W lidze młodzików imponujące zwycięstwo Polonii SP3 Pasłęk – Orka Iława Basketball otwiera historię

Trwają rozgrywki ligi wojewódzkiej młodzików (U14) w koszykówce. W rywalizacji uczestniczy pięć zespołów: Orka Iława, UKS Jar Elbląg. Ros Pisz, JBC Olsztyn i Polonia Pasłęk. Na inaugurację JBC Olsztyn pokonał Roś Pisz 69:57. Rozegrano kolejne dwa spotkania. Polonia Pasłęk rozgromiła UKS Jar Elbląg 136:19.Elblążanie przegrali tez z Orka Iława 65:68.

UKS Jar Elbląg - SSP Orka Iława Basketball 65:68 (23:16, 18:19, 17:15, 7:18)

SSP Orka Iława: Basketball: Patryk Maliszewski -24, Jakub Oleksów 4, Szymon Zastawny 4, Michał Gonder 0, Mateusz Sawicki 5, Bartosz Komoszyński 2, Aleksander Szczypski 2, Jakub Suski 22, Andrzej Mijas 1, Bartosz Zbysiński 4 .Trener Krzysztof Mądry

Gospodarzem sobotniego (2 grudnia) spotkania był UKS Jar Elbląg, który posiada tradycje koszykarskie w przeciwieństwie do iławian. Ci piszą swoją historię koszykarską od zwycięstwa w Elblągu, które po zaciętym meczu dali im dwaj czołowi tego dnia strzelcy Patryk Maliszewski i Jakub Suski.

System pasareli jakim rozgrywane są rozgrywki U14 daje możliwość gry wszystkim zawodnikom. Dopiero czwarta kwarta umożliwia dowolność zmian trenerowi.

Mecz pokazał, że istotą tego systemu jest możliwość wyrównanych spotkań w grach młodzieżowych. Tak też było w Elblągu. Po pierwszej kwarcie zwycięsko schodzili z niej elblążanie, którzy wygrali ją 23-16. Druga odsłona spotkania pozwoliła iławianom na delikatne odrobienie strat , wygrali tę kwartę 19-18.

Na samym początku tej odsłony (III kwarty) zaczęły się problemy Orki Iława po kontuzji Bartka Zbysińskiego, który skręcił kostkę na samym początku kwarty. Zawodnicy UKS Jar przechylili szalę na swoją stronę wygrywając trzecią odsłonę 17-15 i prowadzili w całym meczu 58-50.

Iława podchodząc do ostatniej odsłony musiała mocno się spiąć żeby wywieźć zwycięstwo z Elbląga. Tak też się stało. Mimo wielu strat iławian potrafili również przechwytywać piłkę oraz co im pomogło bardzo, mocno bronili. Dzięki temu mogli wyprowadzić kilka skutecznych kontr wyrównując wynik na 2 minuty przed końcem. Ostatnie 120 sekund to istny horror obu trenerów. Zawodnicy nie potrafili sforsować obrony przeciwnika celnymi rzutami. Na 40 sekund przed końcem Patryk Maliszewski trafił z kontry za 2 punkty dając Orce Iława prowadzenie 66-65. Po niecelnym rzucie elblążan, iławianie za sprawą Jakuba Suskiego wyprowadzili kolejną skuteczną kontrę na 68-65. Do końca zostały niecałe 2 sekundy i piłka na połowie Iławy. Piłkę dostał najskuteczniejszy tego dnia zawodnik UKS Jar Elbląg, ale na szczęście dla SSP Orka Iława Basketball nie trafił za 3 punkty. Tym samym iławianie wygrali to spotkanie zdobywając pierwsze historyczne dla klubu zwycięstwo w lidze.

24232410 946677228841517 3593563223814952789 n

Popełniliśmy zastraszającą liczbę strat – powiedział po meczu trener iławian Krzysztof Mądry. Pokazuje to jak dużo pracy jeszcze przed naszym zespołem. Mimo wszystko jestem z chłopców bardzo dumny, że możemy razem spełniać wspólnie koszykarską pasję. Potrafią cieszyć się z gry i to jest piękne. Po wygranym dzisiaj meczu widać to było szczególnie. Piszemy wspólnie historię. Może być tylko lepiej . Chcemy walczyć o najwyższe cele i bawić się przy tym świetnie.

Polonia SP3 Pasłęk – UKS Jar Elbląg 136:19 (27:4, 42:2, 21:1, 39:12)

Polonia SP3 Pasłęk: Borys Jakubschon-8, Paweł Rapacki-6, Gracjan Liwski-24, Wiktor Kosiorek-31, Damian Bobrowicz-13, Jakub Wolicki-12, Patryk Wolicki-16, Alan Cyrankiewicz-12, Jakub Pawłyk-14, Alan Stańczuk-0

UKS Jar Elbląg: J. Ziółkowski-6, K. Ościkowski-6, W. Stróżewski-6, S. Chabanowski-1