Atos Woźnice i Czarni Olecko w Białymstoku – Dobre sprinty Mateusza Plony i Wojciecha Tomczyka

Fot. ilustracja

W Białymstoku odbyły się w niedzielę (5 lutego) Halowe Mistrzostwa Podlasia Młodzików w lekkiej atletyce. Niektóre konkurencje miały charakter open, z okazji startu skorzystali lekkoatleci UKS Atos Woźnice i MLKS Czarni Olecko.Bardzo dobrze spisał się Mateusz Plona (Atos), który na 60 m wyrównał rekord życiowy (7.06), przegrywając tylko z doświadczonymi sprinterami Podlasia Białystok.

W finale 60 metrów młodzików trzecie i czwarte miejsce zajęli Wojciech Tomczyk i Kacper Murawski (obaj Czarni). Tu tez padły rekordy życiowe. Wojciech Tomczyk wygrał konkurs skoku w dal – 6.06. Do Białegostoku pojechała szersza grupa zawodników, którzy do tej pory rzadko startowali hali i takie doświadczenie na pewno im się przyda.

Wyniki

60 metrów mężczyzn

Finał

1 Radosław SACHARCZUK 93-09-08 KS Podlasie Białystok(PD) 6.99 PB

2 Adrian KAMIŃSKI 94-07-24 KS Podlasie Białystok(PD) 7.01 PB

3 Mateusz PLONA 98-10-08 UKS Atos Woźnice(WN) 7.06 =PB

Eliminacje

Dawid MAJEWSKI 05-05-01 UKS Atos Woźnice 9.27

Gabriel WAWRZYNOWICZ 06-01-01 UKS Atos Woźnice 9.96

Dominik SZYŁEJKO 05-07-01 UKS Atos Woźnice 10.39

Dawid WAWRZYNOWICZ 05-05-10 UKS Atos Woźnice 10.60

60 metrów młodzików

Finał

1 Damian HARASIMCZUK 02-01-27 UKS 19 Bojary Białystok(PD) 7.51

2 Kacper KRAWCZYK 02-07-28 KS Podlasie Białystok(PD) 7.76

3 Wojciech TOMCZYK 02-11-23 MLKS Czarni Olecko(WN) 7.82 =PB

4 Kacper MURAWSKI 02-06-22 MLKS Czarni Olecko(WN) 7.93 PB

60 metrów młodziczek

eliminacje

Julia KORDOWSKA 03-05-02 MLKS Czarni Olecko 8.77

60 metrów kobiet

eliminacje

Julia WAWRZYNOWICZ 04-06-22 UKS Atos Woźnice 9.01 PB

Kamila KORDEK 05-01-20 UKS Atos Woźnice 9.43

Nikola PIÓRKOWSKA 04-01-01 KS Podlasie Białystok 9.53

Oliwia BIEGAJ 04-06-11 UKS Atos Woźnice 9.57

Maja MURACH 06-05-24 UKS Atos Woźnice 9.61

Skok w dal kobiet

7 Julia WAWRZYNOWICZ 04-06-22 UKS Atos Woźnice(WN) 4.17

8 Kamila KORDEK 05-01-20 UKS Atos Woźnice(WN) 4.12

11 Oliwia BIEGAJ 04-06-11 UKS Atos Woźnice(WN) 3.68

12 Maja MURACH 06-05-24 UKS Atos Woźnice(WN) 3.50

Skok w dal mężczyzn

8 Dawid MAJEWSKI 05-05-01 UKS Atos 1 Woźnice(WN) 4.03

9 Gabriel WAWRZYNOWICZ 06-01-01 UKS Atos Woźnice(WN) 3.38

10 Dawid WAWRZYNOWICZ 05-05-10 UKS Atos Woźnice(WN) 3.09

Skok wzwyż

14 Wiktoria MOKICKA 02-09-19 MLKS Czarni Olecko(WN) 1.30

Skok w dal młodzików

1 Wojciech TOMCZYK 02-11-23 MLKS Czarni 7 Olecko(WN) 6.06

2 Patryk MAKOWSKI 03-04-08 LUKS Hańcza Suwałki(PD) 5.24 PB

3 Mateusz LEWKO 03-02-13 LKS Narew Kurpiewski Łomża(PD) 5.18

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn