Stomil poszedł za ciosem – Przestali był chłopcami do bicia

Koszykarze Stomilu, którzy w pierwszej fazie rozgrywek przegrywali mecz za meczem zaczynają odrabiać dystans. Świadczy o tym dobitnie drugie z rzędu zwycięstwo. W środę (20 grudnia) olsztynianie pokonali we własnej hali Tarnovię Baskek Tarnowo Podgórne 93:83 (15:22, 31:25, 17:15, 30:21), co znacznie zbliżyło nas do przeciwników w tabeli. Ale jeszcze większą wartością jest jakość gry. Po prostu olsztynianie przestali być chłopcami do bicia.

Stomil Olsztyn - Tarnovia Baskek Tarnowo Podgórne 93:83 (15:22, 31:25, 17:15, 30:21)

Stomil Olsztyn: Artur Bednarczyk-5, Ante Markoc-21, Mateusz Kulis-4, Bartłomiej Reszka-4, Rafał Chudzik-23, Marcin Włodarczyk-5, Jarosła Andrusiewicz-8, Wiktor Specyalski-23

Olsztynianie podbudowani zwycięstwem nad Domino Inowrocław zaprezentowali się jako zespół coraz pewniejszy swej wartości. Nie da się resztą porównać jakości gry z pierwsza fazą rozgrywek, kiedy Stomil był przysłowiowym chłopcem do bicia. Losy spotkania z Tarnovią ważyły się długo, ale to do gospodarzy należało ostatnie słowo. W końcówce zapewnili sobie bezpieczną przewagę, choć na dystansie inicjatywa przechodziła z rąk do rąk

Stomil zaczął dobrze od prowadzenia 6:2, po czym nastąpiła seria gości (11 oczek pod rząd). Za chwilę olsztynianie wyrównal (13:13) po czym znów wpadli w dołek. W drugiej kwarcie Tarnovia prowadziła już 25:15, jednak do przerwy stomilowcy zdołali zbliżyć się na jeden punkt.

Po zmianie stron nadal trwała zacięta walka. To Stomil był w roli goniącego wynik a przed rozpoczęciem ostatniej odsłony znalazł się już przed rywalem (63:62). Na finiszu olsztynianie zagrali bardzo dobrze. Odskoczyli na kilka minut przed końcem na 76:67, w na minutę przed syreną powiększyli dystans (90:77). Zwycięstwa nikt nie mógł już odebrać. Przed nami jeszcze wiele meczów i przy takiej dyspozycji olsztynian stać na znaczny awans w tabeli.