Trudny debiut Mrągowa w III lidze – Paraliż w Kwidzynie, osamotniony Gąsiorek

W tym sezonie jedyny reprezentantem Warmii i Mazur w III ligi koszykarzy jest KA AS Mrągowo. Udało się zebrać skład i fundusze na udział w rozgrywkach, ale wiadomo było, że debiutantów czeka bardzo trudne zadanie. Zespół to mieszanka rutyny z młodością, ale kadra wartościowych graczy jest wąska co potwierdził pierwszy niedzielny (29 października w Kwidzynie przegrany przez mrągowian 54:94.

MTS Basket Kwidzyn - KA AS Mrągowo 98:54 (25:16, 37:13, 12:13, 24:12)

KA AS: Mrągowo Zduńczyk Arkadiusz 4, Pokropiński Łukasz 7, Kaczmarski Sebastian 3, Fadda Roberto 0, Klimczuk Cezary 4, Trupacz Mateusz 0, Paszkowski Bartosz 4, Bosek Adam 0, Gąsiorek Arkadiusz 32

Goście byli wyraźnie stremowani w pierwszych 20 minutach. Zwłaszcza w drugiej kwarcie przewaga Basketu była przygniatająca. Wynik do przerwy 62:29 prognozował bardzo wysokie zwycięstwo gospodarzy i tak w istocie się stało, ale mogło być jeszcze gorzej. Po zmianie stron mrągowianie walczyli bardzo ambitnie i w efekcie nie dopuścili by rywale przekroczyli „setkę”. Po zdobyczach punktowych widać, że zdecydowanym liderem drużyny był Arkadiusz Gąsiorek, który zdobył 32 oczka z 54 całej drużyny. Mamy nadzieję, że debiutancka trema minie i w następnych spotkaniach koledzy skuteczniej wesprą lidera zespołu.