Trójeczka (U20) w ćwierćfinale MP – Do przerwy koncert, a potem mały horror

Juniorzy starsi UKS Trójeczka Olsztyn zakwalifikowali się do rizgrywek centraknych i wystąpia za 2 tygodnie w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski U20. W weekn (13/14 stycznia)  rozgrali dwumecz barażowy MTS Basket Kwidzyn, który zajął w lidze pomorskiej 5 miejsce, ale mając zawodnika w SMS we Władysławowie miał prawo do dodatkowej szansy. Trójeczka wygrała dwa razy: w Kwidzynie 66:65 i u siebie 73:69.

Sobota (Kwidzyn)

MTS Basket Kwidzyn – UKS Trójeczka Olsztyn 65:66 (16:21, 22:17, 18:11, 9:17)

UKS Trójeczka Olsztyn: Getek Grzegorz 2, Włodarczyk Marcin 7, Mocarski Rafał 16, Ciborowski Mateusz 3, Reszka Bartłomiej 22, Miałki Marek 0, Nadolski Adam 5, Szachniewicz Hubert 0, Kulis Mateusz 11

Spotkanie było wyrównane. W pierwszej połowie prowadzenie zmieniało się, a na przerwę z minimalną przewaga schodzili olsztynianie. W trzeciej kwarcie goście mieli wyraźny kryzys i na kilka minut przed końcem Basket odskoczył na 13 oczek. Finisz Trójeczki był jednak imponujący. Dwie celne „trójki” Rafała Mocarskiego poderwały kolegów do walki. Na niespełna sekundę przed syreną Mateusz Kulis przy remisie 65:65 egzekwował rzuty wolne, z których wykorzystał jeden. W sumie wszystko zakończyło się szczęśliwie i przed  rewanżem olsztynianie są w dobrej sytuacji. Mamy nadzieje, że u siebie wypracują sobie przewagę i będą kontrolować przebieg wydarzeń.

Niedziela (Olsztyn)

UKS Trójeczka Olsztyn – MTS Kwidzyn 73:69 (26:19, 22:11, 10:24, 15:15)

Po pierwszej połowie wygranej przez olsztynian 48:30 wydawało się, że wszystko jest już przesądzone. Gospodarze dali 20-minutowy koncert, grali jak w transie, znakomicie we wszystkich elementach, stłamsili wręcz rywali.

Po zmianie stron Trójeczka zupełnie stanęła w miejscu i błyskawicznie roztrwoniła pokaźny przecież kapitał. Doszło nawet do tego, że to Kwidzyn w czwartej odsłonie wyszedł na prowadzenie 61:60. Całe szczęście, że olsztynianie przełamali kryzys i w końcówce wzięli się w garść. W ostatniej minucie prowadzili już 73:69, a więc w miarę bezpiecznie. Tymczasem sędzia odgwizdał umyślny faul przy rzucie koszykarza MTS za trzy punkty. I znów zrobiło się gorąco, bowiem gościom przysługiwały trzy rzuty wolne i rozpoczęcie akcji z boku. To mogło przynieść rywalom nawet sześć punktów. Egzekutora rzutów wolnych zjadły nerwy, nie trafił ani razu, a do tego gospodarze zebrali piłkę i spokojnie utrzymali ją do końca.

Mamy więc ćwierćfinał Mistrzostw Polski w kategorii U20 i jest to jeden z największych sukcesów olsztyńskiego basketu, bo w tej grupie wiekowej nie odgrywaliśmy większej roli. We wtorek losowanie grup.