Mistrzostwa Olsztyna SZS Szkół Ponagimnazjalnych – W Kortowie najlepsi: VIII LO (dziewczęta) i ZSM-E (chłopcy)

Fot.sss juvenia olsztyn (ilustracja)

Na stadionie w Kortowie odbyły się 10 kwietnia Mistrzostwa Olsztyna w lekkiej atletyce dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W imprezie wzięło udział 8 drużyn dziewcząt (II LO, III LO, V LO, VIII LO, XII LO, ZSChiO, ZSE, ZSE-H) i 12 drużyn chłopców (II LO, III LO, V LO, VI LO, VIII LO, XII LO, ZSEiT, ZSE-H, ZSChiO, ZSE, ZSE-M, ZSB, ). Łącznie wystartowało 171 uczestników. (dziewczęta - 62, chłopcy -109).

Frekwencja dopisała o medale nie było łatwo.W klasyfikacjach drużynowych triumfowali: dziewczęta VIII LO i chłopcy ZSM-E Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca w konkurencjach indywidualnych otrzymali pamiątkowe medale, a pierwsze trzy szkoły w kategorii drużynowej puchary i dyplomy

Wyniki indywidualne

Dziewczęta

100 m

1.Aleksandra Ryglewicz 13:96 II LO

2.Anna Mikulak 14:44 V LO

3.Weronika Jóźwiak   4:67 ZSE-H

200 m

1. Natalia Żuk 27:07 II LO

2. Ola Kalinowska 31:68 ZSE

3. Weronika Engler 32:82 ZSChiO

400 m

1.Klaudia Jakubowska 1:09:50 ZSChiO

2.Monika Górka 1:13:54 XII LO

3.Malwina Załęska 1:16:46 ZSChiO

800 m

1.Natalia Podlewska 2:50:11 XII LO

2.Oliwia Komar 2:53:16 ZSChiO

3.Gosia Kocenko 3:01:04 V LO

4x100 m

1.II LO (Szczęsna, Żuk, Ryglewicz, Szatkowska) 1:00:87   .

2.ZSChiO (ZaŁęska, Prusińska,Engler, Jakubowska) 1:02:63

3.VIII LO (Kwaśnik, Maciejewska, Słomińska, Król)1:04:75            

Rzut oszczepem

1.Maria Wojsiat 34,01 II LO

2.Daria Kalkowska 23,96 ZSE

3.Daria Grodż 21,94 VIII LO

Skok wzwyż

1.Izabela Król 135 VIII LO      

2.Weronika Jóźwiak 130 ZSE-H

3.Anna Mikulik 125 V LO

Skok w dal

1.Natalia Żuk 4,66 II LO

2.Izabela Król 4,64     VIII LO

3.Aleksandra Ryglewicz 4,24 II LO

Pchnięcie kulą

1.Angelika Kucińska 9,10 VIII LO

2.Aleksandra Rząp 9,05 III LO

3.Marta Wojsiat 8,90 II LO

Chłopcy

100 m

1.Damian Fidurski 11:59 ZSChiO

2.Kasper Jabłoński 11:80 XII LO

3.Damian Szymański 11:95 V LO

200 m

1.Damian Figurski   24:45 ZSChiO

2.Mateusz Michalewicz 24:64 ZSChiO

3.Piotr Gromadzki 24:70 ZSM-E

400 m

1.Sebastian Rybka 53:73 XII LO      

2.Damian Szymański 53:81 V LO

3.Maurycy Rakowski 56:86 II LO

800 m

1.Dominik Zalewski 2:14:59 V LO

2.Michał Błaszczyk 2:19:80 VIII LO

3.Oskar Jagielski 2:26:23 ZSB

1500m

1 Damian Jurgielewicz 4:37:24 ZSE-H

2.Maciej Sulikowski 4:39:55 III LO

3.Jakub Wądołowski 4:42:82 VIII LO                                                                                                                                                                                                                    

4x100m

1.XII LO (Jabłoński, Rybka, Skalski, Daniluk) 47:72

2.ZSE       49:23

3.ZSM-E (Gromadzki, Prus, Kaczmarczyk, Czerpak) 49:81

Rzut oszczepem

1.Michał Jakubiak 38,43 ZSE  

2.Bartosz Kulesza 35,47 VIII LO  

3.Dariusz Ćwiek 35,10 ZSM-E

Skok wzwyż

1.Maciej Witkowski   160 ZSEiT

2.Bartosz Król 160 ZSChiO

3.Maciej Scholl 155 VIInI LO  

Skok w dal

1.Kasper Jabłoński 6,15 XII LO

2.Tomasz Pasymowski 5,60   ZSM-E

3.Dawid Bogdański 5,49 ZSE

Pchnięcie kulą

1.Igor Moślij   11,02 VI LO    

2.Łukasz Przybysz 10,84 ZSM-E

3.Leszek Kleszczyński 10,51 ZSChiO

dsc 3091

Klasyfikacja drużynowa:

Dziewczęta

1.VIII LO 75 pkt                

2.II LO 62 pkt

3.ZSChiO 43 pkt            

4.V LO 39 pkt                  

5.ZSE-H 28 pkt

6.ZSE 26 pkt

7.XII LO 16 pkt

8.III LO 12 pkt

Skład reprezentacji VIII LO: Daria Grodż, Izabela Król, Klaudia Kwaśnik, Monika Maciejewska, Nikola Polito, Aleksandra Moszczyńska, Karolina Roguszka, Nikola Słomińska, Agnieszka Szwed. Opiekunem dziewcząt jest: Julita Słodownik.

 

dsc 3013

Chłopcy

1.ZSM-E 63 pkt

2.VIII LO 53 pkt  

3.ZSE 52 pkt      

4.ZSChiO 49 pkt

5.XII LO 37 pkt

6.V LO 24 pkt

7.ZSE-H 24 pkt

8.VI LO 21 pkt

9.II LO 19 pkt

10.ZSEiT 11 pkt

11.III LO 7 pkt

12. ZSB 6 pkt

Skład reprezentacji ZSM-E: Piotr Gromadzki, Patryk Czerpak, Sebastian Kowalczyk, Daniel Kaczmarczyk, Adam Kukła, Marcel Śladowski, Kacper Budzeński, Jakub Cymerman, Aleksander Chełstowski, Lamparski, Dawid Prus, Damian Szalpuk, Patryk Sagała, Łukasz Dziekoński, Dominik Januszko, Mariusz Pietrzak, Dariusz Ćwiek, Tomasz Pasymowski, Damian Waśkiewicz, Adrian Stachyra, Michał Czajkowski, Przemysław Orzoł, Jarosław Kuch. Opiekunem chłopców jest Grzegorz Zasadowski .

Źródło: SSS Juvenia Olsztyn

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn