45. Memoriał Żylewicza Gdańsk 2016 – Smosarski znów szybciej, Kozłowski w normie, Regin i Naszko przed Kownatke

Fot. pzla (ilustracja)

W środę (14 czerwca) w Gdańsku odbył się 45 Lekkoatletyczny Memoriał Żylewicza, w którym wystartowało sporo zawodników z Warmii i Mazur. Coraz szybciej biega Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno). Wygrał 200 m – 21.29 (najlepszy wynik w sezonie) i był trzeci na setkę 10.78 przy przeciwnym wietrze. Kacper Kozłowski (AZS UWM Olsztyn) był drugi na 400 m – 47.38, i trzeci na 200 m – 21.41.

Podwójne zwycięstwo odnieśli gwardziści ze Szczytna w pchnięciu kulą, Zwyciężył Andrzej Regin 18.75, Andrzej Naszko był gorszy o 3 cm. Obaj pozostawili w pokonanym polu Rafała Kownatke. Zaprezentowali się również wózkarze. Na dystansie 1500 metrów wygrał Michał Dziuba (Dywity) przed Bogdanem Królem (Orneta). Startowało wielu młodych zawodników z Olsztyna, Elblaga i Pasłęka, którzy tez zaprezentowali sie zupełnie dobrze

Wyniki

Kobiety

100 metrów k

1 Marika POPOWICZ-DRAPAŁA 88-04-28 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 11.63

2 Agata FORKASIEWICZ 94-01-13 KS AZS AWF Wrocław 11.67

3 Klaudia KONOPKO 92-02-21 UKS 19 Bojary Białystok 11.93

................................................

15 Małgorzata PRUSIŃSKA 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn 12.86 (+0.9)

200 metrów

1 Agata FORKASIEWICZ 94-1 01-13 KS AZS AWF Wrocław 23.51 PB

2 Marika POPOWICZ-DRAPAŁA 88-04-28 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 23.54

3 Klaudia KONOPKO 92-02-21 UKS 19 Bojary Białystok 23.97 SB

..........................................

13 Patrycja ADAMCZYK 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 26.21 (+2.6)

14 Małgorzata PRUSIŃSKA 00-07-25 KS AZS UWM Olsztyn 26.33 (-1.8)

400 metrów

1 Małgorzata CURYŁO 94-1 01-13 KS AZS AWF Wrocław 53.62

2 Dominika MOREK 96-01-22 AZS-AWFiS Gdańsk 54.26

3 Aleksandra LUBICKA 96-04-26 OKS Skra Warszawa 55.11

........................................

12 Emilia BIELECKA 99-09-04 KS AZS UWM Olsztyn 57.88

14 Natalia ŻUK 00-12-23 KS AZS UWM Olsztyn 59.10

15 Beata MILANOWSKA 95-07-24 KS AZS UWM Olsztyn 59.23 PB

18 Maja LEMANOWICZ 01-12-01 KS AZS UWM Olsztyn 61.99 PB

13516320 1370961219586127 3161386720770387236 n

Rzut oszczepem

1 Marcelina WITEK 95-06-02 KS Polanik Piotrków Trybunalski(LD) 56.04 SB

2 Klaudia MARUSZEWSKA 97-08-28 LKS Jantar Ustka(PM) 51.85

3 Marta KĄKOL 92-02-25 AZS-AWFiS Gdańsk(PM) 50.79

............................

9 Kamila ZDYBAŁ 94-03-18 PKS Gwardia Szczytno(WN) 44.14

Mężczyźni

100 metrów

1 Grzegorz ZIMNIEWICZ 91-10-13 UKS Achilles Leszno 10.77

2 Przemysław SŁOWIKOWSKI 93-11-20 WKS Flota Gdynia 10.78(773)

3 Dominik SMOSARSKI 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 10.78(778) (-0.4)

........................................................................

12 Damian SZYMAŃSKI 00-01-14 KS AZS UWM Olsztyn 11.69 (+0.7)

200 metrów

1 Dominik SMOSARSKI 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno(WN) 21.29 SB (+1.0)

2 Grzegorz ZIMNIEWICZ 91-10-13 UKS Achilles Leszno(WP) 21.34 SB

3 Kacper KOZŁOWSKI 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 21.41 (+1.0)

............................

7 Mateusz DZIADKO 00-05-8 25 KS AZS UWM Olsztyn(WN) 23.25 (+1.0)

koc6

400 metrów

1 Wiktor SUWARA 96-07-24 46.79

2 Kacper KOZŁOWSKI 86-12-07 KS AZS UWM Olsztyn 47.38

3 Bartłomiej CHOJNOWSKI 93-09-24 WKS Śląsk Wrocław 47.79

...........................................

8 Mateusz OSTAPIUK 93-12-12 KS AZS UWM Olsztyn 49.29

12 Cezary ROLKA 95-08-11 KS AZS UWM Olsztyn 50.23 PB

13 Rafał KLIMEK 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn 50.92

15 Kacper WIESIOŁEK 96-12-14 KS AZS UWM Olsztyn 51.27 SB

21 Kamil PIKURA 99-02-13 KS AZS UWM Olsztyn 53.47

800 metrów

1 Patryk KORYCKI 99-05-14 GKS Olimpia Grudziądz 1:52.03 PB

2 Jakub AUGUSTYNIAK 01-09-04 GKS Olimpia Grudziądz 1:52.10 PB

3 Jakub BAŁDYKA 96-04-13 AZS-AWF Warszawa 1:52.74 SB

.....................................

17 Natan TYBOROWSKI 01-07-02 KS AZS UWM Olsztyn 2:04.24

1500 metrów

1 Roman KWIATKOWSKI 95-1 05-19 OKS Start Otwock 3:44.66 SB

2 Mateusz DĘBSKI 98-01-23 RLTL ZTE Radom 3:45.56 PB

3 Sebastian SMOLIŃSKI 91-07-01 AZS UMCS Lublin 3:45.85

.........................................

26 Dariusz REGINIA 95-03-14 KS AZS UWM Olsztyn 4:09.51 PB

1500 metrów wózki

1 Michał DZIUBA 80-01-01 Dywity(WN) 2:56.30

2 Bogdan KRÓL 55-01-01 LUKS Orneta(WN) 2:59.82

3 Krzysztof OBUCHOWICZ 80-01-01 Gdańsk(PM) 3:24.10

................................................

4 Grzegorz OJRZYŃSKI 80-01-01 Ostróda(WN) 3:30.68

6 Józef MIKA 80-01-01 Lidzbark(WN) 3:38.33

9 Katarzyna ZUBOWICZ 80-01-01 Łukty(WN) 4:37.82

10 Arkadiusz MONKIEWICZ 80-01-01 Bartoszyce(WN) 4:41.52

3000 metrów

1 Krzysztof WASIEWICZ 92-01-03 SRS Kondycja Piaseczno(MZ) 8:30.07 PB

2 Szymon OSTROWSKI 95-10-07 LKS Pszczyna(SL) 8:40.82 PB

3 Wojciech PIWOWARCZYK 94-07-01 WMLKS Pomorze Stargard(ZP) 8:42.24 SB

.....................................

6 Dariusz NOWAK 97-11-21 MKS Truso Elbląg(WN) 8:48.15 PB

11 Marcin SPUSTEK 97-05-21 MKS Truso Elbląg(WN) 9:09.74

18839305 1768567999825445 4647072215642236121 n

Pchnięcie kulą

1 Andrzej REGIN 94-02-21 PKS Gwardia Szczytno(WN) 18.78

2 Andrzej NASZKO 94-05-09 PKS Gwardia Szczytno(WN) 18.75

3 Rafał KOWNATKE 85-03-24 LKS Ziemi Puckiej Puck(PM) 18.25

13501987 1367423036606612 2921597214071483908 n

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn