Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Olecko 2017 – Z narybkiem nie jest źle, 24 medale w tym 8 złotych, AZS UWM przed mazowiecką koalicją

Fot. lks lubawa facebook

W Olecku odbyły się w sobotę (9 września) Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w lekkiej atletyce. Wystartowało ponad 600 zawodniczek i zawodników z sekcji Mazowsza oraz Warmii i Mazur. Nasi rywale dysponują oczywiście dużo większym potencjałem (więcej klubów i trenującej młodzieży), a jednak w klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się lekkoatleci AZS UWM Olsztyn.

Wysokie piąte miejsce zajął LKS Lubawa, trzynaste MKS Truso Elbląg i one miały największy wkład w cały dorobek województwa. Na uwagę zasługują też mniejsze sekcje, gdzie tez nie brakuje talentów.

Lekkoatleci Warmii i Mazur zdobyli osiem złotych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Julia Pętlicka (AZS UWM Olsztyn) – 1000 metrów, Wioletta Kitewska (AZS UWM) na 200 m przez plotki Daria Siemińska (LKS Lubawa) – rzut dyskiem, Bartosz Turek (Atos Woźnice) – 100 metrów, Kacper Lewalski (Truso Elbląg) – 600 metrów, Jakub Nowakowski (AZS UWM Olsztyn) 110 metrów przez plotki, Artur Cytlał (MOSiR Działdowo) – rzut oszczepem, Wojciech Tomczyk (Czarni Olecko) – skok w dal.

W sumie zdobyliśmy 24 medale: 8 złotych, 9 srebrnych i 7 brązowych. Niektórzy dwukrotnie stawali na podium. Występ można więc uznać za bardzo udany. Część konkurencji (tyczka, młot, chód) odbyła się w Warszawie i Kozienicach, my nie byliśmy reprezentowani, w na Warmii i Mazurach tych sportów się nie uprawia.

Przed młodzikami kolejna impreza. 23 i 24 września w Białej Podlaskiej odbędą się Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.

Podczas rywalizacji młodzików odbyło się kilka konkurencji poza oficjalną punktacją. Na 100 metrów wygrał Dawid Mierzejewski (AZS UWM) przed Mateuszem Kwiatkowskim (Czarni Olecko) i Marcinem Tokarzem Sokół Węgorzewo). Poza tym zwycięstwa odnieśli: na 200 m Patryk Pieczułajtis (Jedynka Bartoszyce), na 400 m Marcin Tokarz (Sokół Węgorzewo), na 100 m i 400 m Paulina Potasznik (Asy Dywity),  Olsztynianki uzyskały też najlepszy czas w sztafecie 4 razy 100 metrów.

Wyniki

Młodzicy

100 metrów

Finał (-3.7m/s)

1 TUREK Bartosz UKS Atos Woźnice WN   11.77 ( w el. 11.61)

2 MUC Karol RLMKS Orlęta Radom MZ 11.98

3 DZIKIEWICZ Paweł MUKS Płock MZ 12.10

5 SKOMPSKI Marcin KS AZS UWM Olsztyn WN 12.40 (w el. 12.12)

6 SOBOL Damian KS AZS UWM Olsztyn   WN 12.54 (w el. 12.36)

8 PIEKOSZEWSKI Dominik LKS Lubawa   WN 12.69 (w el. 12.41)

.......................

9 SZYMAŃSKI Szymon LKS Lubawa WN 12.55

12 CHMIELNICKI Witold KS AZS UWM Olsztyn WN 12.67

13 KAMIŃSKI Kacper KS AZS UWM Olsztyn WN 12.75

14 KLUK Jakub KS AZS UWM Olsztyn WN 12.75

17 SAMULEWICZ Jan Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 13.53

18 KORPAL Kacper AZS UWM Olsztyn WN 13.56 PB

19 RYCHCIK Aleksander KS AZS UWM Olsztyn WN 14.09

300 metrów

1 MUC Karol RLMKS Orlęta Radom MZ 37.41 PB

2 KOZACKI Jakub KS AZS UWM Olsztyn WN37.48 PB 

3 TUREK Bartosz UKS Atos Woźnice WN 37.71    PB

.........................................

6 MURAWSKI Kacper MLKS Czarni Olecko WN  38.73  

7 CHMIELNICKI Witold KS AZS UWM Olsztyn WN 38.96 PB  

9 SOBOL Damian KS AZS UWM Olsztyn    WN 39.04

16 WYSOCKI-URBAN Aleksander  PKS Gwardia Szczytno WN 41.36

17 TYRAWSKI Mateusz Truso Elbląg WN    41.70

22 MICHALAK Sebastian KS AZS UWM Olsztyn WN 45.21 PB             

23 KORPAL Kacper KS AZS UWM Olsztyn WN   47.24

Fot. Truso Elblag

600 metrów

1 LEWALSKI Kacper MKS Truso Elbląg WN 1:29.63 PB 

2 KUSTOSIK Jan MUKS Płock MZ 1:30.94 PB

3 GRACZYK Jakub MUKS Płock MZ 1:31.50       

...................................

4 KŁOCZKO Kacper MLKS Czarni Olecko WN 1:31.94

7 JAROSZEWSKI Bartosz LKS Lubawa WN 1:32.85

8 ZIMIŃSKI Dobrosław KS AZS UWM Olsztyn WN 1:33.37

10 WILGA Łukasz KS AZS UWM Olsztyn   WN 1:35.67

13 OCHNIO Maciej KS AZS UWM Olsztyn WN 1:36.73 PB

14 JEDAMSKI Adam UKS MOSiR Działdowo WN 1:39.05

1000 metrów

1 LIKWIARZ Dawid  LKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka MZ 2:45.21

2 SALOMONOWSKI Jakub SRS Kondycja Piaseczno MZ 2:47.44           

3 FURMANIAK Rafał MKS Pogoń Siedlce MZ 2:49.14

...................................

6 BORKOWSKI Maciej LKS Lubawa WN  2:54.53

6 TKACZUK Mateusz KS AZS UWM Olsztyn WN 2:58.39           

9 NIEDZIELA Mateusz LKS Lubawa WN    2:59.26 PB     

10 MAŁOLEPSZY Rafał LKS Lubawa WN 3:06.87

14 JUREK Krystian     UKS Sokół Węgorzewo WN 3:50.75

2000 metrów

1 MAKULEC Adam GKS Wilga Garwolin MZ 6:17.35      

2 RUDAWSKI Dominik MKS Truso Elbląg WN 6:19.75     

3 ŻUK Bartosz MKS Pogoń Siedlce MZ 6:26.19     

.....................................

9 WSZEBOROWSKI Kacper MLKS Czarni OleckoWN 7:27.63

200 metrów przez płotki

1 MAZUR Krystian MKS Pogoń Siedlce MZ 27.01 (-2.3)  

2 DĄBROWSKI Jakub KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 27.35 PB (-3.3)

3 PRZĄDAK Szymon MKS Durasan Płońsk MZ 28.69 PB (-2.8)

....................................

5 NOWAKOWSKI Jakub KS AZS UWM Olsztyn WN 29.19        

6 DOBYRN Bartosz KS AZS UWM Olsztyn 29.31  

15 KOTEWICZ Dominik KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 32.73 PB

110 metrów przez płotki

Finał (-0.3)

1 NOWAKOWSKI Jakub KS AZS UWM Olsztyn WN 15.99 PB  

2 OBŁĘKOWSKI Maksymilian UKS Sprint 2020 Warszawa MZ 16.11 PB

3 KOPEĆ Adrian UKS Sprint 2020 Warszawa MZ 16.95 PB        

...............................

4 STEFANOWICZ Maciej KS AZS UWM Olsztyn WN 17.99

4 razy 100 metrów

1 MKS Durasan Płońsk MZ 46.41 SB

2 KS AZS UWM Olsztyn WN (Jakub KLUK, Jakub KOZACKI, Radosław DĄBKOWSKI, Adam BARTOSZUK) 47.88

3 MKS Pułtusk MZ 48.45     

Pchnięcie kulą (5 kg)

1 CYDEJKO Bartosz UKS LA Basket Warszawa MZ 13.52 PB

2 CYTLAŁ Artur UKS MOSiR Działdowo WN 12.22 PB  

3 URBANEK Konrad RLTL ZTE Radom MZ 11.39

..................................

7 RUCIŃSKI Kacper KS AZS UWM Olsztyn WN   10.64 PB

13 ŻUBER Tobiasz KS AZS UWM Olsztyn WN 7.36 SB

Rzut oszczepem (600 g)

1 CYTLAŁ Artur UKS MOSiR Działdowo WN 44.13         

2 FIGGER Marcin LKS Lubawa WN 42.42 PB        

3 DONACKI Adam SKS Feniks Siedlce MZ 40.07  PB

...................................

11 PRZYBYŁOWSKI Tomasz LKS Lubawa WN 35.97 PB

Rzut dyskiem (1 kg)

1 CYDEJKO Bartosz UKS LA Basket Warszawa MZ 42.79

2 WIELGO Dawid MKS Pułtusk MZ 41.74 PB       

3 RUCIŃSKI Kacper KS AZS UWM Olsztyn WN   38.18  

.............................

11 ŻUBER Tobiasz KS AZS UWM Olsztyn WN 26.84 SB

Skok wzwyż

1 MOSZCZYŃSKI Sebastian OKLA Ostrołęka MZ 1.75    

2 ADAMSKI Damian MKS Durasan Płońsk MZ 1.65 SB   

3 REDZIK Bartosz SKS Feniks Siedlce MZ   1.60 SB

...............................

8 KOTEWICZ Dominik KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 1.40

Skok w dal

1 TOMCZYK Wojciech MLKS Czarni Olecko WN 6.20    

2 DĘBSKI Bartosz GKS Wilga Garwolin MZ 5.59 PB         

3 BAREJA Filip WLKS Nowe Iganie MZ 5.55 PB   

...............................

7 PIEKOSZEWSKI Dominik LKS Lubawa WN 5.18

10 PRZYBYŁOWSKI Tomasz LKS Lubawa WN 5.10

14 FIGGER Marcin LKS Lubawa WN 4.95 SB

17 BALEWSKI Dawid KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 4.87

21 MICHALAK Sebastian KS AZS UWM Olsztyn 4.76

Młodziczki

100 metrów

Finał (-1.1)

1 GĄSIEWSKA Olga MKS Pułtusk MZ 12.67         

2 CZARNECKA Aleksandra  KS AZS UWM Olsztyn WN  13.08 PB

3 JASTRZĘBSKA Karolina MKS Pogoń Siedlce MZ 13.10 PB

4 BARASZKIEWICZ Julia     KS AZS UWM OlsztynWN 13.34 PB

7 KOZŁOWSKA Agata KS Zamek KurzętnikWN    13.72  

8 STRUGIŃSKA Oliwia MKS Truso Elbląg WN 13.78      

.........................

8 UZARSKA Julia LKS Lubawa WN 13.83

10 KWIATKOWSKA Katarzyna KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 13.93

11 BIEDRZYCKA Malwina LKS Lubawa WN 13.94

13 BUJALSKA Julia MKS Truso Elbląg WN 13.99

19 KABUŁA Oliwia MKS Truso Elbląg WN 14.30

24 MOKICKA Wiktoria MLKS Czarni Olecko WN 14.91

27 ROZENBAJGIER Martyna UKS Gimpas Pasłęk WN 15.16

28 WIERCIŃSKA Ewa MKS Truso Elbląg WN 15.20

300 metrów

1 STEFAŃSKA Izabela OKLA Ostrołęka MZ 43.03      

2 CZARNECKA Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn WN 43.25 PB        

3 PIECHOCKA Alicja MLKS Ostróda WN 43.41

..................................

5 RUMIŃSKA Justyna KS AZS UWM Olsztyn WN 43.48

6 KORNACKA Karolina KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 43.62  

7 KOZŁOWSKA Agata KS Zamek Kurzętnik WN 43.87 PB

8 STAWICKA Maja AZS UWM Olsztyn WN 43.96 PB

9 BARASZKIEWICZ Julia KS AZS UWM Olsztyn WN 44.26 PB

10 LASKIEWICZ Zofia MKS Truso Elbląg WN 44.64

12 FAFIŃSKA Emilia LKS Lubawa WN 45.55        

16 SARNOWSKA Natalia KS Zamek Kurzętnik WN 46.34 PB          

22 BOJANOWSKA Anna PKS Gwardia Szczytno WN 47.49        

24 LEWA Maria KS AZS UWM Olsztyn WN 48.03 PB

25 PUŹNIEWSKA Aleksandra KS AZS UWM Olsztyn WN 48.04 PB        

26 ĆWIKLIŃSKA Aleksandra LKS Lubawa WN 48.05        

27 KUCIŃSKA Amelia KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 48.10

29 ŁUGIEWICZ Adrianna KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 48.35        

30 KOWALSKA Julia UKS MOSiR Działdowo WN 48.51        

31 WROŃSKA Laura LKS Lubawa WN 48.85        

34 STEFANOWICZ Inez MKS Truso Elbląg WN 49.43 PB        

600 metrów

1 BUDNICKA Zuzanna PTT Delta Płock MZ 1:38.94 PB    

2 BĄK Zuzanna OKS Start Otwock MZ 1:39.02 PB

3 KORNACKA Kinga KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 1:39.11

.............................

4 KRÓL Aleksandra GUKS Asy Dywity WN 1:39.23          

5 KUBICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn    WN 1:39.75   

6 DALIDOWICZ Maja MKS Truso Elbląg    WN 1:44.44   

17 MOTULEWICZ Patrycja MLKS Czarni Olecko WN 1: 56.73

1000 metrów

1 PĘTLICKA Julia KS AZS UWM Olsztyn    WN 3:06.10   

2 DOMURAT Wiktoria MLKS Ostróda WN 3:09.72         

3 IRACKA Weronika LKS Mazowsze Teresin MZ 3:12.64 PB

....................................

6 ZIÓŁEK Weronika KS AZS UWM Olsztyn WN 3:19.00           

8 TROŚCIANKO Kornelia UKS Sokół Węgorzewo WN 3:20.39 PB         

17 MASOJĆ Wiktoria KS AZS UWM Olsztyn WN 3:38.27          

20 RADZIKOWSKA Patrycja MKS Truso Elbląg WN 3:47.04 PB

80 metrów przez płotki

1 JÓŹWICKA Małgorzata AZS-AWF Warszawa MZ 11.94          

2 GĄSIEWSKA Olga MKS Pułtusk MZ 12.13 PB   

3 KITEWSKA Wioleta KS AZS UWM Olsztyn WN 12.63 PB

............................

9 JUCHNOWSKA Natalia UKS MOSiR Działdowo WN 14.00

kit555

200 metrów przez płotki

1 KITEWSKA Wioleta KS AZS UWM Olsztyn WN 31.27

2 FRUŃ Wiktoria MKS Polonia Warszawa MZ 32.22 PB

3 KURPIEWSKA Aleksandra UKS Sprint 2020 Warszawa MZ 32.69

.......................  

8 HERMAN Kornelia KS AZS UWM Olsztyn WN 34.77

11 KRAUSHAR JuliaKS AZS UWM Olsztyn WN 36.32 PB  

13 TCHÓRZ Kinga MLKS Ostróda WN 37.32 PB

4 razy 100 metrów

1 PTT Delta Płock MZ 53.14

2 RLTL ZTE Radom MZ 53.53

3 OKLA Ostrołęka MZ 53.73

.............................

4 MKS Truso Elbląg WN (Julia BUJALSKA, Oliwia KABUŁA, Oliwia STRUGIŃSKA, Zofia LASKIEWICZ) 53.82

5   LKS Lubawa WN  (Adrianna TYKARSKA, Malwina BIEDRZYCKA, Emilia FAFIŃSKA, Julia UZARSKA) 54.28

Pchnięcie kulą (3 kg)

1 KACZMARCZYK Andżelika LKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka MZ 12.40 PB    

2 PSZCZOŁA Gabriela OKLA Ostrołęka MZ 11.90           

3 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa WN 11.67 PB  

..............................

14 SADOWSKA Wiktoria KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto WN 9.25

19 DROŻYNER Oliwia UKS Sokół Węgorzewo WN 8.05

24 ALEKSANDROWICZ Zuzanna LKS Lubawa WN 6.99 SB

Rzut oszczepem (500 g)

1 BARTOSIAK Zuzanna MUKS Płock MZ 36.58 PB          

2 PRYGIEL Martyna RLTL ZTE Radom MZ 35.25 PB       

3 SUSKA Gabriela      LUKS Warmia Lidzbark Warmiński WN 33.87         

........................

5 NIEDZIELA Zuzanna Z/3343/16 LKS Lubawa WN 31.37 PB      

9 SKŁODOWSKA Oliwia UKS Sokół Węgorzewo WN 23.08 SB 

10 SZYSZKA Ewelina UKS Gimpas Pasłęk WN 22.28        

14 GRZYWIŃSKA Alicja MKS Truso Elbląg WN    18.60 PB

Rzut dyskiem (0.75 kg)

1 SIEMIŃSKA Daria LKS Lubawa WN 33.94 SB  

2 WIELOSZ Wiktoria UKS LA Basket Warszawa MZ 33.60 PB   

3 MROCZKOWSKA Julia OKLA Ostrołęka MZ 32.75      

..........................

7 NIEDZIELA Zuzanna LKS Lubawa WN 27.00 SB

11 TYKARSKA Adrianna LKS Lubawa WN 21.74 SB       

12 ALEKSANDROWICZ Zuzanna LKS Lubawa WN 20.82 SB

19 FLORKOWSKA Katarzyna LKS Lubawa WN 16.00 SB

Skok wzwyż

1 BARAŃSKA Julia RLTL ZTE Radom MZ 1.55     

2 BURLEWICZ Barbara UKS MTE Milanówek MZ 1.55 =SB        

3 KOSIERADZKA Izabela WLKS Nowe Iganie MZ 1.50 SB         

...........................

7ANDRZEJEWSKA Karolina MKS Truso Elbląg WN 1.35 PB      

9 ROZENBAJGIER Martyna UKS Gimpas Pasłęk WN 1.35 SB

Skok w dal

1 JÓŹWICKA Małgorzata AZS-AWF Warszawa MZ 5.16 PB       

2 BIERNACKA Julia GKS Wilga Garwolin MZ 5.04           

3 OLSZEWSKA Maria MKS Durasan Płońsk MZ 4.82       

............................................

5 JUCHNOWSKA Natalia UKS MOSiR Działdowo WN 4.71        

8 WROŃSKA Laura LKS Lubawa WN 4.53 PB                 

17 KOWALSKA Julia UKS MOSiR Działdowo WN 3.94

Klasyfikacja drużynowa

1.KS AZS UWM Olsztyn 27 39,0    

2.OKLA Ostrołęka 26 39,0

3.RLTL ZTE Radom 23 28,0

4.WLKS Nowe Iganie 17 23,0

5.LKS Lubawa 17 22,0

6.MKS Durasan Płońsk 16 22,0

........................

13 KS Truso Elbląg 7 11,0

19 UKS MOSiR Działdowo 4 7.0

21 MLKS Czarni Olecko 4 6.0

22 KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4 6.0

24 UKS Atos Woźnice 2 4.0

28 MLKS Ostróda 2 4.0

35 UKS Sokół Węgorzewo 2 2.0

37 UKS Gimpas Pasłęk 2 2.0

41 LUKS Warmia Lidzbark Warmiński 1 2.0

42 KS Zamek Kurzętnik 2 2.0

45 LUKS Lidzbark Welski 1 1.0

47 GUKS Asy Dywity 1 1.0

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

The Best United Kingdom Bookmaker Ladbrokes Promo Code website review

Podejmij współpracę z portalem wama-sport, wspieraj nasze idee i buduj sportową przyszłość Warmii i Mazur!

Wspierają nas

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn