Kamień z serca, KKS lepszy od Gdyni – Trzymały wynik do samego końca

To było jedno z tych spotkań, które trzeba było bezwzględnie wygrać. Koszykarki KKS walczą o bezpieczne miejsce w I lidze. Żeby wykonać plan trzeba wyprzedzić jeszcze jedną drużynę oprócz SMS II Łomianki i Basket 25 II Bydgoszcz. Sobotnie (10 lutego) zwycięstwo nad VBW GTK 73:67 (19:14, 24:15, 13:22, 17:16) sprawy jeszcze definitywnie nie załatwia, ale znacznie przybliża do założonego celu.

KKS Olsztyn – WBV GTK II Gdynia 73:67 (19:14, 24:15, 13:22, 17:16)

KKS Olsztyn: Joanna Markiewicz-14, Aleksandra Mońko-23, Jolanta Wichłacz-14, Ksenia Zajączkowska-22, Monika Zdrada-0, Wiktoria Bałdyga-0, Adrianna Kalinowska-0, Agnieszka Mazuro-0, Kamila Żukowska-0, Justyna Michalak-0, Marta Sztąberska-0

Po końcowej syrenie wszyscy kibice odetchnęli z ulgą, zawodniczki olsztyńskie również. Był to mecz z dużą presją w podtekście, w takich spotkaniach wszystko jest możliwe. Podopieczne Państwa Sztąberskich zdały egzamin, nie dopuściły do wielkich dramatów, ale gdy na półtorej minuty gdynianki zmniejszyły dystans do pięciu oczek nasunęły się wątpliwości.. Na szczęście „trójka” Kseni Zajączkowskiej rozwiała nadzieje gości.

Ksenia zresztą miała imponujące otwarcie tego spotkania. Po jej celnych rzutach KKS od razu objął prowadzenie 6:0 i nie oddał już go do końca. Gdynianki po słabym początku z minuty na minutę rozkręcały się, ale gdy tylko zbliżały się do KKS, riposta była natychmiastowa. Olsztynianki zaimponowały zwłaszcza w końcówce drugiej kwarty, kiedy zwiększyły przewagę do 14 punktów. I znów trzeba pochwalić (czynimy to z przyjemnością) Aleksandrę Mońko. Najpierw zaliczyła celną „trójkę”, a potem w krótkim odstępie czasu zdobyła jeszcze cztery punkty.

Gospodynie utrzymywały dystans do połowy trzeciej kwarty i wtedy nastąpił poważny kryzys. Rywalki niepokojąco zbliżały się i do ostatniej i przed ostatnia odsłoną było tylko 56:51. Na szczęście KKS opanował sytuację Na 3.30 przed syreną było 70:61, a więc w miarę bezpiecznie. Gdynianki nie rezygnowały i zmniejszyły różnicę, jednak odpowiedź Kseni była jednoznaczna i jakże cenne dwa punkty zostały w Olsztynie.

Oczywi9ście wygrał cały zespół, ale znów zaimponowała Aleksandra Mońko (23 pkt.), która wraz z Joanną Markiewicz zaliczyła duoble double. Doskonale grała tez Ksenia Zajączkowska. Co ciekawe, że na bilans olsztynianek złożyły się punkty zaledwie czterech zawodniczek. Ale najważniejszy jest efekt końcowy.

KKS Olsztyn - VBW GTK II Gdynia 73:67

AZS Uniwersytet Gdański - AZS Uniwersytet Warszawski 90:67

Mon-Pol Płock - SMS PZKosz Łomianki 70:80