Eliminacje do OOM Giżycko 2017 – Porażka dziewcząt z Warmii i Mazur w meczu o wszystko

W Giżycku zakończył się w niedzielę (5 listopada) eliminacyjny turniej w koszykówce dziewcząt (U14) do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Startowało siedem  reprezentacji województw tzw. Dywizji B, podzielonych na dwie grupy. Zespół Warmii i Mazur grając z Lubelskim, Lubuskim i Opolskim odniósł dwa zwycięstwa i zajął 2 miejsce, ale w decydujacej potyczce o udział w barażach uległ Kujawsko-Pomorskiemu 51:70

Reprezentacja Warmii i Mazur składała się z dziewcząt z Olsztyna, Elbląga, Nidzicy i Działdowa. W okresie poprzedzającym eliminacje reprezentacja grała niewiele i to był problem. Mimo to zespół przeszedl pomyślnie pierwszy etap. W grupie wygrał dwa mecze, w niedzielę jednak  nie dał rady rywalkom z Bydgoszczy i stracił szanse na udział w finałach OSM. Do turnieju barażowego awansowały dwie najlepsze ekipy czyli: Poadkarpackie i Kujawsko-Pomorskie

Grupa A

Warmińsko-Mazurskie – Lubelskie 38:49 (6:9, 10:12, 9:7, 13:21)

Warmia i Mazury: Agnieszka Gromadzińska-14, Maja Komaszyńska-2, Antonina Nowogórska-5, Martyna Przeradzka-4, Patrycja Szydlik-0, Emilia Budzeńska-0, Martyna Falęcka-6, Natalia Gruz-2, Alicja Kosobucka-0, Martyna Przybylska-0, Wiktoria Sowińska-0, Joanna Szeklicka-5. Trener Alicja Sztąberska

Przez całe spotkanie prowadziły koszykarki z Lublina, ale przewaga była nieznaczna. Przed czwartą kwartą sprawa końcowego wyniku była zupełnie otwarta. Niestety w tym okresie lublinianki okazały się lepsze i zwiększyły różnicę. Mimo wszystko zespół z Warmii i Mazur stoczył wyrównany mecz i szansy na miejsce w czołowej dwójce nie stracił. Kolejny mecz jeszcze dziś o godz. 17 z Opolem. Trzeba wygrać by zachować szanse.

Lubuskie – Opolskie 52:66 (14:14, 12:14, 16:16, 10:22)

Warmińsko-Mazurskie – Opolskie 53:41 (12:11, 14:10, 19:8, 8:12)

Warmia i Mazury: Agnieszka Gromadzińska-4, Maja Komaszyńska-2, Antonina Nowogórska-11, Martyna Przeradzka-12, Patrycja Szydlik-0, Kinga Barańska -0, Martyna Falęcka-0, Natalia Gruz-2, Louise Vanessa Haspel-2, Martyna Przybylska-4, Wiktoria Sowińska-3, Joanna Szeklicka-13. Trener Alicja Sztąberska

Zaczęło się fatalnie, bowiem to opolanki objęły prowadzenie 9:0. To jednak nie speszyło zawodniczek z Warmii i Mazur, które jeszcze w pierwszej kwarcie zniwelowały z nawiązka przewagę rywalek. Potem grały z minuty na minutę lepiej i zyskiwały dystans. Oczywiście trzeba było ten mecz wygrać, ale chodziło też o jak najwyższe zwycięstwo, bo to może liczyć się w końcowym rozrachunku. Brawa za to spotkanie. Zespół wyraźnie się konsoliduje i oby to zaowocowało w ostatniej potyczce z Lubuskim.

Lubuskie - Lubelskie 40:41 (13:6, 2:10, 18:17, 7:8)

Warmińsko-Mazurskie – Lubuskie 54:35 (5:10, 14:5, 8:12, 27:8)

Warmia i Mazury: Agnieszka Gromadzińska-410 Maja Komaszyńska-0, Antonina Nowogórska-4, Martyna Przeradzka-9, Patrycja Szydlik-2, Emilia Budzeńska-2, Martyna Falęcka-2, Louise Vanessa Haspel-0, Louise Vanessa Haspel-2, Alicja Kosobucka-0, Martyna Przybylska-4, Wiktoria Sowińska-17, Joanna Szeklicka-4. Trener Alicja Sztąberska

Zespół z Warmii i Mazur mógł sobie pozwolić na minimalna porażkę, a mimo to wyszedł na boisko zdenerwowany i przez wiele minut grał bardzo chaotycznie. Po trzech kwartach było 27:27 i liczba zdobytych punktów świadczyła o małej skuteczności obu drużyn. W ostatniej odsłonie nasza reprezentacja ruszyła do araku, zdominowała wydarzenia na boisku i odniosła efektowne zwycięstwo 54:35. To dało drugie miejsce w grupie i możliwość gry o awans do baraży. Rywalem będzie najprawdopodobniej Podkarpackie.

Lubelskie -Opolskie 47:50 (7:15, 17:11, 8:12, 15:12)