Liga Wojewódzka Kadetów (U16) i Młodzików (U14) – Na razie Akademia Koszykówki i Junior Basket Club

Fot. jbc facebook (ilustracja)

Trwają rozgrywki w koszykarskich ligach wojewódzkich kadetów (U16) i młodzików (U14). Rywalizacja nie przebiega regularnie, sporo zaplanowanych w terminarzach spotkań zostało przełożonych, ale jesteśmy już po feriach i mamy nadzieje, że z nadrobieniem zaległości nie będzie problemów. Kolejność w tabelach jest trochę złudna, bowiem uwzględnia zdobyte punkty. Jednak uczestnicy nie rozegrali tej samej liczby spotkań.

W starszej grupie (U16) dominują koszykarze Akademii Koszykówki Olsztyn, którzy w czterech meczach zdobyli komplet punktów, a każda potyczkę rozstrzygali w sposób nie podlegający dyskusji. Ale zarówno TSK Roś Pisz, a zwłaszcza Junior Basket Club Olsztyn nie powiedziały ostatniego słowa.

W rywalizacji młodzików (U14) rozegrano dopiero pięć spotkań.. Wydaje się, że czołowe role odegrają: JBC Olsztyn i TSK Roś. Bezpośredni mecz wygrali nieznacznie olsztynianie. Nie wiadomo czego spodziewać się po Polonii Pasłęk, która rozgromiła Jar Elbląg, jednak na podstawie tej potyczki trudno o daleko idące wnioski.

Kadeci (U16)

Dotychczasowe wyniki

Akademia Koszykówki Olsztyn - UKS Trójeczka Olsztyn 96:40

UKS Trójeczka Olsztyn - KS AS Mrągowo 56:42

KS AS Mrągowo - TSK ROŚ Pisz 33:82

KS AS Mrągowo - Akademia Koszykówki Olsztyn 54:98

TSK ROŚ Pisz - KS AS Mrągowo 77:54

Akademia Koszykówki Olsztyn - KS AS Mrągowo 95:57

TSK ROŚ Pisz - Junior Basket Club Olsztyn 88:48

Akademia Koszykówki Olsztyn - TSK ROŚ Pisz 88:68

Junior Basket Club Olsztyn - KS AS Mrągowo 67:48

Tabela

1 Akademia Koszykówki Olsztyn 4 8 377 219

2 TSK ROŚ Pisz 4 7 315 223

3 KS AS Mrągowo 6 6 288 475

4 Junior Basket Club Olsztyn 2 3 115 136

5 UKS Trójeczka Olsztyn 2 3 96 138

Strzelcy w poszczególnych zespołach (dotychczas zdobyta suma punktów)

Akademia Koszykówki Olsztyn

Abramowicz Emil 0, Buńko Sebastian 9, Chmielewski Maciej 3, Ciołkowski Paweł 70, Dębski Dawid         1, Dębski Jan 3, Galiński Jakub 22, Jamiołkowski Mikołaj 64, Kardaś Dawid 19, Kowalczyk Hubert 0, Pniewski Filip 92, Tomczuk Kamil 9, Trudnowski Juliusz 0, Żurawek Jakub 85

TSK Roś Pisz

Bessman Łukasz 14, Januszewski Bartosz 15, Kłos Albin 15, Kucisz Bartłomiej 42, Kuzia Mateusz 0, Kwiatkowski Kacper 34, Kwiatkowski Michał 19, Lesiński Mateusz 19, Mielnicki Damian 45, Mielnicki Konrad 8, Uliszewski Jakub 65, Zalewski Szymon 39

KA AS Mrągowo

Bachmura Adrian 80, Bosek Mikołaj 5, Brodzik Piotr 2, Cybul Jakub 16, Gliszczyński Szymon 25, Gołubowski Wojciech 3, Jośko Karol 38, Kowalczyk Jakub 3, Kowalski Paweł 37, Laskowiecki Krystian 19, Ligęza Błażej 60, Magdziński Igor 0, Szewczyk Mateusz 0

Sztaba Karol 0, Weber Dawid 0

Junior Basket Club Olsztyn

Bzdyra Błażej   0, Fijałkowski Wojciech 0, Kozłowski Oliwier 24, Mirowski Kacper 8, Mróz Bartosz 2, Okulicz Miłosz 8, Otremba Kamil 4, Popielarczyk Fabian 0, Prokopowicz Szymon 10, Szczepański Piotr 0, Wojciechowski Paweł 45, Zapadka Hubert 14

UKS Trójeczka Olsztyn

Blum Jakub 6, Chojnowski Maciej 0, Dubel Michał 3, Dżus Igor 0, Grabowski Patryk 23, Graczykowski Stanisław 12, Kiński Bartosz 10, Kocięcki Jakub 2, Krawczyk Karol 3, Majchrowicz Kacper 0, Soból Bartosz UKS Trójeczka Olsztyn 12, Wirchanowicz Maciej 25

Fot. Akademia Koszykówki Olsztyn facebook/pmedia

Młodzicy (U14)

Dotychczasowe wyniki

Junior Basket Club Olsztyn TSK ROŚ Pisz 69 : 57

KS Polonia Pasłęk UKS Jar Elbląg 136 : 19

UKS Jar Elbląg SSP Orka Iława Basketball 65 : 68

Junior Basket Club Olsztyn UKS Jar Elbląg 117 : 33

TSK ROŚ Pisz SSP Orka Iława Basketball 118 : 26

Tabela

1 Junior Basket Club Olsztyn 2 4 186 90

2 TSK ROŚ Pisz 2 3 175 95

3 Orka Basketball Iława 2 3 94 183

4 UKS JAR Elbląg 3 3 117 321

5 KS Polonia Pasłęk 1 2 136 19

Strzelcy w poszczególnych zespołach (dotychczas zdobyta suma punktów)

Junior Basket Club Olsztyn

Bzdyra Błażej   25, Ciunel Jakub 6, Fijałkowski Wojciech 16, Kozłowski Oliwier 48, Madeksza Mikołaj 0, Mirowski Kacper 9, Mróz Bartosz 13, Popielarczyk Fabian 2 Prokopowicz Szymon     39, Szczepański Piotr 11, Szut Michał 12, Kłosowski Mateusz 5, Mil Jakub 0

TSK Roś Pisz

Duchnowski Oliwier 39, Jabłoński Jakub 17, Kazubek Bartłomiej 4, Lebiedziński Julian 4, Milewski Maciej 21, Piotrowski Jakub 28, Romanowski Jan 0, Rutkowski Aleksander 16, Stypiński Robert 10, Turski Maksymilian 10, Wojtowicz Konrad 8, Wróblewski Piotr 18

SSP Orka Basketball Iława

Gonder Michał 0, Komoszyński Bartosz 3, Maliszewski Patryk 39, Mijas Andrzej 1, Oleksów Jakub 4, Sawicki Mateusz 9, Suski Jakub 26, Szczypski Aleksander 4, Szmyciński Alan 0, Zastawny Szymon 4, Zbysiński Bartosz 4    

UKS Jar Elbląg

Charyton Szymon 0, Chrzanowski Sebastian 41, Ewertowski Piotr 0, Kruszewski Przemysław 0, Nowiński Jakub 0, Ościłowski Filip 8, Panfil Mikołaj 0, Pstrąg Paweł 0, Staroń Błażej 0

Stróżewski Wójciech 43, Tomkiewicz Igor 0, Van Ieperen Denis 6, Ziółkowski Jakub 19

KS Polonia Pasłęk

Bobrowicz Damian 13, Liwski Gracjan 24, Kosiorek Wiktor 31, Wolicki Patryk 16, Pawłyk Jakub 14, Rapacki Paweł 6, Cyrankiewicz Alan 12, Jakubschon Borys 8, Stańczuk Alan    0, Wolicki Jakub          12

Fot. JBC facebook

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn