XVII Ogólnopolski Turniej Katarzynka Cup Działdowo 2017 - Trójka w pełni zadowolona

Fot. Jerzy Kowalski facebook

W niedzielę (10 grudnia) w Działdowie zakończył się XVII Ogólnopolski Turniej w Mini Koszykówce dziewcząt (rocznik 2007) i chłopców (rocznik 2005) „KATARZYNKA CUP – 2017”. Święto młodzieżowego basketu przyniosło sporo emocji i zadowolenia gospodarzom, bowiem rywalizację dziewcząt wygrały zawodniczki Trójki Działdowo, a chłopcy z tego klubu zajęli drugie miejsce.

W turnieju dziewcząt najlepszym zespołem były gospodynie podopieczne Iwony Małgorzaciak- Niedzielskiej z UKS Trójka Działdowo, na drugim i trzecim miejscu uplasowały się zespoły z naszego województwa UKS „Jedynka” Nidzica i KKS Olsztyn. Był to turniej dla czwartych klas, dla niektórych zespołów były to pierwsze lub drugie turnieje w życiu.

W turnieju chłopców zdecydowanie najlepszy był zespół KS „Pierniki” Toruń. Drugie miejsce zajęli gospodarze podopieczni Pawła Szczurewskiego z UKS „Trójki”, natomiast trzecie miejsce zajął zespół MTS „Basket” Kwidzyn. Turniej był rozegrany da szóstych klas, który stanowił jedną z form przygotowania się zespołów do mistrzostw województwa.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy i medale, wyróżnione osoby otrzymały statuetki, a każdy uczestnik turnieju otrzymał okolicznościowe naklejkę i koszulkę z nadrukiem loga turnieju. Puchary, medale, statuetki i nagrody wręczali Burmistrz Miasta Grzegorz Mrowiński, naczelnik wydziału promocji w Starostwie Powiatowym Piotr Utrata, Dyrektor szkoły Joanna Karaszewska, przewodnicząca Rady Rodziców Danuta Sarbiewska oraz sponsor Wojciech Suś (Firma Dekorglass). Na zakończeniu turnieju zatańczyły dwie grupy taneczne Inmotion i Sensation z Akademii Tańca Joanny Kolk.

Wyniki dziewcząt

UKS Jedynka Nidzica – Trójka Działdowo 18:34

UKS Basket 47 Białystok – UKS Jedynka Nidzica 13:37

KKS Olsztyn – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 27:26

Trójka Działdowo – Sokół Działdowo 50:8

UKS Basket 47 Białystok – KKS Olsztyn 23:31

Sokół" Działdowo – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 8:33

UKS Basket 47 Białystok – Sokół" Działdowo 28:2

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz - Trójka Działdowo 14:37

UKS Jedynka Nidzica - Sokół Działdowo 47:2

Trójka Działdowo – KKS Olsztyn 34:9

UKS Basket 47 Białystok – UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 19:24

KKS Olsztyn – UKS Jedynka Nidzica 13:32

UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz – UKS Jedynka Nidzica 12:34

KKS Olsztyn – Sokół Działdowo 18:5

UKS Basket 47 Białystok - Trójka" Działdowo 10:42

24909959 1414236005353444 4488082079405829603 n

Klasyfikacja turnieju dziewcząt:

1. UKS Trójka Działdowo 5-0 197:59

2. UKS Jedynka Nidzica 4-1 168:74

3. KKS Olsztyn 3-2 98:120

4. UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz 2-3 109:125

5. UKS Basket 47 Białystok 1-4 93:136

6. UKS Sokół Działdowo 0-5 25:176

de3

Wyróżnienia indywidualne

MVP turnieju - najlepsza zawodniczka

NIEDZIELSKA Aleksandra - UKS Trójka Działdowo

Najlepsza rozgrywająca turnieju

ZIELIŃSKA Julia - UKS Jedynka Nidzica

Najlepsza obrończyni turnieju

GRZEGORCZYK Michelle - KKS Olsztyn

ALL STARS I – Najlepsza piątka

CIECIŃSKA Oliwia - UKS Trójka Działdowo

MAJOWICZ Wiktoria - UKS Jedynka Nidzica

JAROSZEWSKA Nikola - KKS Olsztyn

KUFEL Agata - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

RUSZKIEWICZ Zosia - UKS Basket 47 Białystok

ALL STARS II – Druga piątka

KLACH Pola - UKS Trójka Działdowo

MIELCZAREK Oliwia - UKS Jedynka Nidzica

PAWLOWIEC Natalia - KKS Olsztyn

MIKOŁAJEWSKA Nicole - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

CZARNECKA Julia - UKS Basket 47 Białystok

de2

Najlepsze zawodniczki w poszczególnych zespołach

SUŚ Julia - UKS Trójka Działdowo

SIEPSIAK Wiktoria - UKS Jedynka Nidzica

MALINOWSKA Inga - KKS Olsztyn

KOCIKOWSKA Weronika - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

KUKLIŃSKA Agnieszka - UKS Basket 47 Białystok

BORKOWSKA Oliwia - UKS Sokół Działdowo

Wyróżnione zawodniczki przez trenerów

OKUNIEWSKA Michalina - UKS Trójka Działdowo

BUBLIJEWSKA Ala - UKS Jedynka Nidzica

WESOŁOWSKA Jadwiga - KKS Olsztyn

SOSIŃSKA Wiktoria - UKS Błękitny Delfin Bydgoszcz

NOWIK Dominika - UKS Basket 47 Białystok

ROJEWSKA Jessica - UKS Sokół Działdowo

Najmłodsza zawodniczka turnieju

DUMAŃSKA Basia - UKS Jedynka Nidzica

de4

Skład UKS Trójka Działdowo: Brzozowska Hanna, Buśka Zuzanna, Ciecińska Oliwia, Czajkowska Małgorzata, Duda Maja, Klach Pola, Kozłowska Maja, Lewandowska Iga, Lipka Lena, Niedzielska Aleksandra, Okuniewska Michalina, Orłowska Judyta, Radzymińska Zuzanna, Suś Julia, Żywica Oliwia – Trener: Małgorzaciak-Niedzielska Iwona.

Skład UKS Sokół Działdowo: Alczyńska Lena, Borkowska Oliwia, Borkowska Patrycja, Borowa Amelia, Goclawska Oliwia, Kempczyńska Oliwia, Lorkowska Ola, Marcinkowska Oliwia, Ogrodnik Julia, Pudlak Iga, Rafalska Amelia, Rojewska Jessica, Sobiech Nikola, Wiśniewska Amelia - Trener: Raczyło Sylwia.

Skład KKS Olsztyn: Golon Katarzyna, Gregorczyk Michelle, Jaroszewska Nikola, Kantel Gabriela, Malinowska Inga, Nowosielska Maja, Pawlowiec Natalia, Szmaj Wiktoria, Wesołowska Jadwiga, Zawadzka Alicja – Trener: Markiewicz Joanna.

Skład UKS Jedynka Nidzica: Bublijewska Alicja, Chmielińska Roksana, Chmielińska Sandra, Dumańska Basia, Jastrzębowska Emilia, Kowalewicz Oliwia, Kuklińska Ola, Kulesza Daria, Majowicz Wiktoria, Mielczarek Oliwia, Siepsiak Wiktoria, Słomkowska Maria, Szmit Karolina, Zawadzka Gabrysia, Zielińska Hania, Zielińska Julia – Trener: Zielińska Joanna.

25158097 1414236048686773 1139620833232994423 n

Wyniki chłopców

Trójka Działdowo – MTS Kwidzyn 68:22

KS Pierniki Toruń – UKS Basket 47 Białystok 65:28

KS De La Salle Gdańsk – UKS Dziewiątka Łomża 24:50

MTS Kwidzyn – UKS Dziewiątka Łomża 47:46

UKS Basket 47 Białystok – KS De La Salle Gdańsk 45:23

Trójka Działdowo – KS Pierniki Toruń 23:52

UKS Basket 47 Białystok – MTS Kwidzyn 46:57

UKS Dziewiątka Łomża – "Trójka" Działdowo 32:46

KS Pierniki Toruń – MTS Kwidzyn 74:31

Trójka Działdowo – KS De La Salle Gdańsk 59:23

UKS Basket 47 Białystok – UKS dziewiątka Łomża 38:44

KS De La Salle Gdańsk – KS Pierniki Toruń 15:60

UKS Dziewiątka Łomża – KS PiernikiToruń 20:50

KS De La Salle Gdańsk – MTS Kwidzyn 39:45

Trójka Działdowo – UKS Basket 47 Białystok 61:29

Klasyfikacja turnieju chłopców:

1. KS Pierniki Toruń 5-0 301:117

2. UKS Trójka Działdowo 4-1 257:158

3. MTS Kwidzyn 3-2  202:273

4. UKS Dziewiątka Łomża 2-3 192:205

5. UKS Basket 47 Białystok 1-4 186:250

6. KS De La Salle Gdańsk 0-5 124:259

de1

Wyróżnienia indywidualne

MVP turnieju - najlepszy zawodnik

ŻEBROWSKI Mateusz - KS Pierniki Toruń

Najlepszy rozgrywający turnieju

BRZEZIŃSKI Franciszek - UKS Trójka Działdowo

Najlepszy obrońca turnieju

ZIMNICKI Michał - MTS Basket Kwidzyn

ALL STARS I – Najlepsza piątka

SOWIŃSKI Paweł - KS Pierniki Toruń

PROKOPOWICZ Hubert - UKS Trójka Działdowo

GÓRSKI Kewin - MTS Basket Kwidzyn

RASZKIEWICZ Kacper - UKS Dziewiątka Łomża

GŁOWACKI Mateusz - UKS Basket 47 Białystok

ALL STARS II – Druga piątka

KOWALSKI Mateusz - KS Pierniki Toruń

URBAŃSKI Patryk - UKS Trójka Działdowo

KMITO Dawid - MTS Basket Kwidzyn

ANUSEWICZ Łukasz - UKS Dziewiątka Łomża

BOLATOV Jusup - UKS Basket 47 Białystok

Najlepsi zawodnicy w poszczególnych zespołach

ZIÓŁKOWSKI Michał - KS Pierniki Toruń

KUZIMOWICZ Artur - UKS Trójka Działdowo

STACHURSKI Aleksander - MTS Basket Kwidzyn

GÓRSKI Jakub - UKS Dziewiątka Łomża

KAMIŃSKI Karol - UKS Basket 47 Białystok

CIERLUK Antoni - KS De La Salle Gdańsk

Wyróżnieni zawodnicy przez trenerów

TOMASZEWSKI Maciej - KS Pierniki Toruń

ROSIŃSKI Wiktor - UKS Trójka Działdowo

GĄSIOROWSKI Jakub - MTS Basket Kwidzyn

MIECZKOWSKI Olivier - UKS Dziewiątka Łomża

BUĆKO Patryk - UKS Basket 47 Białystok

WEIHER Wiktor - KS De La Salle Gdańsk

Najmłodszy zawodnik turnieju

PORZUCZEK Alex - KS Pierniki Toruń

Skład UKS Trójka Działdowo chłopcy: Brzeziński Franciszek, Gerwatowski Filip, Grocki Michał, Kotliński Oskar, Kożanowski Dawid, Kożanowski Jakub, Krupiński Konrad, Kuzimowicz Artur, Olewnik Jakub, Pietuszko Kamil, Prokopowicz Hubert, Rosiński Wiktor, Skorupski Piotr, Smoliński Maciej, Świniarski Mateusz, Urbański Patryk, Zakrocki Brian – Trener: Szczurewski Paweł.

Sekretarz turnieju: Jerzy Kowlaski

Organizatorzy: Paweł Szczurewski, Wiesław Ciarkowski, Iwona Małgorzaciak-Niedzielska

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn