Bukowiecki i Kozłowski w składzie na HME w Belgradzie– Konrad triumfatorem rankingu Orlen Mityng Tour 2017

Fot. running creatives/konrad bukowiecki facebook

Podczas Halowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w miniony weekend (18/19 lutego) w Toruniu ogłoszono wyniki rankingu Orlen Mityng Tour 2017, który w pewnym sensie podsumował sezon krajowy pod dachem. Zwycięzcą konkurencji pchnięcia kulą został Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno), który zaprezentował się zdecydowanie najlepiej z czołówki polskich miotaczy.

Pod uwagę brano rezultaty w trzech imprezach: Copernicus Cup w Toruniu, Orlen Cup w Atlas Arenie w Łodzi i 61 Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu. Do zwycięstwa zakwalifikowano wynik 20.67, choć zawodnik Gwardii Szczytno w imprezach zagranicznych pchał ponad 21 metrów.

W oddzielnej klasyfikacji na najbardziej wartościowe rezultaty cyklu triumfowali: Joanna Jóżwik (AZS AWF Warszawa) na 800 metrów – 1.59.29 i Piotr Lisek (OSOT Wrocław) w skoku o tyczne 5.87.

Po Mistrzostwach Polski w Toruniu ogłoszono skład reprezentacji Polski na Halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie (3-5 marca). W biało-czerwonych barwach wystąpi dwóch lekkoatletów z Warmii i Mazur: Konrad Bukowiecki (Gwardia Szczytno) w pchnięciu kulą i Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) w sztafecie 4 razy 400 metrów. Do stolicy Serbii wyjedzie też trener Ireneusz Bukowiecki.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn