Finał Wojewódzki w Szkolnej Lidze Gimnazjów Lubawa 2015 – Pasłęk bezkonkurencyjny

Na stadionie w Lubawie odbył się w czwartek (28 maja) finał wojewódzki w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców gimnazjów. Interesująca impreza, której uczestnicy rywalizowali zarówno w klasyfikacji drużynowej jak i indywidualnej. Zespołowo zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców triumfowali reprezentanci Gimnazjum nr 1 Pasłęk, mający także w składzie kilka indywidualności.

W swoich konkurencjach zwyciężyli: Patrycja Adamczyk, Dominika Kolterman i Mariusz Bołdysz, którzy są już znani na arenie krajowej. W obu klasyfikacjach wysoko uplasowały się: Gimnazjum 7 Olsztyn i Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński dysponujące wyrównanymi składami. Na uwagę zasługuje na pewno rezultat Marcina Jankowskiego z Lidzbarka Warmińskiego w skoku wzwyż – 1.90.

Wyniki

Dziewczęta

Klasyfikacja drużynowa

1 Gimnazjum 1 Pasłęk 1350

2 Gimnazjum 7 Olsztyn 1257

3 Gimnazjum 1 Giżycko 952

4 Gimnazjum 1 Bartoszyce 938

5 Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 901

6 Gimnazjum Lubawa 792

Wyniki indywidualne

100 metrów

1 Małgorzata Prusińska Gimnazjum 7 Olsztyn 13.29

2 Agata Szczęsna Gimnazjum 7 Olosztyn 13.86

3 Adrianna Krakowiak Gimnazjum 2 Morąg

300 metrów

1 Sandra Ozimek Gimnazjum1 Pasłęk 45.38

2 Paulina Ziulewska Gimnazjum 7 Olsztyn 47.10

3 Karolina Marzec Gimnazjum 1 Bartoszyce 47.71

600 metrów

1 Karolina Gerber Gimnazjum 1 Bartoszyce 1.46.96

2Maja Lemanowicz Gimnazjum 7 Olsztyn 1.47.93

3 Kinga Grabowska Gimnazjum 7 Olsztyn 1.48.10

Sztafeta

1 Gimmazjum 1 Pasłęk 53.81

2 Gimnazjum 7 Olsztyn 54.89

3 Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 55.24

Skok wzwyż

1 Joanna Grzym Gimnazjum 1 pasłęk 1.53

2 Wiktoria Szerszeniewska Gimnazjum 7 Olsztyn 1.30

3 Małgorzata Pankowska Gimnazjum Lubawa 1.30

Skok w dal

1 Dominika Kolterman Gimnazjum 1 Pasłęk 4.67

2 Martyna Maksymiak G2 Morąg 4.32

3 Jonata Jaworska Gimnazjum 1 Lidzbark warmiński 4.31

Pchnięcie kulą

1 Magdalena Jarząbek Gimnazjum Lubawa 9.73

2 Angelika Krajewska Gimnazjum Lubawa 9,85

3 Martyna Charmuszko Gimnazjum 1 Pasłek 8.84

Rzut oszczepem

1 Patrycja Adamczyk Gimnazjum 1 Pasłek 42.00

2 Aleksandra Przystasz Gimnazjum 1 Pasłęk 31.67

3 Klaudia Moszczyńska Gimnazjum 7 Olsztyn 19.78

Chłopcy

Klasyfikacja drużynowa

1 Gimnazjum Pasłęk 1305

2 Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 1293

3 Gimnazjum 2 Giżycko 1287

4 Gimnazjum 7 Olsztyn 1255

5 Gimnazjum Bisztynek 1185

6 Gimnazjum 2 Morąg 1168

Wyniki indywidualne

100 metrów

1 Marcin Greczko Gimnazjum 7 Olsztyn 11.86

2 Jakub Chałupa Gimnazjum 2 Giżycko 12.05

3 Piotr Oskierko Gimnazjum 2 Morąg 12.14

300 metrów

1 Kamil Pikura Gimnazjum 7 Olsztyn 38.22

2 Sebastian Jakubowski Gimnazjum Lubawa 38.66

3 Tomasz bartnicki Gimnazjum 7 Olsztyn 38.69

1000 metrów

1 Kacper Orszewski G2 Giżycko 2.49.11

2 Piotr Kozłowski Gimnazjum Lubawa 2.51.43

3 Dawid Greber Gimnazjum 1 Bartoszyce 2.52.14

Sztafeta 4 razy 100 metrów

1 Gimnazjum 7 Olsztyn 47.60

2 Gimnazjum 1 Pasłęk 48.66

3 Gimnazjum 2 Giżycko 49.01

Skok wzwyż

1 Marcin Jankowski Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 1.90

2 Piotr Dutkiewicz Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 1.60

3 Albert Graszek Gimnazjum Lubawa 1.40

Skok w dal

1 Marcin Wyrębek Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 5.60

2 Paweł czerwiński Gimnazjum 1 Lidzbark Warmiński 5.57

3 Damian Olszewski Gimnazjum 1 Bartoszyce 5.32

Pchnięcie kulą

1 Mariusz Bołdysz Gimnazjum 1 Pasłęk 12.65

2 Artur Rosiński Gimnazjum Bisztynek 11.74

3 Jakub Dąbkowski Gimnazjum Stębark 10.81

Rzut oszczepem

1 Dawid Kaszkin Gimnazjum 1 Pasłęk 45.05

2 Maciej Szczepański Gimnazjum Stębark 44.05

3 Michał Puchajda Gimnazjum 7 Olsztyn 39.85

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn