Stomil nie przełamał złej passy – W Toruniu "nie przytrzymał wyniku", a potem już nie dogonił

Dziewiąty mecz i dziewiąta porażka koszykarzy Stomilu Olsztyn w II lidze. Wprawdzie zdecydowaną większość spotkań beniaminek rozegrał na wyjeździe, ale mimo wszystko bilans jest fatalny. W sobotę (11 listopada) Stomil przegrał w Tiruniu z AZS UMK PBDI 73:93 (20:31, 18:21, 19:23, 16:18), a o porażce w dużej mierze zadecydowała końcówka pierwszej kwarty. Nadal brakuje koncentracji i stabilizacji.

AZS UMK PBDI Toruń – Stomil Olsztyn 93:73 (31:20, 21:18, 23:19, 18:16)

Stomil Olsztyn: Rafał Chudzik-23, Wiktor Specyalski-17, Mateusz Kulis-0, Marcin Włodarczyk-7, Andre Markoc-19, Artur Bednarczyk-5, Rafal Podgórski-2, Łukasz Suchłabowicz-0, Bartłomiej Reszka-0.

Gospodarze wygrali pewnie i zasłużenie, a o ich sukcesie zadecydował przede wszystkim przebieg pierwszej kwarty. Olsztynianie zaczęli rewelacyjnie, bowiem już 5 sekundzie celnie rzucił Marcin Włodarczyk. Jeszcze przez chwile cieszyliśmy się prowadzeniem (6:3), po czym gospodarze zaliczyli dwie „trójki”. Od tego momentu rosła ich przewaga. Na minutę i 19 sekund przed końcem różnica była nieznaczna (24:20), jednak w końcówce Stomil zupełnie „odpuścił” i po 10 minutach przegrywał już 20:31.

W połowie drugiej odsłony torunianie zwiększyli dystans do 18 oczek (44:26) i zanosiło się na bardzo wysoka porażkę. Nastąpił jednak zryw olsztynian, którzy podciągnęli wynik na 37:44. To stwarzało pewne szanse pod warunkiem utrzymania poziomu. Niestety gra olsztynian falowała i już do końca spotkania przewaga akademików była w miarę bezpieczna i wahała się od 10 do 20 punktów. Ostatnie minuty przebiegały więc spokojnie, bowiem losy spotkania były przesądzone.

W zespole olsztyńskim główna role odgrywało trio: Chudzik, Specyalski, Markoc. W statystykach zwraca uwagę przede wszystkim bardzo mała liczba zbiórek w ataku, co uniemożliwiało ponowienie akcji, a jednocześnie stwarzało szanse rywalom do kontr.