S.A. 2 1 106 - 40

6 ENERGA PGK Słupsk 2 1 87 - 68

7 Politechnika Szkoła Gortata II Gdańsk 2 2 136 - 168

8 Klub Sportowy "AS" Mrągowo 2 2 77 - 178

9 UKS Trójeczka Olsztyn 0 0 0 – 0

Fot. sharks basketball facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn