Halowe Mistrzostwa Województwa SZS w skoku wzwyż i pchnięciu kulą – W Nowym Mieście Lubawskim kilka rodzynków

Fot. powiat nowe miasto, osir wegorzewo

W piątek (10 marca) w hali sportowo-widowiskowej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Halowe Mistrzostwa Województwa Warmińsko—Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w pchnięciu i skoku wzwyż. Przyjechał młodzież z całego regionu, w tym kilkoro lekkoatletów, którzy z powodzeniem startują w Mistrzostwach Polski. I to oni nadawali ton rywalizacji, uzyskując bardzo dobre wyniki.

Na pierwszy plan wysuwa się rezultat w pchnięciu kulą Szymona Jóźwiaka (Zespół Szkół Węgorzewo) – 17.50. W tej samej konkurencji tyle, że wśród gimnazjalistów Jakub Borkowski (Kazanice) uzyskał 15.31. W skoku wzwyż Kacper Rudnik (Gimnazjum Nowe Miasto Lubawskie) osiągnął 190 cm. Skakały też wieloboistki. Patrycja Steć (Gimnazjum Wilczęta) i Klaudia Nazarewicz (ZS Węgorzewo) pokonały 155 cm

Wyniki

pchnięcie kulą dziewcząt szkół podstawowych kula 2 kg (16 zawodniczek)

1. Borkowska Agata 2004 SP Kazanice 9,30 m

2. Miesikowska Marta 2005 SP Złotowo 8,89 m

3. Cichocka Wiktoria 2004 Kazanice 8,75 m

4. Zawacka Katarzyna 2004 SP Kazanice 8,75 m

5. Ziółkowska Ewelina 2005 SP 2 Nowe Miasto 8,08 m

6. Ochlak Julia 2005 SP Złotowo 8,04 m

pchnięcie kulą dziewcząt szkół gimnazjalnych kula 3 kg (22 zawodniczki)

1. Siemińska Daria 2002 Gimnazjum Kazanice 10,48 m

2. Gorzach Agata 2001 Gimnazjum Stębark 10,48 m

3. Steć Patrycja 2001 Gimnazjum Wilczęta 9,72 m

4. Sadowska Wiktoria 2002 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 9,63 m

5. Meler Julia 2001 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 8,80 m

6. Drożyner Oliwia 2003 Gimnazjum Węgorzewo 8,74 m

pchnięcie kulą dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych kula 4 kg

1. Nazarewicz Klaudia 2000 ZSO Węgorzewo 9,63 m

2. Jarzębek Magdalena 2000 ZS Lubawa 9,11 m

3. Mendyk Izabela 2000 ZS Węgorzewo 8,59 m

4. Wiśniewska Natalia 2000 ZS Lubawa

pchnięcie kulą chłopców szkół podstawowych (14 zawodników)

1. Ewertowski Mateusz 2004 SP Byszwałd 9,55 m

2. Sobczak Błażej 2004 SP Kurzętnik 8,56 m

3. Żuchowski Daniel 2004 SP Byszwałd 8,45 m

4. Poniewski Bartosz 2004 SP Mroczno 7,96 m

5. Sokulski Kamil 2004 Bartoszyce 7,92 m

6. Fafiński Paweł 2004 SP Złotowo 7,77 m

pchnięcie kulą chłopców szkół gimnazjalnych kula 5 kg

1. Borkowski Jakub 2001 Gimnazjum Kazanice 15,31 m

2. Żuchowski Kacper 2001 Gimnazjum Kazanice 10,95 m

3. Czarnecki Miłosz 2001 Gimnazjum Stębark 10,17 m

4. Pańczuk Michał 2001 Gimnazjum Wilczęta 9,78 m

5. Snepetun Igor 2001 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 9,77 m

6. Jaremiez Michał 2001 Gimnazjum Wilczęta 9,72 m

pchnięcie kulą chłopców szkół ponadgimnazjalnych 5 kg

1. Jóźwiak Szymon 2000 ZS Węgorzewo 17,50 m

2. Modrzewski Dominik 2000 ZS Lubawa 11,54 m

3. Zawadzki Szymon 2000 ZS Lubawa 10,76 m

skok wzwyż dziewcząt szkół podstawowych:

1. Antoszewska Maja 2004 SP 1 Nowe Miasto Lub 125 cm

2. Bryl Martyna 2004 Bartoszyce 120 cm

3. Strauss Oktawia 2005 SP 1 Nowe Miasto Lub 120 cm

4. Miąskowska Aleksandra 2004 SP Mroczno 115 cm

5. Winiarek Aleksandra 2005 SP7 Bartoszyce 115 cm

6. Ługiewicz Alina 2005 SSP Tylice 115 cm

skok wzwyż chłopców szkół podstawowych (17 zawodników)

1. Kłosowski Kamil 2004 SP Kurzętnik 140 cm

2. Szpanelewski Dawid 2004 SP 1 Nowe Miasto Lub. 140 cm

3. Zdanowski Oliwier 2005 SP 1 Nowe Miasto Lub 135 cm

4. Kopiczyński Wiktor 2004 SP2 Nowe Miasto Lub. 135 cm

5. Mejka Kacper 2004 SP Tereszewo 130 cm

6. Musiakowski Mateusz 2004 SP Tereszewo 130 cm

skok wzwyż chłopców szkół gimnazjalnych (25 zawodników)

1. Rudnik Kacper 2001 Gimnazjum Nowe Miasto Lub 190cm

2. Lewandowski Jakub 2001 Nowe Miasto Lub. 170 cm

3. Jaremicz Michał 2001 Gimnazjum Wilczęta 170 cm

4. Rzymski Remigiusz 2001 Gimnazjum Kurzętnik 155 cm

5. Zieliński Bartosz 2001 Gimnazjum Kurzętnik 150 cm

6. Połomski Sebastian Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 145 cm

skok wzwyż dziewcząt szkół gimnazjalnych (16 zawodniczek)

1. Steć Patrycja 2001 Gimnazjum Wilczęta 155 cm

2. Zielińska Agata 2003 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 150 cm

3. Meler Julia 2001 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 135 cm

4. Jędraszek Angelika 2001 Gimnazjum Nowe Miasto Lub. 135 cm

5. Żorańska Patrycja 2001 Gimnazjum Mroczno 130 cm

6. Kornacka Kinga 2003 Gimnazjum Grodziczno 130 cm

skok wzwyż dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych:

1. Nazarewicz Klaudia 2000 ZS Węgorzewo 2000 ZS Węgorzewo 155 cm

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn