Kosz za kosz przez 40 minut – Stomil był blisko, w końcówce szczęście dopisało gościom

Koszykarze II-ligowego Stomilu byli bardzo blisko trzeciego z rzędu zwycięstwa w rozgrywkach. W niedzielnej (7 stycznia) bardzo wyrównanej potyczce z SMS PZKosz. Władysławowo ulegli rywalom 70:74 (20:19, 19:20, 17:19, 14:16), ale emocji w hali przy ul. Głowackiego nie brakowało. Gospodarze walczyli do ostatnich sekund. W końcówce jednak szczęście dopisało gościom.

Stomil Olsztyn – SMS PZKosz Władysławowo 70:74 (20:19, 19:20, 17:19, 14:16)

Stomil Olsztyn: Rafał Chudzik-19, Wiktor Specyalski-9, Mateusz Kulis-3, Bartłomiej Reszka-4, Ante Markoc-26, Artur Bednarczyk-5, Marcin Włodarczyk-4

Pierwsza kwarta była popisem Ante Markoca, który zdobył 12 punktów – wszystkie zza linii 6.23. To pozwoliło najpierw odrobić straty stomilowcom i zakończyć tę część gry z minimalna przewagą. W drugiej kwarcie olsztynianie na moment odskoczyli (28:23), rywale jednak szybko wyrównali i remisem zakończyła się pierwsza część spotkania. Ciężar gry w ofensywie oprócz wspominanego Chorwata wziął na siebie Rafał Chudzik. Obaj zdobyli po 14 oczek z 39 jakie były po 20 minutach na koncie Stomilu. Tym razem gospodarze grali bardzo wąskim składem, na parkiecie wystąpiło zaledwie siedmiu zawodników.

Spotkanie było bardzo intensywne zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym, bowiem rezultat ciągle oscylował wokół remisu. Na niespełna sześć minut przed końcem Stomil prowadził 66:65 i przez prawie trzy minuty żadna ze stron nie trafiła do kosza. Do syreny brakowało 60 sekund na tablicy było 70:70. Gościom udało się zaliczyć w tym newralgicznym momencie (pół minuty do końca) „trójkę” i to był decydujący cios. Olsztynianie nie zdołali skutecznie odpowiedzieć, mimo prób Wiktora Specyalskiego. Musieli faulować a jedno oczko zdobyte przez SMS dało tej drużynie komfort. Ostatecznie punkty powędrowały do Władysławowa.

Asseco AMW II Gdynia - Sklep Polski MKK Gniezno 86:83

Politechnika Gdańska - Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne 65:52

Decka Pelplin - MKS Sokół Międzychód 61:53

Stomil Olsztyn - SMS PZKosz Władysławowo 70:74

Biofarm Basket Suchy Las - BC Obra Kościan 64:97

Domino Inowrocław - Trefl II Sopot 88:59