Halowe ME Seniorów Belgrad 2017 - Kacper Kozłowski też złoty, Polska potęgą, a my mamy w tym swój udział

Fantastycznym akcentem zakończyły się w niedzielę (5 marca) w Belgradzie Halowe Mistrzostwa Europy Seniorów w lekkiej atletyce. Dwie polskie sztafety 4 razy 400 metrów zdobyły złote medale, a w męskiej biegł, zresztą fenomenalnie, na pierwszej zmianie Kacper Kozłowski. Zawodnik AZS UWM Olsztyn, najbardziej doświadczony z czwórki, włączył do kolekcji kolejne piękne trofeum.

Polacy rozegrali ten bieg wzorowo, ale do tego trzeba mieć siły. Kacper Kozłowski, mimo dużego opóźnienia w harmonogramie zawodów wystartował bardzo spokojnie. Pobiegł perfekcyjnie taktycznie. Na pierwszym okrążeniu zajął wygodne drugie miejsce, a potem przyspieszył i oddał koledze pałeczkę będąc na pierwszej pozycji. Biało-czerwoni nie oddali już prowadzenia, mimo, że w drużynach rywali nie brakowało klasowych 400-metrowców.. Zwycięstwo nie podlegało dyskusji.

Mieliśmy jako Warmia i Mazury w tych Mistrzostwach dwóch reprezentantów; Konrada Bukowieckiego i Kacpra Kozłowskiego. Obaj wracają ze złotymi medalami, będąc filarami coraz mocniejszej ekipy biało-czerwonych. W Belgradzie zdobyliśmy 12 krążków w tym siedem złotych i wygraliśmy tę klasyfikację. To prawda ,że halowy sezon nie jest pełnym odbiciem potencjału i układu sił, ale jest ważnym wskaźnikiem. Biorąc to pod uwagę niepodważalny jest fakt, że staliśmy się w tej dyscyplinie potęgą, bo przecież mamy w zanadrzu jeszcze supergwiazdy: Anitę Włodarczyk, Pawła Fajdka,. Piotra Małachowskiego. I w tej wspaniałej ekipie główne role odgrywają też lekkoatleci z Warmii i Mazur.