MP Juniorów (U20) Toruń 2017 – Cztery medale zdobyło dwoje lekkoatletów, Dominik Smosarski królem sprintu, Patrycja Adamczyk skoczna wieloboistka

Fot. lekkoatketyka szczytno facebook

W Toruniu zakończyły sie w niedzielę (9 lipca) Mistrzostwa Polski Juniorów (U20) w lekkiej atletyce. W mieście Kopernika reprezentacja Warmii i Mazur zdobyła 3 medale. Dwa złote wywalczył  Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno), który w pięknym stylu wygral "setkę" ustanawiając rekord życiowy - 10.49 i 200 m (21.31). W sobotę brąz wywalczyła w skoku wzwyż Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk). Kilka tygodni wcześniej został wicemistrzynią w 7-boju.

Medale Warmii i Mazur

Złote

SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 10.49 PB- 100 metrów

SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 21.31 - 200 metrów

Srebrny

ADAMCZYK Patrycja 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 5515 PB - 7-bój (zawody 4 czerwca w Krakowie)

Brązowy

ADAMCZYK Patrycja 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 1.71 - skok wzwyż

Klasyfikacja medalowa

1 RLTL ZTE Radom 8 3 1 12

2 AZS UMCS Lublin 2 1 1 4

3 MKS Aleksandrów Łódzki 2 1 0 3

4 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 2 0 1 3

4 SKLA Sopot 2 0 1 3

6 PKS Gwardia Szczytno 2 0 0 2

6 ULKS Talex Borzytuchom 2 0 0   2

6 WMLKS Nadodrze Powodowo 2 0 0 2

.............................

36 KS Polonia Pasłęk 0 1 1 2

Punktacja klubowa

1 RLTL ZTE Radom 190.0

2 KS Podlasie Białystok 140.5

3 AZS UMCS Lublin 116.0

4 MKS Juvenia Puszczykowo 94.0

5 CWZS Zawisza Bydgoszcz SL 90.0

6 KS Gwardia Piła 75.0

.....................

47 PKS Gwardia Szczytno 30.0

53 KS AZS UWM Olsztyn 29.0

54 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 28.5

58 KS Polonia Pasłęk 26.0

96 LKS Lubawa 15.0

128 UKS Sokół Węgorzewo 8.0

129 UKS MOSiR Działdowo 8.0

161 GUKS Asy Dywity 2.0

Klasyfikacja województwa

1 WIELKOPOLSKIE 565.5

2 MAZOWIECKIE 554.0

3 POMORSKIE 408.3

4 ŚLĄSKIE 339.1

5 KUJAWSKO-POMORSKIE 311.0

6 LUBUSKIE 306.0

7 DOLNOŚLĄSKIE 263.6

8 PODLASKIE 260.5

9 ŁÓDZKIE 236.0

10 PODKARPACKIE 220.0

11 MAŁOPOLSKIE 196.0

12 ZACHODNIOPOMORSKIE 180.5

13 LUBELSKIE 165.0

14 WARMIŃSKO-MAZURSKIE 134.5

15 OPOLSKIE 89.0

I dzień

W porannych eliminacjach pierwszego awans do finałów wywalczyli oszczepniczka LKS Lubawa Weronika Mieczkowska oraz miotach AZS UWM Olsztyn Marek Opczyński. Do finałów B (miejsca 9/16) zakwalifikowali sie płotkarze (400 m) Izabela Wujkowska i Kacoer Jabłoński (oboje AZS UWM Olksztyn). W tej konkurencji nie powiodło się Patrycji Pawłowskiej (Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – 19 miejsce, podobnie w pchnięciu kulą Annie Wróbel (Polonia Pasłęk) – 19 miejsce. Po uroczystym otwarciu nadal odbywały sie eliminacje. Wreszcie dobre więci z bieżni. Na 400 metrów juniorek Emilia Bielecka (AZS UWM) z rekordem zyciowym uzyskała szósty czas i weszła do finału A. Podobnie Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) też z szóstym wynikiem zameldował się w finale A. W tej samej konkurencji Rafal Klimek (AZS UWM) pobiegnie w finale B. W sprincie na 100 metrów Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno)okazał się zdecydowanie najlepszy w liminacjach. Czas 10.61 jest jego najlepszym tegorocznym wynikiem. Do finału B zakwalifikował się Rafał Krawczyk (Warmia Lidzbark warmiński) z 16 czasem. Ścisk w rankingu byl ogromny, decydowały tysięczne części sekundy.

Finał byl popisem Dominika, który wygral z ogromną przewagą i wynikiem 10.49 ustanowił rekord życiowy. Oczywiście jest równiez faworytem 200 metrów, tym bardziej,  że to jego koronny dystans. Dobrze w finale B  wypadł Rafał Krawczyk, który z życiówka (11.04) zajął 3 miejsce, w efekcie 11 w całej konkurencji. W eliminacjach 100 m. juniorek Paulina Potasznik (GUKS Asy Dywity) zajęła 19 miejsce i odpadła z rywalizacji. Do finału równiez nie awansował Maciej Nowakowski (LKS Lubawa) na 800 metrów. W swoim biegu zająl 4 miejsce (2 awansowało bezpośrednio), a uzyskany czas odbiegał od dwóch premiowanych kwalifikacją. W efekcie zajął 15 miejsce w rankingu.

II dzień

Drugi dzień zaczął sie optymistycznie od awansu dyskobolek. Izabela Mendyk (Sokół Węgorzewo) w eliminacjach uzyskała siódmy wynik, Sylwia Zych (Warmia Lidzbark Warmiński) - 12, co zapewniło awans do finału. Podobnie ze skoczkami wzwyż z Warmii Lidzbark Warmiński. Krzysztof Karkowski i Marcin Jankowski zaliczając 194 cm zapewnili sobie udział w rywalizacji o medale. Na 200 metrów Paulina Potasznik (GUKS Asy Dywity) z trudem zakwalifikowała się do finału B (15 czas), natomiast Dominik Smosarski (Gwardia Szczytno) podobnie jak na "setkę" był o klase lepszy od przeciwników. Uzyskał 21.47 i nastepnego w rankingu wyprzedzil o 0.6 sek. Jest oczywiście głównym kandydatem do złota. Przepołudniową część rywalizacji dobrze zakończyli dyskobole. Marek Opczyński (AZS UWM) wszedł do finału z trzecim wynikiem, natomiast Mariusz Bołdysz (Polonia Pasłęk) zamknął dwunastkę. Rafał Krawczyk (Warmia Lidzbark Warmiński) awansował z tzrecim wynikiem do finału trójskoku.

Sesja popołudbiowa rozpoczęła sie od finalowych biegów na 400 metrów przez płotki. Biegacze AZS UWM startowali w finałach B. Izabela Wujkowska wygrała swój bieg i ostatecznie zajęła 9 miejsce. Kacper Jabłoński był piaty i w efekcie 13 w konkurencji. Na 400 metrów bez plotków mieliśmy w finałach A dwoje reprezentantów. Emilia Bielecka (AZS UWM) zajęła 7 miejsce, natomiast Sebastian Jakubowski (LKS Lubawa) był na mecie czwarty, do podium brakowało jednak ponad pół sekundy. W finale B Rafał Klimek (AZS UWM) przybiegł na metę szósty i w konsekwencji wywalczył 14 miejsce w MP juniorów. Weronika Mieczkowska (LKS Lubawa), która zdobywała na zawołanie medale w kat. juniorek młodszych, po przejściu do starszej grupy wiekowej (cięższy oszczep) jeszcze nie może się odnaleźć. Nie zdołała awansować do ścisłego finału i oostatecznie wylądowała na 11 pozycji.Trzeba troche cierpliwości, bo co do jej talentu nie ma wątpliwości. W biegu przeszkodowym na 2 km Michał Karbowski (OSiR Działdowo) przybiegł na wysokim szóstym miejscu.

Drugi dzień zakończyła mocnym akordem Patrycja Adamczyk (Polonia Pasłęk), zdobywając brązowy medal w skoku wzwyż - 171 cm. Wprawdzie skakała w tym sezonie wyżej, ale dwie konkurentki były poza zasięgiem. Warto też pamiętać, że Patrycja jest wieloboistką - wicemistrzynią Polski, tym większe uznanie, że tak skutecznie walczyła ze specjalistkami  konkurencji.

III dzień

Dominik Smosarski zdobył w niedziele przed poludniem drugi złoty medal w tych Mistrzostswach Polski, potwierdzając, że jest niekwestionowanym królem sprintu.Czas bardzo dobry 21.31, ale warto zwrócić uwagę, że sprinter ze Szczytna zmobilizował też innych zawodników. Następna trójka na mecie ustanowiła rekordy zyciowe, które jednak nadal odbiegaja od mozliwości gwardzisty. Bieg nie był łatwy, bowiem Dominik zaczął za wolno i wychodząc na prostą był dopiero trzeci. W końcówce z nawiązką odrobił straty, ale czas mógł być znacznie lepszy. W takiej imprezie najważniejsze jest jednak miejsce i złoto. Jak widać sprinter Gwardii jest zdecydowanym liderem na 100 i 200 m. Warto dodać, że trener Ireneusz Bukowiecki mając kłopoty bogactwa w klubie (tylko pozazdrościć) zaprosił do współpracy Zbigniewa Ludwichowskiego, a ten chętnie sie na to zgodził tym bardziej, że nie prowadzi juz Karola Zalewskiego. To świetnie, że w regionie wspólnie wykorzystujemy myśl szkoleniową, a Dominik wymaga rzetelnej indywidualnej pracy, bo taka perełka zdarza sie raz na wiele lat i tu niczego nie można zaniedbać. Kontynuacja medalowych osiągnięć w lekkoatletyce młodzieżowej to w dużej mierze zasługa funkcjonowania Ośrodków, promowanych i finanasowanych przez Urząd Marszałkowski. Żeby mieć medalistów trzeba im w tych czasach stworzyć optymalne warunki.

Na 200 m juniorek Paulina Potasznik była 6 w finale B czyli 14 w stawce. W bidegu na 1600 metrów Michał Karbowski zmęczony sobotnia rywalizacja na przeszkodach nie odegrał większej roli i został sklasyfikowany na 22 miejscu. W dwóch konkurencjach technicznych po cichu liczyliśmy na medal,ale niestety nie udało się. Krzysztof Karkowski (Warmia Lidzbark Warmiński) skoczył 2.04, a to wystarczyło do zajęcia czwartej pozycji w konkursie skoku wzwyż. Kolega klunowy Marcin Jankowski uzyskał tylko 1.88 i zajął 10 lokatę. W rzucie dyskiem węgorzewianka Izabela Mendyk uztsanowiła rekord życiowy 43.14 i dało jej to 5 miejsce. Sylwia Zych z Lidzbarka Warmińskiego zamknęła stawke finalistek (12 miejsce). W konkurencji juniorów Marek Opczyński (AZS UWM) był piaty, a Mariusz Bołdysz (Polonia Pasłęk) 11. Ostatnią nasza szansą medalową był trójskoczek Warmii Lidzbark Warmiński Rafał Krawczyk. Zajął 5 miejsce i pozostalismy z dorobkiem trzech medali: 2 złotych (Dominik Smosarski) i 1 brązowego (Patrycja Adamczyk) Dodać do tego należy srebro Patrycji w MP juniorek w 7-boju, które rozegrano wcześniej.

Eliminacje

Juniorki

100 metrów

19 POTASZNIK Paulina 98-12-09 GUKS Asy Dywity 12.75 (+0.3) – brak awansu

200 metrów

15 POTASZNIK Paulina 98-12-09 GUKS Asy Dywity 26.18 – awans do finału B

400 metrów

6 BIELECKA Emilia 99-09-04 KS AZS UWM Olsztyn 56.76 PB – awans do finału A

400 metrów ppł.

9 WUJKOWSKA Izabela 99-09-02 KS AZS UWM Olsztyn 63.35 – awans do finału B

19 PAWŁOWSKA Patrycja 99-11-07 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 67.78 PB – brak awansu

Pchnięcie kulą

19 WRÓBEL Anna 99-06-06 KS Polonia Pasłęk 9.41 – brak awansu

Rzut oszczepem (600 g)

8 MIECZKOWSKA Weronika 99-01-02 LKS Lubawa - 38.86 awans do finału

Rzut dyskiem ( 1 kg)

7 MENDYK Izabela 98-01-27 UKS Sokół Węgorzewo 38.95 – awans do finału

11 ZYCH Sylwia 98-11-27 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 34.71 – awans do finału

kuba (2)

Juniorzy

100 metrów

1 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 10.61 SB (+0.4) – awans do finału A

16 KRAWCZYK Rafał 99-03-16 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 11.10 (+0.4) – awans do finału B

200 metrów

1 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 21.47 – awans do finału A

400 metrów

6 JAKUBOWSKI Sebastian 99-03-05 LKS Lubawa 48.90 - awans do finału A

13 KLIMEK Rafał 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn 50.21 –awans do finału B

800 metrów

15 NOWAKOWSKI Maciej 98-09-01 LKS Lubawa 1:57.80 - brak awansu

400 metrów ppł

13 JABŁOŃSKI Kacper 98-07-28 KS AZS UWM Olsztyn 56.81 PB – awans do finału B

Pchnięcie kulą

11 OPCZYŃSKI Marek 98-12-09 KS AZS UWM Olsztyn 14.38 – awans do finału

Rzut dyskiem (1.75 kg)

3 OPCZYŃSKI Marek 98-12-09 KS AZS UWM Olsztyn 48.30 - awans do finału

12 BOŁDYSZ Mariusz 99-01-02 KS Polonia Pasłęk 41.99 – awans do finału

Skok wzwyż

3 KARKOWSKI Krzysztof 99-05-22 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1.94 – awans do finału

4 JANKOWSKI Marcin 99-10-24 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1.94 SB – awans do finału

Trójskok

3 KRAWCZYK Rafał 99-03-16 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 14.32 Q PB

11329920 710697209058372 8308361693624971221 n

Finały

Juniorki

200 metrów

1 KOTWIŁA Martyna 99-01-13 RLTL ZTE Radom 23.61

2 ADAMEK Klaudia 99-03-22 KS Gwardia Piła 24.09

3 GOLA Marlena 98-06-08 KS Podlasie Białystok 24.17

.............................

14 (6) POTASZNIK Paulina 98-12-09 GUKS Asy Dywity 25.87 SB

400 metrów

1 KACZMAREK Natalia 98-01-17 KS AZS AWF Wrocław 53.57

2 ŁOZOWSKA Karolina 99-05-28 KS Podlasie Białystok 53.63 PB

3 MARTYNA Katarzyna 98-10-25 WKS Wawel Kraków 55.17 SB

..........................................................

7 BIELECKA Emilia 99-09-04 KS AZS UWM Olsztyn 57.50

400 metrów przez plotki

1 WOSZTYL Natalia 99-08-28 RLTL ZTE Radom 59.38  

2 SMOLIŃSKA Izabela 99-01-14 RLTL ZTE Radom 59.93   PB

3 MARTYNA Katarzyna 98-10-25 WKS Wawel Kraków 60.36 PB

Finał B

9(1) WUJKOWSKA Izabela 99-09-02 KS AZS UWM Olsztyn 63.68

Rzut oszczepem (600 g)

1 HAJDROWSKA Joanna 99-08-28 RLTL ZTE Radom 50.36

2 ORLIŃSKA Dominika 98-01-30 MLKS Echo Twardogóra 48.79

3 ADAMASZEK Magdalena 98-07-17 MKS-MOS Katowice 47.62 PB

.............................................

11 MIECZKOWSKA Weronika 99-01-02 LKS Lubawa 36.87

Rzut dyskiem (1 kg)

1 URBAN Karolina 98-10-18 SKLA Sopot 50.31

2 ŚLEPOWROŃSKA Maja 98-12-02 MKS Pułtusk 46.88 PB

3 KULAK Agnieszka 99-07-03 LKS Jantar Ustka 46.60

...............................

5 MENDYK Izabela 98-01-27 UKS Sokół Węgorzewo 43.14 PB

12 ZYCH Sylwia 98-11-27 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 34.61

adamczykpatrycja hep

Skok wzwyż

1 SKOCZYLAS Patrycja 99-02-04 UKS 12 Kalisz 1.84 PB

2 NOWAKOWSKA Aleksandra 98-04-23 RKS Łódź 1.80

3 ADAMCZYK Patrycja 99-05-19 KS Polonia Pasłęk 1.71

16711486 1629241523758094 5497577131323697686 n

Juniorzy

100 metrów

1 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 10.49 PB (+0.8)

2 BRZEZIŃSKI Adrian 98-08-24 MKL Toruń 10.74 PB

3 WOŹNIAK Szymon 99-08-10 BKL Bełchatów 10.77

...............................

Finał B

11(3)   KRAWCZYK Rafał 99-03-16 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 11.04   PB (+0.6)

200 metrów

1 SMOSARSKI Dominik 99-09-12 PKS Gwardia Szczytno 21.31

2 WOŹNIAK Szymon 99-08-10 BKL Bełchatów 21.56

3 BRZEZIŃSKI Adrian 98-08-24 MKL Toruń 21.77

400 metrów

1 ZIMNY Tymoteusz 98-03-14 MKS Baszta Szamotuły 46.67 PB

2 WALICKI Antoni 99-12-22 ALKS AJP Gorzów Wlkp. 47.64  

3 RZEŹNICZAK Mateusz 98-07-23 RKS Łódź 48.18  

......................................................

4 JAKUBOWSKI Sebastian 99-03-05 LKS Lubawa 48.71  

Finał B

14(6) KLIMEK Rafał 99-07-21 KS AZS UWM Olsztyn 50.90

400 metrów przez płotki

1 MIKOŁAJEWSKI Gabriel 99-03-16 MUKS Płock 53.21 PB

2 ANISZEWSKI Kamil 98-07-20 LKS Jantar Ustka 53.83

3 WYLĘGA Nikodem 98-06-03 LKS Orkan Ostrzeszów 54.12

Finał B

13(5) JABŁOŃSKI Kasper 98-07-28 KS AZS UWM Olsztyn 57.74

1500 metrów

1 KOZŁOWSKI Patryk 98-11-10 RLTL ZTE Radom 3:49.49 PB

2 KOWALCZYK Andrzej 98-11-30 ULKS Fajfer 2001 Łapanów 3:49.96

3 DĘBSKI Mateusz 98-01-23 RLTL ZTE Radom 3:50.73

....................................

22 KARBOWSKI Michał 98-06-02 UKS MOSiR Działdowo 4:10.31  

2000 metrów z przeszkodami

1 DWORCZAK Nikodem 98-03-02 WMLKS Nadodrze Powodowo 5:55.36 PB

2 WRÓBEL Jakub 99-09-10 KL Bałtyk Koszalin 5:57.92 PB

3 BOGUCKI Norbert 99-10-30 ZLKL Zielona Góra 5:59.41 SB

......................................................

6 KARBOWSKI Michał 98-06-02 UKS MOSiR Działdowo 6:11.99

Rzut dyskiem (1.75 kg)

1 STACHNIK Oskar 98-03-01 ULKS Uczniak Szprotawa 60.27  

2 MAZUR Szymon 98-09-02 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 55.61  

3 ZYGMUNT Patryk 98-02-14 ULKS Uczniak Szprotawa 54.81  

...................................

5 OPCZYŃSKI Marek 98-12-09 KS AZS UWM Olsztyn 48.99  

11 BOŁDYSZ Mariusz 99-01-02 KS Polonia Pasłęk 42.12  

Skok wzwyż

1 TOFIL Mateusz 99-08-02 MKS Bolesłavia Bolesławiec 2.17 PB

2 GRYNIENKO Maciej 98-03-30 UKS Orlica Domaniów 2.15

3 KORDOŃSKI Adrian 99-04-13 LKS Fenix Słupsk 2.07

.............................

4 KARKOWSKI Krzysztof 99-05-22 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 2.04 SB

10 JANKOWSKI Marcin 99-10-24 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1.88

Trójskok

1 ANDRZEJCZAK Jakub 98-06-13 MKS Aleksandrów Łódzki 15.61

2 ŚWIERCZYNA Bartosz 98-02-09 MKS-MOS Płomień Sosnowiec 14.91

3 MAŃCZUK Piotr 98-04-25 UKS Czwórka Białystok 14.78

......................................

5 KRAWCZYK Rafał 99-03-16 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 14.35

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn